dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 133
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Ciągnie, bo kto kiedyś zobaczył jaką radochę daje lego, ten wie o co chodzi
    Metrów w przybliżeniu jest ponad 130, wychodzi 160zł za metr, tyle, że trzeba jeszcze kupić stal, wchodzi 2kg na metr, i szacunkowo 17m3 betonu na cały dom. Elementy są na ściany, wieńce, nadproża, elementy przyokienne z węgarkiem, teraz pozostało to tylko poskładać w całość

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No to jednak sporo drożej niż tradycyjne metody
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Wiem, że jest drożej, ale jak przeliczysz ile wynosi postawienie metra ściany z ceramiki, ocieplenie, wyrównanie tynkiem, oraz dodatkowe prace i czas przy tym, już nie wspomnę jeśli robią to ekipy budowlane, to nie jest tak strasznie, kilka czynności po prostu odpada. No i układanie instalacji, to według mnie bajka w takim styropianie, "kujesz" bruzdy nożykiem do tapet.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a dlaczego ceramika a nie BK, bruzdy też kujesz ręcznie itd....
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Podoba mi się koncepcja masywnych betonowych ścian spiętych prętem zbrojeniowym głównie dlatego taki materiał nie inny. No i przy okazji stawiania ścian mam załatwioną sprawę ocieplenia, piony także łatwiej wyprowadzić, po pierwszych dwóch warstwach same praktycznie się trzymają.
    Następna sprawa to U-ściany, przy ścianie 30 cm, mam takie samo jak przy ocieplonej ścianie z ceramiki, a oszczędzam na powierzchni w środku.


    Żeby nie zanudzać.
    Coś się dzieje
    Beton nam się wylał na podłogę







    Inwestorka się cieszy inwestor zresztą też

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jaki jest zakładany budżet tej inwestycji?
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Nieograniczony.
    A na poważnie, kosztorysu szczegółowego nie robiłem, z moich wyliczeń stan surowy zamknięty wyjdzie niecałe 120tyś. wliczone jest do tego ogrodzenie i studnia głębinowa. Zaś do wprowadzenia się, zakładam 200.
    Jak wyjdzie, życie pokaże. Jakoś nie skupiam się na tym szczególnie, ważniejsze jest dla mnie dobre wykonanie. Kredyt póki co na nas nie ciąży.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tyle dobrego (odnośnie kredytu) - no ale czas pokaże. Ładne widoki .....
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Witaj, ja tez kiedyś byłam mocno za tymi klockami styropianowymi. Niestety człowiek, który się w okolicy tym zajmuje jest tak nawiedzony, że po 5 minutach rozmowy z nim miałam ochotę dać w ryj. Niewidząc na oczy mojego projektu stwierdził, że jest beznadziejny, nigdy nie będzie energooszczedny, że tylko jego projekty sa dobre. NIe umiał odpowiedzieć na zwykłe pytanie, ile kosztuje m2 klocków w danej grubości styro tylko chwalił się, jakie to on wspaniałe inwestycje robi. Strasznie mnie zniechęcił do tych klocków, choć osobiście uważam, że dla samorobów sa idealne. Życzę powodzenie w zabawie w Lego

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Ja się ostatnio dowiaduję coraz częściej, że gdzieś w okolicy stoją już takie domy, a to od dostawcy bloczków a to od kierowcy ze składu budowlanego lub znajomego znajomy ma taki dom i sobie chwali.
    Fajnie, teraz już nie czuję się taki odosobniony
    Chociaż sąsiedzi dalej podejrzliwie patrzą, co też ja kombinuję, układając ocieplenie bez ścian Ktoś kiedyś nawet podsunął pomysł żeby środek wypełnić piaskiem... ehhh


    W tym tygodniu, zacząłem zabawę klockami



    Ułożyłem pierwszą warstwę, połapałem wymiary zewnętrzne, przy spięciu drugiej warstwy, przekątna ustawiła się w granicy 5mm... bez specjalnego poprawiania, po prostu pospinałem bloczki. Tymczasowo są pełne dwie warstwy, do zalewania kilkucentymetrowej warstwy ustalającej, potem tam gdzie są otwory, wylądują elementy jednostronnie zamknięte.


    Otwory okienne i drzwiowe przeniosłem markerem na pierwszą warstwę bloczków i teraz się zbroimy. Nie wiem kto mi wmówił, żeby zbrojenia nie spawać, ale wiem już, że gdzie się będzie dało, będę spawał, bo idzie to kilka razy szybciej.


    olbrzymie strzemiączka na narożniki


    Możliwe, że w przyszłym tygodniu coś już zaleję.
    I muszę się pochwalić pochwałą od kierowcy ze składu, stwierdził, że nie widział jeszcze na żadnej budowie zachowanego takiego porządku, w końcu może normalnie zatoczyć koło nawracając


    ale to raczej bardziej zasługa mojej czystolubnej żonki która już zaczęła meblowanie kuchni
    Ostatnio edytowane przez yasiek ; 06-04-2014 o 01:15

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gratulacje dla małżonki - moja na etapie płyty fundamentowej latała już z odkurzaczem
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Żeby nie było, że się obijamy, małe uaktualnienie.
    Udało się już załatwić drzewo na więźbę, po taniości, bo ojciec ma kawałek lasu i w sumie koszt to cięcie na tartaku. Teraz się suszy i prostuje.
    Z budową coś tam się dzieje, chociaż przy 3-4 godzinach dziennie po pracy niewiele można zrobić, to cieszymy się z każdej nowej położonej warstwy.
    Co do systemu, jest ok, chociaż roboty jak z każdym innym, w sumie zabawy, bo robota jest tylko przy zalewaniu. Wymiary trzymają się same tak samo piony i poziomy, są tylko drobne korekty w pionach, bo przy zalewaniu czasem za mocno klepnie się wiadrem i zamki delikatnie się rozchodzą. Wystarczy klepnąć mocniej ręką i wszystko wraca do normy.

    Więźba, brakuje jeszcze piętnastu krokwi, ale już się załatwiają.

    Najpierw zalewanie narożników z łapaniem podstawowych wymiarów i czekanie na stwardnienie betonu, żeby nic nie pouciekało.
    Przy narożnikach nie da się używać korytka i trzeba skrobać beton z zamków po zaschnięciu, ale dużo roboty z tym nie ma.






    Odpadów z bloczków nie ma wcale, każdy nawet 5 centymetrowy kawałek można wykorzystać.

  13. #33

    Domyślnie

    Fajnie to wygląda
    Jakie tynki się na ściany daje w tym systemie? Od zewnątrz rozumiem standardowo siatka, klej, tynk. A od wewnątrz? Też siatka i klej, czy płyty karton-gips, czy tradycyjny tynk?



  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Mnie zastanawia tylko, jak na tym mocuje się szafki, półki czy cokolwiek cięższego (piec CO, odkurzacz centralny itp)?
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Co do warstw wykończeniowych, to co dusza zapragnie, ale w środku przy wentylacji grawitacyjnej zaleca się płyty, żeby była jakakolwiek akumulacyjność wilgoci, choć przy odpowiednio zrobionej wentylacji nie powinno być problemu z "poceniem" się ścian (w końcu taki dom to termos), przynajmniej u teścia nie było, choć miał klej-siatka -tynk.
    Wieszać cięższych przedmiotów też nie ma problemu, tylko trzeba dłuższe kołki kupić, można dokładnie obliczyć gdzie są przegrody, żeby w nie nie trafić.
    Według mnie gorzej się mocuje w ceramice bo z niej kołek szybciej można wyrwać niż z betonu...

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Przy trzech, max czterech godzinach dziennie w dwie osoby, tj ja i żona, przez te parę dni udało nam się osiągnąć taki o poziom


    Wiem, zrobił się w środku bałagan, ale już jest posprzątane
    Na zdjęciu, po prawej widać salon, po lewej kuchnia


    Ta duża dziura to drzwi tarasowe, po lewej mały pokoik, zwany w projekcie gabinetem.


    Drzwi do kotłowni, prawdopodobnie będzie z tej strony wiata.


    A ten widok motywuje


    Myślę, że jak ktoś chce stawiać ciepłe ściany samemu, nie ma za dużo czasu i nie chce się przy tym zbytnio napracować, ten sposób jest idealny.
    Jeśli chodzi o skomplikowanie systemu, jest sporo zabawy ze zbrojeniami, a tak to tylko trzymać się wymiarów, instrukcji montażu, przycinać kształtki, spinać je ze sobą i zalewać betonem, kręconym w najtańszej betoniarce z allegro, sprzęt nie do za...nia
    A i przydatne jest rusztowanie, też niedawno dojechało, lekkie, można je przenieść samemu, albo przejechać na kółkach, starczy do poziomu stropu.

    I tu jeszcze słitfota z ostatniego spaceru po pobliskich górach.

    Przez takie widoki, się z tej dziury nigdy nie wyprowadzę

  17. #37

    Domyślnie

    przez takie widoki (albo prawie takie ) do sąsiedniej dziury mam nadzieję się przeprowadzić

    gratulacje postępów, każde zdjęcie to pozytywny zastrzyk zachęty
    Ostatnio edytowane przez amarulla ; 12-05-2014 o 21:41 Powód: pisanie z dziećmi skaczącymi wokół ;)
    ...a jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  18. #38

    Domyślnie

    Witajcie!
    Czekam z niecierpliwością na Wasze kolejne wpisy, gdyż też buduję domek LEA.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Hej.
    Już prawie zapomniałem o temacie, bo w sumie nie ma co pokazywać.
    Prace posuwają się w tempie 1-3 godz. dziennie, o ile nie pada deszcz, więc przez prawie dwa miesiące nie ułożyłem nawet stropu, tym bardziej, że robiąc to pierwszy raz trzeba wszystko przemyśleć po pierdyliard razy
    Jak tylko znajdę trochę więcej czasu to wrzucę trochę zdjęć z opisami.
    MdeFoxe, załóż może temat na forum, łatwiej i przyjemniej się czyta i przegląda. Co do projektu, trzymasz się oryginału czy coś zmieniałeś, czegoś nie robisz, jaki system wznoszenia ścian?

  20. #40

    Domyślnie

    Wrzucaj zdjęcia wrzucaj i o temacie nie zapominaj! Zaglądam tu co jakiś czas by zobaczyć jak idą prace i przypuszczam, że nie tylko ja.

    Do tej pory miałem zamiar trzymania się oryginału (nawiasem mówiąc mam wersję - odbicie lustrzane). Jednak tak patrzę po wylaniu fundamentów - przedpokój jest strasznie malutki. W zasadzie to nie wiem gdzie zrobić miejsce na kurtki, buty itp. Pomysł na robienie "spiżarki" w której ledwo mieści się lodówka też mnie jakoś nie przekonuje, chyba z niej zrezygnujemy i będzie tam szafa od strony przedpokoju plus parę centymetrów na korzyść kuchni. Żona trochę narzeka, że kuchnia mała. No duży to ten domek nie jest - fakt. A Wy? Macie już te ściany, jak Wy to widzicie?

    Początkowo nie mogłem ustalić gdzie co jest u Was... Sugerowałem się słupami żelbetowymi. U mnie na projekcie są one całkowicie odwrotnie. Z tego co widzę u Was są od strony tarasu. Ja mam w projekcie trzy od strony wejścia i jeden przy kominie (tym w "salonie"). U Ciebie nie widzę tego zbrojenia (u mnie oznaczony jako SŻ3). O co chodzi?

    Będą ściany z Porotherm 25 i oczywiście trzeba je docieplić styropianem.

    Fakt, dziennik budowy jest dość nieintuicyjny, trochę denerwujący w obsłudze i czytaniu.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony