dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 248
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 4947
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    u mnie też ten temat będzie zapewne niebawem na tapecie... wcześniej planowaliśmy zbiornik właśnie, do którego będzie lecieć deszczówka... w momencie przepełnienia zwyczajnie na działkę - tak jak by zbiornika nie było... albo dorzucimy drugi mamy kawał działki to jest gdzie wkopywać

    chloe ile macie metrów działki?
    W nocy miałam odlot - przesilenie jakieś, czy coś

    --

    Karolina, mamy 1430 metrów - u Was jest znacznie więcej, będziecie mieli co robić. Najgorzej, że te zbiorniki są drogie.. Nasz wg projektu (columbus jeśli dobrze pamiętam) kosztowałby 14 tys Kupiliśmy jakiś zamiennik bez automatyki, bo ta można sobie później skompletować i wychodzi ponoć dużo taniej.

    Na wiosnę będziemy jeszcze robić odwodnienie liniowe drogi i podjazdu (250m), znowu kasa popłynie

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    CHloe zdrówka życzę.
    U nas jest działęczka mała, a wody gruntowe na gł ok 2.2,5m stąd myślałam o zbiorniku z dnem i opcją podlewania.
    TYlko zastanawiam sie, co w przypadku gdy jest jesień, długotrwałe opady i dojdzie do całkowitego zapełnienia zbiornika???
    Przelewa sie woda wtedy na ogród, czy moze macie jakieś inne rozwiazanie??
    Wyślesz mi na priv koszty takiej instalacji, (zbiornik, rury, etc)??
    Prześlij mi maila do siebie na priv - nie wiem, kiedy mi się uda ale przeslę to, co mam

  3. #1003
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar belgijska pralinka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    bialystok
    Kod pocztowy
    19-556
    Posty
    618

    Domyślnie

    u nas jak zbiornik sie zapelnia to woda przelewa sie do kanalizacji ,ale pewnie w Polsce jest inaczej ,ja ma 10m3 zbiornika takze raczej sie nie zapelni do konca
    kuruj sie kobieto

  4. #1004
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    a co w przypadku gdy zbiornik sie wypełni w całosci??
    Magazynowaną wodę planujecie wykorzystać do podlewania??
    Jak wypełni się w całości to albo:
    1. pompa pływakowa zamontowana z pływakiem zawieszonym zaraz pod pokrywą zbiornika samoistnie wypompowuje nadmiar wody (na drogę, na ogród, do rowu, gdziekolwiek )
    2. ręcznie uruchamiasz system nawadniania jeśli takowy posiadasz i "podlewasz trawnik"
    3. ręcznie uruchamiasz np. szybkozłączkę która czerpie wodę ze zbiornika i przez tą szybkozłączkę wypompowujesz nadmiar wody na drogę, na ogród, do rowu, gdziekolwiek

    Ps. Witam sie w dzienniku bo mnie chyba jeszcze nie było oficjalnie a po cichu podglądam od jakiegoś czasu
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  5. #1005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Cytat Napisał belgijska pralinka Zobacz post
    u nas jak zbiornik sie zapelnia to woda przelewa sie do kanalizacji ,ale pewnie w Polsce jest inaczej ,ja ma 10m3 zbiornika takze raczej sie nie zapelni do konca
    kuruj sie kobieto
    To Ruscy, zabrali nam Białystok ????


  6. #1006

    Domyślnie

    Przepraszam, ze się mało odzywam - dopadły mnie skutki uboczne antybiotyku - chodzę jak pijana,mimo że nie piłam. Mam taką karuzelę, że jutro po okna musi mnie ktoś podwieźć
    M.A.G, witaj u mnie- pierwszy mężczyzna Rozgość się

  7. #1007
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar belgijska pralinka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    bialystok
    Kod pocztowy
    19-556
    Posty
    618

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    To Ruscy, zabrali nam Białystok ????

    przesiedlili do stolicy Unii Europejskiej

  8. #1008

    Domyślnie

    Mijamy się Pralinka - ja u Ciebie teraz siedzę.
    Zostawiłam sobie [B]Marimag[B/] na deser, a tu chyba znowu nie podołam

    O nie, muszę podołać - czytałyście, co tam za humor leci?

  9. #1009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    III wojna światowa !

  10. #1010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Mnie ????
    Na deser ?
    Personalnie czy wątek ?
    Bo jak to pierwsze to...

    Chloe, zdrówka kochana.
    Przez monitor czuję jaka jesteś zmulona.
    Mnie tez coś bierze...
    Cholera jakaś !
    Moja 4 chora...ale sobie odpocznę

    Zajrzyj do nas.
    Dziś wieczór humoru i satyry.
    Przynajmniej się posmiejesz

  11. #1011

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Mnie ????
    Na deser ?
    Personalnie czy wątek ?
    Bo jak to pierwsze to...

    Chloe, zdrówka kochana.
    Przez monitor czuję jaka jesteś zmulona.
    Mnie tez coś bierze...
    Cholera jakaś !
    Moja 4 chora...ale sobie odpocznę

    Zajrzyj do nas.
    Dziś wieczór humoru i satyry.
    Przynajmniej się posmiejesz
    No widzisz - jesteś jak wisienka na torcie

    Musiałam zajrzeć - sikam ze śmiechu - jak położymy małego, dam poczytać szanownemu małżonkowi - on też lubi taki humor

  12. #1012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    O jak miło...
    Całe rodziny gromadzą sie przed kompem
    A jak ma na imię szanowny ?

  13. #1013

    Domyślnie

    Marcin- szanowny małżonek chętnie się pośmieje

  14. #1014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Dawaj pacjenta !
    Czekamy

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Dawaj pacjenta !
    Czekamy
    Przepraszamy - dzieć długo nie chciał zasnąć, do tego stopnia nas wymęczył, że poszliśmy spać zaraz po nimI jestem nieprzygotowana do zamawiania okien - które fixy, które uchylne - doopa no!

    Siadam do nich teraz.

  16. #1016

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał belgijska pralinka Zobacz post
    a jak zdrowko?
    Dzięki Pralinko, chyba lepiej

    Co prawda czuję się źle po antybiotyku ale wieczorem biorę ostatnią tabletkę, więc powinno być już dobrze. A gardło lepiej

    --
    Zamówiliśmy pozostałe oknaoraz drzwi boczne do pomieszczenia przy garażu i drzwi pomiędzy garażem a kotłownią
    Zostały już tylko drzwi wejściowe ale mamy jeszcze czas, bo montaż będzie znacznie później niż montaż okien.
    MAMY WSTĘPNY TERMIN NA OKNA - 27.01.2014
    Gotowość teoretycznie od 22.01 ale to będzie środek tygodnia,a u nas montaż potrwa 5-6 dni, dlatego wolimy od poniedziałku - nie będą nikogo kusić przez niedzielę. I w piątek zainstalujemy od razu alarm.

  18. #1018

    Domyślnie

    jakie okna? znaczy jaki profil?
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  19. #1019

    Domyślnie

    Okna MS, profil Brugmann. Z ciepłą ramką, z U dla całego okna 0,8-0,9 (w zależności od wielkości szyby). Trzyszybowe, ze zgrzewem w pcv-kach jak przy drewnianym Hs-ie, żeby nie raziło. Okno na piętrze (to, o które pytałam Was, czy ma mieć dzielenie, czy lepiej, żeby było ładniejsze ale się nie otwierało), stało się oknem antywłamaniowym i nieotwieranym. Rolety Integro z jakimś tam silnikiem - nie pamiętam niestety. Ogólnie znowu zbiednieliśmy

  20. #1020

    Domyślnie

    Mam zagwozdkę jeśli chodzi o schody - nie potrafię znaleźć pochwytu, który mi się podoba
    Najchętniej zrobiłabym BEZ ale dziecko jest małe i mam obawy, czy to bezpieczne?
    Nie dam rady przeczytać teraz 200 stron wątku schodowego - podsuniecie coś??
    Dla przypomnienia balustrada, która mi się podoba - ze wstawkami i bez pochwytu

    Wstępna wizualizacja by Kasier:


    A może szukam dziury w całym? Zdecydowałam się na pochwyt, bo jest praktyczny ale ni cholery mi się nie widzi - może zrobić bardziej prostokątny? Albo przy ścianie, a tu dać samo szkło? Czy dzieć nie rozetnie sobie głowy jak rąbnie w róg?
    Najbardziej podoba mi się opcja saute - wtedy schody jakby fruwają
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 10-12-2013 o 11:46

Strona 51 z 248

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony