dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4947

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Szkiełko w Tropikach - dziewczyna na placu budowy (inspiacje i realizacje)

    Witam serdecznie. Na stronach Muratora jestem od dawna, jednak dopiero zbliżająca się „godzina zero” – dzień wbicia łopaty w ziemię, skłoniła mnie do uporządkowania spraw związanych z inspiracjami, wyobrażeniami dotyczącymi naszego domu, a także dopracowania kulejącego wciąż harmonogramu prac budowlanych.
    Mam nadzieję, że z pisaniem tak kulawo nie będzie – jeśli coś robię nie tak, proszę o podpowiedzi. Jakoś nie odpowiada mi forma dziennika budowy, dużo łatwiej "czyta się" galerie - źródła moich inspiracji, bardzo przydatne dla innych, niektóre pięknie napisane, wysmakowane po brzegi.

    Kilka słów o naszym przedsięwzięciu - wymarzonej działki szukaliśmy 3 lata. Plan był następujący – działka ok. 1000 m, blisko do centrum miasta, kształt regularny, najlepiej prostokąt…
    Tak miało być ale rozum swoje, serce swoje. Mamy ponad 1400 m działeczki z drogą prywatną, w kształcie przekoszonego trapezu. No ale uwielbiam ją, jest idealna
    Z projektem też miało być inaczej – wymarzyłam sobie „Dom w Bergamotkach” Archonu, parter z poddaszem użytkowym, wersja tradycyjna, jednak nie dawały mi spokoju skosy. Piękne są, tylko niepraktyczne jak dla mnie (2 lata mieszkania na poddaszu ostatecznie wybiły mi z głowy pomysł o skosach) i… postanowiliśmy, ze piętra będą dwa –pełne. Bryła klasyczna, z odrobiną nowoczesności. Elewacja śmietankowa, dach grafitowy lub szary, troszkę drewna.
    Sprawy ruszyły z kopyta – przyjaciółka przyjaciółki zaczęła pracować nad koncepcją – lekko nie było- omawiałyśmy każdy drobiazg.
    Kuchnia miała być duża, oddzielona od pokoju ale nie w 100% - powstał pomysł na zamykanie pomieszczenia przesuwnymi drzwiami. Salon będzie pełnił funkcję wypoczynkową, jadalnianą oraz komunikacyjną, ponieważ znajdują się w nim schody na piętro. Najważniejszym elementem domu są okna narożne oraz dwie duże witryny w salonie – to jest serce naszego domu, mam nadzieję że będzie pięknie.
    O ile dokładny plan parteru miałam w głowie, przy piętrze zdałam się na projektantkę. Miały być 4 sypialnie, w tym główna z osobną łazienką i garderobą. Domek jest duży, za duży jak na naszą trójkę ale planujemy, że kiedyś będzie nas więcej, jest więc pokój dla Ktosia. Bardzo zależało mi na garderobach, schowkach oraz pralni. Tego ostatniego pomysłu nie udało mi się wkomponować w bryłę ale od czego jest poddasze nad garażem? Trochę pozmieniamy i wszystko będzie takie, jak ma być. W sumie projektowanie zajęło nam 8 miesięcy intensywnych prac. Domek będzie ogrzewany gazem, wyposażony w rekuperację, część pomieszczeń będzie miała klimatyzację. Do szczęścia dorzucamy odkurzacz centralny oraz rolety zewnętrzne i wszystko gra
    Z początkiem września rusza budowa. Mamy kierownika, ekipę od SSO, prowadzimy rozmowy z wykonawcami dalszych robót. Planujemy dość szybką budowę - przestoje tylko w razie konieczności. Liczymy na sprzyjającą pogodę



    Działka jakiś czas temu:


    Pozdrawiam wszystkich chcących służyć dobrym słowem
    Odnośniki do inspiracji:

    - kominek str.3, 23, 82-83, 106-107
    - wariacje elewacyjne, dywagacje okienne str. 5
    - układ funkcjonalny kuchni str. 6,7; 75-76, 166, 197-200
    - dolna łazienka układ str. 8, 9,12,
    - łazienka przy sypialni str. 10
    - łazienka główna str. 97-98
    - Salon str. 22,
    - lampy 39-42, 67-68, 80, 138-140
    - pralnia i pokój dziecka str. 27-28
    - pokój dziecięcy str. 124, 131
    - parapety str. 32
    - gabinet str. 65, 180,
    - sypialnia str. 178
    - deski podłogowe str. 72 (różnice)
    - dekoracje okien str. 88
    - ogród str. 90
    - schody str. 1, 167
    - nasza brama garażowa str. 81
    - drzwi wejściowe str.121
    - zestawienie armatury str. 116
    linki do stron z lampami inspirowanymi str. 40

    wnętrza - realizacje
    konstrukcja okna narożnego - str. 21 i 22
    lampy: 193
    dolna łazienka str. 200
    świątecznie str. 200
    sypialnia przed zmianami str. 201
    łazienka przy sypialni str. 201
    różne str. 204 (szafka na ekspres), 206 (regał, łazienka), 208 klatka schodowa-pustka
    salon str. 217
    link do hokerów 213
    szafki nocne str. 219
    wiatrołap str. 223

    ---
    10.09.2013 - zaczynamy przygodę - koparka na start
    16.01.2014 - koniec 1 etapu - SSO
    12.02. 2014 -SSZ
    17.12. 2014 - przeprowadzka
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 03-03-2015 o 09:21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony