dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 248
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 4947
  1. #241

    Domyślnie

    Na tapecie temat drenażu pod podjazdem i drogą dojazdową - jadę z sis na działkę - przy okazji omówimy koncepcję ogrodu (jest architektem krajobrazu)

    Chciałabym, żeby ogród miał proste formę i kwadratowe obrzeża ale żeby nie był minimalistyczny.

  2. #242

    Domyślnie

    Ja też gratuluję postępów. Super uczucie
    Ogród zamknięty w kwadratach... Lubię geometrię. Mam nadzieję, że się pochwalisz planami
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  3. #243

    Domyślnie

    I ode mnie garść inspiracji do dolnej łazieneczki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	__normal_05_apartamento%20a%20via%20principe%20eugenio.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	216573Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9f31fcb11bd44921med.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	23,3 KB
ID:	216574Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	216577Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	26,9 KB
ID:	216578Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	640dc8991e906309.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	216579
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  4. #244

    Domyślnie

    I jeszcze

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bathroom-creative-bathroom--1665.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	62,5 KB
ID:	216581Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kra_09.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	36,0 KB
ID:	216582Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	126.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	36,5 KB
ID:	216583
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  5. #245

    Domyślnie

    A rany ale piękneRere Chyba muszę dobudować ze dwie łazienki, bo chcę jeszcze taką od Pesteczki

    Pomierzyłyśmy wstępnie działkę, omówiłyśmy, jakie strefy mają się na niej znaleźć i o dziwo zaczynam dostrzegać coraz więcej plusów mojego kopniętego trójkąta. Mam trzy, a nawet 4 możliwe do wygospodarowania strefy. W ostrym kącie na końcu ogrodu chcę zrobić altanę - coś jakby półpergolę -może w ten deseń



    Kopiąc dziurę pod fundament natknęliśmy się na olbrzymi kamień, który na jeden ścięty bok (trochę jak zjeżdżalnia) - M. chce go zagospodarować w kąciku dla dziecka - nie mamy drzew ale może będzie domek na skale?

    Trzeci kącik (najbliżej garażu) będzie na samochody - tam też upchniemy skład na drewno do kominka i kompostownik.
    Ostatnia strefa jeszcze nie zatwierdzona ale może będą tam ze dwa drzewka owocowe albo (jeśli kiedyś znajdę na to czas) przydomowy ogródek? Plusem jest to, że można ten fragment całkowicie oddzielić od reszty ogrodu.

    Wróciłam z działki szczęśliwa, naładowana pomysłami i mogłabym już dzisiaj wkopać tam jakieś drzewo, tyle mam energii
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 09-03-2014 o 11:41

  6. #246

    Domyślnie

    Fajnie jakbyś jeszcze plan działki czasneła co byśmy wiedziały o czym piszesz
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  7. #247

    Domyślnie

    Wjazd na działkę oznaczony na czerwono.



    Skompliwowanie to wygląda ale dom jest położony równolegle do drogi i tak samo jak inne domy, tylko bardziej wgłąb.

    Garaż jest po prawej stronie bryły. W tamtym rogu będzie też skład na drewno i parking dla gości (lub dla nas, jeśli nie będziemy wjeżdżać do garażu).

    Na końcu w najostrzejszym rogu trójkąta będziemy zaokrąglać krzewami albo drzewami i zrobimy altanę

    Plac zabaw pewnie będzie widoczny z kuchni.
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 05-10-2013 o 17:43

  8. #248

    Domyślnie

    No, teraz już wszystko jasne
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  9. #249

    Domyślnie

    Aniu, jest decyzja tylko co do łazienki przy sypialni - zostaje mniej więcej taka, jak na wizualce,z innymi lampami przy lustrze i ciemniejszą podłogą oraz o ton ciemniejszą ścianą. Myślę, że na początku tygodnia będzie wizja głownej łazienki. Kolorystyka beżo-trawertyny plus drewienko. Zobaczymy, jak to wyjdzie.
    Z łazienką na dole czekam na ostatnie słowo Pesteczki ale na pewno będzie kabina a la walk-in, a resztę będziemy upychać

  10. #250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No, ja nie wiem, czy mnie nie wyrzucisz z wątku, bo sama sobie z tą Twoją łazienka tak namieszałam, że
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał owcaania Zobacz post
    Chloe z opisu zapowiada się rewelacyjnie czekam na wizki
    Pestka a Ty masz swoją galerię?? Na podstawie Twoich wizek wnioskuję, że u Ciebie tez jest/ będzie
    U mnie niestety część jest, część będzie, a części już nie będzie, bo się w między czasie dużo zmieniło Część części, która jest też mi się marzy do zmiany
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    No, ja nie wiem, czy mnie nie wyrzucisz z wątku, bo sama sobie z tą Twoją łazienka tak namieszałam, że
    Saunę tam wstawiłaś, czy jak?.

    --
    To prawda - szkoda, że nie masz swojej galerii..

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Myślę nad galerią, ale nie wiem, czy by mnie póki co nie wygonili z fm

    Nie saunę, ale... ciekawą kombinację półotwartej kabiny prysznicowej i wanny. To żeby Cię zaciekawić do maksimum Trochę sie z tym męczę.
    Poza tym wynalazłam jeszcze kilkadziesiąt inspiracyjek na małe łazienki. Głównie chodzi o użyte sprzęty, światło i kafelki. muszę to przebrać i wstawię tu przyklady z różnych grup, a potem będziemy oglądać podobne do tych, które Ci się najbardziej spodobają. Myślę, że również Karolina znajdzie coś specjalnie do swojego „chudzielca” łazienkowego
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #254

  15. #255

    Domyślnie

    Proza życia - muszę się wybrać do moich okniarzy, bo kier. bud nie wie, czy zmieszczą się rolety (zupełnie nie wiem, czemu, wszystko było już ustalane)
    Jutro będę też rozmawiać z gościem od drenażu działki - nie wiem, kiedy to robić, czy połączyć to z momentem instalacji zbiornika na deszczówkę.
    Trzeba podjąć decyzję, czy po grudniu robimy przerwę technologiczną, czy też robimy środek zimą - do tego potrzebne są opinie wybranych wykonawców - czyli trzeba zorganizować spotkanie z elektrykiem, tynkarzami, wod-kanem i wylewkami. No - przynajmniej dwaj pierwsi na początek. No i nie mogę zapomnieć zapytać, czy dysponują nagrzewnicami, odprowadzaczami wilgoci i jak to ogólnie widzą. Kier. bud mówi, że można wykańczać ale dużo zależy od zimy i sprzętu. Może do wróżki pójdę? Zapytam o zimę

  16. #256
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar belgijska pralinka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    bialystok
    Kod pocztowy
    19-556
    Posty
    618

    Domyślnie

    Indianie pytają swojego szamana:
    - Czy nadejdzie zima w tym roku?
    - Tak będzie sroga, lepiej zbierajcie chrust na opał.
    Zima nie nadeszła jednak, więc następnego roku Indianie ponownie zapytują szamana:
    - A w tym roku nadejdzie zima?
    - Teraz na pewno, zbierajcie chrust na opał.
    Sytuacja taka sama jak rok wcześniej. Trzeci rok znów to samo. Indianie postanowili wybrać się do meteorologa, gdyż ich szaman zawodzi. Jeden z nich pyta:
    - Jaka zima będzie tego roku?
    - Na pewno będzie sroga, przyuważyłem, że Indianie już trzy lata zbierają drzewo na opał.


    ciekawe jak to bedzie w tym roku

  17. #257

    Domyślnie

    I niedźwiedzie sennie snują się po lasach... taaa będzie zima

  18. #258

    Domyślnie

    Aniu i działaliście z nagrzewnicami? Grzyb Was nie dopadł? Nie ukrywam, że chciałabym działać, bo nie lubię bezruchu.

  19. #259

    Domyślnie

    Dziękuję za info Aniu

    ---
    Wrócili moi budowlańcy - mam nadzieję, że nabrali energii i robota będzie im się palić w rękach

    --
    Dylematów okiennych ciąg dalszy - raz, że kolor nie wybrany, a czasu zostało bardzo mało; dwa - możliwe że nie będziemy mieli rolet zewnętrznych - co ja mówię na 90% ich nie będzie
    Jest to cena za brak słupka - jeśli słupek będzie ruchomy, nie ma do czego przymocować prowadnicy, a nawet jeśli, to ona będzie stała Rozważałam jeszcze opcję żaluzji zewnętrznych ale tutaj jest podobnie - jak nie prowadnica, to przynajmniej linka

    Pewnie skończy się na tym, że wzmocnimy szyby, a do osłony przed słońcem będzie elektryczna markiza. Od wewnątrz coś się później wymyśli. Przykro mi strasznie -bardzo chciałam mieć rolety. Jeśli nie będzie rolety w salonie, to w pozostałych pomieszczeniach na parterze też. Zrobimy wzmocnienia antywyważeniowe i tyle. Buu... Jedynie w sypialniach zamontujemy (ale tylko w celu osłony przed światłem)
    Jedyny plus tej sytuacji to spadek kosztów inwestycji (nie jakiś spektakularny, bo wzmocnienie szyb w salonie to kilka tys.zł).
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 09-10-2013 o 08:44

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chloe my robilismy tynki jak bylo zimno, ale grzalismy 2 starymi kozami ...... a przy wykonczeniowce czyli gladziach juz nagrzewnica chodzila
    ale my mielismy ocieplony dom z zewnatrz wczesniej, wiec nie moglismy dopuscic, by ta wilgoc siedziala w scianach
    wiem, ze roznie bywa ........ zalezy to od wielu czynnikow, lepiej jednak pogadac z budowlancami
    no i zalezy jak szybko chcecie sie wprowadzic, czy masz czas, by np po tynkach dom wysychal kilka miesiecy przy naturalnej wentylacji ...... jak mowie, to czy zdecydujecie sie robic w srodku zimna zalezy od wielu czynnikow

    my robilismy, bo szkoda nam bylo czasu, a w sumie dom byl zamkniety, wiec kazdy przestoj to zmiana terminow nastepnych prac ......
    mam nadzieje, ze nie namieszalam za bardzo w glowie

    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

Strona 13 z 248

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony