dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    AwAdOnie, obejrzałam projekt Mieszko i gratulacje, że z niego zrezygnowałeś - moim zdaniem to koszmarek. Ale nieważne, istotne jest to, że nie masz czego się bać - po prostu składasz do starostwa wniosek o zmianę pozwolenia na budowę i załączasz do niego nowy projekt zamienny, taki jak chcesz. To jest standardowa procedura, jeżeli ktoś ci wydał pozwolenie na takiego cudaka jak Mieszko, to na prosty dom tym bardziej dostaniesz. W mojej gminie takie pozwolenie na projekt zamienny kosztuje ok. 45 zł.
    Z własnego doświadczenia ci powiem, że jak projekt domu jest do bólu prosty, bez stropów i piwnic, jednokondygnacyjny, to raczej nadzór budowlany wcale się czymś takim nie interesuje, bo tam nie ma co sprawdzać.

    w sieci są wzory wniosków o zmianę pozwolenia - to prosty druk. podobno procedura zmiany pozwolenia jest mocno uproszczona w porównania do procedury wydania pierwszego pozwolenia na budowę, więc warto to załatwić i mieć spokojną głowę.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Bardzo zaintrygowała mnie Twoja koncepcja budowy, choć nie do końca ogarniam, jak to ma być z tym domem.
    Piszesz, że postawisz 2 domki, które później połączysz. Nie wnikam teraz w kwestie prawne tego późniejszego przekształcenia całości na jeden dom, bo ciekawi mnie głównie to, co wcześniej? Czy to mają być tylko domki na lato, bez ogrzewania? Jak to będzie wyglądało - w jednym kuchnia i pokój, w drugim dwie sypialnie? Będziesz w nich mieszkał, czy raczej mają po prostu stać i czekać, aż będą fundusze na budowę części głównej?
    Na razie najsensowniejsza i najtańsza "papierologicznie" wydaje mi się propozycja Zielonego ogrodu - pozwolenie na projekt zamienny. Wybrałabym jakiś mały i prosty domek i teraz zależnie od osobistych preferencji i kalkulacji finansowych, albo stodółkę z poddaszem do wykończenia na potem, albo mały domek, który ma bryłę odpowiednią do dobudowania później drugiej, być może większej części.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Takeshi

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Nie dokońca rozumiem ten tok myślenia ale widze tego plusy - ja bym przemyślał na Twoim miejscu

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AwAdOn

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-150
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czy jedynym problemem jest brak pozwolenia na budowę z mojej strony ????

    To jest główny mankament ???

    No to zacznijmy jeszcze raz.

    1. Buduje domek letniskowy. 25 m2 bez zezwolenia. Przypadkiem stoi on dokładnie w miejscu przewidzianym planami.

    Mogę ???

    Na razie wszystko ok ???

    Podłączam media. Prąd i wodę. Przypadkiem układ kabli jest identyczny z tym na planach w docelowej konfiguracji. I niech nikt mi nie mówi, że nie mogę. Bo to bzdura. Skoro mam studzienkę z wodą na terenie działki, to mogę z niej korzystać choćby do podlewania. Skoro mam przyłącze prądowe, to mogę z niego korzystać choćby do koszenia trawnika na przedłużaczu.

    I JEST TO ZGODNE Z PRAWEM !!!!

    Koniec kropka. To wiem. Bo mam na to papiery.

    2. Buduję drugą część - potraktujmy ją jako pomieszczenie gospodarcze / składzik. Tez 25m2.

    Mogę ??

    Zgadzamy się co do tego punktu ??

    3. Występuję o zgodę na budowę.

    Spełniam wszystkie kryteria. Więc teoretycznie otrzymuję pozwolenie na budowę domu. Takiego jak na planach.

    Teoretycznie wyburzam posiadane budynki. I buduję na ich miejscu.

    Praktycznie dostawiam dwie ściany. (Oczywiście w cudzysłowie) i zamykam budowę.

    Koniec

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam AwAdOn.
    1. Jak rozwiążesz kwestię ocieplenia tych budynków?
    Po każdym dobudowaniu kolejnego będziesz musiał go ocieplić.
    2. Wydaje mi się, że budując budynek na jednym fundamencie jest on stabilniejszy, a niżeli ten składający się z różnych jego części.
    3. W moim rozumowaniu jeżeli chciałbyś zrobić 1 fundament dla wszystkich tych budynków razem to potrzebne jest pozwolenie (jeżeli się mylę proszę o korektę) ponieważ powierzchnia fundamentu przekracza te 25 m kw.
    4. Biorąc pod uwagę powyższe lepszym by było
    a. kupić projekt domu, który chciałbyś wybudować (wcześniej oczywiście pozwolenie na budowę),
    b. budowa tej części w której chciałbyś zamieszkać i wykończenie jej, a z czasem reszty,
    bo budować możesz x lat byle byś robił wpis w DB maź co trzy lata.
    Ja to tak widzę.
    Pozdrawiam

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar domwbudowie
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kołodziąż-Rybie
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał AwAdOn Zobacz post

    Dostając zgodę na budynki bez zezwolenia .
    Ha ha rozbawiło mnie to stwierdzenie. To jak to jest w końcu? Muszę mieć zezwolenie, żeby nbudować bez zezwolenia?
    Polska to dziwny kraj, ale mi się podoba mimo tych wszystkich absurdów
    You made my day!

  7. #27
    Banned
    xander

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-034
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ja myślę że gość dobrze kombinuje. Mało tego swojego czasu myślałem o czymś podobnym bo nie mam zamiaru płacić 10 tysięcy za same papierkowe sprawy. (takie ceny w Gdańsku) Zgłosiłem więc budowę domku gospodarczego 5x5 z poddaszem użytkowym i przeszło bez zastrzeżeń. Miałem zacząć budowę w tym roku ale na szczęście pogoda nie pozwoliła więc wstrzymałem się do wiosny. Na szczęście bo okazało się że gmina zmienia plan zagospodarowania przestrzennego dla moich działek i od wiosny będą one figurować jako ogrody działkowe więc mogę sobie spokojnie zbudować bez pozwolenia 7x5 i taki domek w zupełności mi wystarczy. Co do komina to przepisy mówią iż na działce poza miastem mogę wybudować komin w budynku gospodarczym bez dodatkowych pozwoleń. Jedyny mankament jest taki że raczej nie prędko będę mógł się w tym domu zameldować bo na działkach prawnie mieszkać nie można-choć znam ludzi którzy mieszkają. Osobiście wychowałem się w altance zbitej przez dziadka z płyt pilśniowych i miło wspominam tamte czasy. Szczerze mówiąc wolę mieszkać w kartonie na swojej działce niż w bloku. Plan póki co jest taki żeby postawić mniejszy domek bez pozwolenia a wykończyć go szybko i porządnie robiąc w cudzysłowiu "deski z kości słoniowej i złote kurki" a nie dać zarobić urzędnikom i innym czyhającym na moje pieniądze-działka jest wąska i domu szerszego jak 5 metrów i tak nie postawię więc skoro mogę na zgłoszenie to korzystam

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Minęło kilka miesięcy i co z tego pomysłu wynikło?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  9. #29

    Domyślnie

    Dla mnie bzdura...
    Te wszystkie punkty jakie autor zamiescil w ostatnim poście robisz ale...z pozwoleniem na budowe...nie wiem czemu tak cie hamuje 134 zł...to zart?
    Zreszta jak zamierzasz tak budowac to ci powiem wiecej...buduj na czarno....powoli fundamenty ,przyłacza itp... nikogo i tak nei zainteesuej jakas tam dzialka na zadupiu-wiem z autopsjii.Prawo i tak sie zmieni niedługo jak Korwin wezmie wladze i bedzie mozna normalnie budowac..

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dziwię się, że nie zamówił projektu szkieletowca (lub gliniano-słomianego) z możliwością rozbudowy, podzielonego na moduły po 25 m2
    O wiele łatwiej dostawić szkieletowca niż budynek murowany.
    Ciepłe ściany i mógłby grzać nawet prądem. Do tego lekki fundament , nawet punktowy.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Droga- dla niektórych - do własnego domu widocznie musi być pokrętna, bo inaczej jak tłumaczyć takie wydziwianie.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony