dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie "ocieplenie" pokoi od srodka.

    Witam. W wynajmowanym mieszkaniu planuje przeprowadzić remont lecz nie ma za duzo funduszy. wszystkie sciany maja byc w gladziach. Moje pytanie brzmi czy ma sens cos takiego jak zrobienie czegos takiego na wzor muru szczelinowego. Dom jest wykonany z takiego mur tez teraz chcialbym dostawić scianke z plyt kartonowo gipsowych i zabudowac wneki okiene i tylko same wneki ocieplic wata a sciany juz nie. Poprostu nie chce Tyle inwestowac w to co nie moje. problemu z wilgocia w mieszkaniu nie ma . chodzi tylko o ocieplenie scian zewnetrzych w ten sposob

  2. #2

    Domyślnie

    Ty myślisz cokolwiek, zanim coś napiszesz ?
    Chcesz "ocieplać" ściany zewnętrzne przez zabudowanie wnęk okiennych ???
    To forum zaiste zeszło na psy, skoro takie teksty się tu pojawiają.
    Na koniec zastanów się w jaki sposób można ocieplić ściany zenętrzne przez położenie wełnyWEWNĄTRZ mieszkania ?
    Co najwyżej można mówić o izolowaniu wnętrza od ścian zewnętrznych....................rozumiesz różnicę ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pzw Zobacz post
    Ty myślisz cokolwiek, zanim coś napiszesz ?
    Chcesz "ocieplać" ściany zewnętrzne przez zabudowanie wnęk okiennych ???
    To forum zaiste zeszło na psy, skoro takie teksty się tu pojawiają.
    Na koniec zastanów się w jaki sposób można ocieplić ściany zenętrzne przez położenie wełnyWEWNĄTRZ mieszkania ?
    Co najwyżej można mówić o izolowaniu wnętrza od ścian zewnętrznych....................rozumiesz różnicę ?
    Chciało Ci się tyle szczekać? Poza tym czepiasz się słówek, każdy głupi rozumie o co chodzi w poście - "Gość chce sprawić, aby w pomieszczeniu było cieplej bez dodatkowego ogrzewania" A więc nawet gdyby proponowany prze niego sposób nie był najlepszy (same wnęki okienne) nie krzyczymy tylko starami się napisać coś konstruktywnego, inaczej to forum zejdzie na psy...

    OK, teraz muszę napisać coś w temacie Uważam, że docieplenie ściany zewnętrznej (jej wewnętrznej strony) watą na stelażu od środka powinno w pewnym stopniu pomóc gdyż ciepło które normalnie ogrzało by ścianę zostanie w dużej części wewnątrz pomieszczenia.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Skoro nie masz funduszy to nie pchaj się w to.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli jest to mieszkanie w budynku wielorodzinnym i jeszcze wynajmowane, to moje pytanie brzmi, czy masz zgodę właściciela i administracji budynku na ocieplanie od wewnątrz? Tego typu ocieplenia należałoby poprzedzić obliczeniami cieplno-wilgotnościowymi.
    e-Rzecznik KI

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzyna S Zobacz post
    Jeśli jest to mieszkanie w budynku wielorodzinnym i jeszcze wynajmowane, to moje pytanie brzmi, czy masz zgodę właściciela i administracji budynku na ocieplanie od wewnątrz? Tego typu ocieplenia należałoby poprzedzić obliczeniami cieplno-wilgotnościowymi.
    Zgoda właściciela obowiązkowo, zgodę spółdzielni olać chyba, że jakimś cudem wiadomo, że nie będzie kłopotu i chce sie korespondować.

  7. #7

    Domyślnie

    chodziło zastosowanie czegoś takiego od środka. w moim rozumowaniu jako laika odsuniecie ściany z KG od ściany murowanej. zostawienie luki powietrznej. Ocieplona miała by być tylko wnęka okienna jest strasznie duza i cienka najbardziej tam ciągnie. pozwoleń nie potrzebuje panuje samowolka byle estetycznie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    zostawienie luki powietrznej.
    to bardzo zdrowo dla grzybów .
    mniemam że budynek nie ma izolacji z zewnątrz ?
    zrobienie czegoś takiego zmniejszy wymianę powietrza ... przy murze ... zobacz że pieczarki lubią rosnąć
    za meblami ... przez nie dogrzane powietrze ... które z trudem wymienia ciepło z resztą pomieszczenia.
    a za GK ... będzie tylko gorzej.
    Pociecha jest taka że przy 30% wilgotności w +20 st ... ściana musi mieć te 7-8 st tylko ... żeby
    poczęła się kondensacja.

    jak ktoś sugerowało obliczenia CW ... w brew pozorom narzędzia są na necie do liczenia tego ... np termica.
    niestety ciut wiedzy trzeba mieć .

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Nie znacie się na "jedynie słusznej metodzie ocieplenia". Za chwilę wpadnie tu Brzęczkowski i rozwinie skrzydła.

  10. #10

    Domyślnie

    Hmm.. idac tym tokiem myslenia jak dobre mysle to miedy plytami klejonymi na kleju do sciany te jest gryb jak nie wiem co powiewaz tam jest tesz luka. chodzilo mi o toczy to cos da taka "izolacja".

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał forestit Zobacz post
    Hmm.. idac tym tokiem myslenia jak dobre mysle to miedy plytami klejonymi na kleju do sciany te jest gryb jak nie wiem co powiewaz tam jest tesz luka. chodzilo mi o toczy to cos da taka "izolacja".
    To chore rozwiązanie gips lubi magazynować wilgoć .
    Od środka to bloczki MULTIPOR lepiej zastosuj nie są tanie ,ale jak sam trochę kumasz ,to zrobisz sobie tu masz filmik .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  12. #12

    Domyślnie

    z tego co kojarzę, to Remers ma w swojej ofercie coś podobnego jak te bloczki multipor, ale tematu mocno nie drążyłem.
    co pewnie może boleć - to cena - wszystko z napisem Remers kosztuje, że ho ho...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony