dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Nasz domek tj Marcina i Agnieszki

    A oto po raz pierwszy chciałbym wam pokazać nasz domek. Budowę rozpoczeliśmy równo trzy lata temu na działce o pow. 4000mq. Na dzień dzisiejszy pozostało nam wykończenie środka i chyba wykończenie finansowe samych siebie . W każdym razie z dotychczasowych dokonań jesteśmy bardzo zadowoleni. Dodam że domek wybudowany w całości własnymi siłami tj moimi i szwagra.









    czekam na opinie
    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    Domek sliczny ale jeszcze bardziej dzialeczka i okolica sliczna tylko teraz kto ja (dzialeczke) bedzie kosil i zagospodarowywal

    Ale na powaznie to gratulacje - 3 lata i chata jak sie patrzy szkoda ze zero zdjec ze srodka.

  3. #3

    Domyślnie

    fakt faktem że koszenie to 4-5 godzin zajmuje, ale w planach przewidziane dość gęste zadrzewienie. Na razie posadziłem wzdłuż granicy 800buków i świerków na żywopłot. w przyszłym roku pora na wyrównanie trawnika i dalsze zakrzaczanie
    Marcin

  4. #4

    Domyślnie

    No i zakup kosiarki-ciagnika, albo kosiarki przynajmniej samojezdnej

    Sam bym chcial taka dzialke miec (moje 1600 m2 to jednak duzao za malo), raj na ziemi - ech.

    A i jeszcze ogrodzenie - same drzewka nie wystarcza - trzeba jakis plocik a tyle obwod to i koszt niezly

  5. #5

    Domyślnie

    Okolica przepiękna, domek cudny - calość rewelacja! W Chrzanowie jest tak ladnie!?
    Bardzo podoba mi się drewniane wykończenie domku - co to za drewno , jaki kolor i czy kosztowne jest coś takiego ? Marzy mi podobne!
    Jeżeli wnętrze będzie takie jak "zewnętrze"....
    z niecierpliwością czekamy na zdjęcia!

  6. #6

    Domyślnie

    co do kosiarki to już kupiłem hondę 5,5KM i podany wyżej czas koszenia jest sprawdzony empirycznie. Co do ogrodzenia to chyba pozostanę przy żywopłocie. Mam już posadzony ze świerka o gr 1,5m oraz buka w dwu rzędach też jakieś 80cm gr. Teraz tylko parę latek i ogrodzenie jak znalazł
    Marcin

  7. #7

    Domyślnie

    Ooooo no to niezle tak co weekend 5 godzinek na kosiarce nie ma lekko.

    Ja bym sie bal samym zywoplotem, jednak ogrodzenie jakies sprawia inne wrazenie, ale tyle grodzic to z 50 tys minimum.

    Czekamy na wnetrze

  8. #8

    Domyślnie

    Lokalizacja dokładnie w Płazie ( wyjazd z Chrzanowa na Wadowice) to już Jurajski Park Krajobrazowy. Drewno na elewację kupiłem u lokalnego dystrybutora po ok 20zł/m2 (pisałem o tym w paru moich wcześniejszych postach). Potem dwa razy impregnat bezbarwny + dwa razy sadolin extra i kolor jak na zdjęciu.
    Marcin

  9. #9

    Domyślnie

    No moje gratulacje, domek pierwsza klasa
    Zwłaszcza że jak sam mówisz dużo własnej pracy i samozaparcia

    Mam nadzieję, że już niedługo zobaczymy zdjęcia z wykończeniówki!
    Pozdrawiam.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Pobudowaliście dom w przepięknym miejscu. Sprawia wrażenie zagubionego wśród przyrody. Cudnie. Kiedy planujecie przeprowadzkę?

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki za ciepłe słowa.
    Przeprowadzka planowana na początek 2005.
    Jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia
    Marcin

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Naprawde bardzo ladny dom i okolica ekstra...

  13. #13

    Domyślnie

    Bardzo mi siępodoba staranność wykończenia wszystkich elementów.
    Drewno na elewacji - śliczności.
    I te obłożone piaskowcem kominy macie piękne, takie typowo jurajskie - bardzo lubię nawiązania do lokalnej architektury!

  14. #14

    Domyślnie

    Domek sympatyczny, a jak fajnie wygląda na tym zdjęciu w chmurach.

  15. #15

    Domyślnie

    Mi też się bardzo podoba. A szczególnie powalające jest to drewno na elewacji. Marzyło mi się coś takiego, ale ponieważ bałam się kiepskiego wykonania, zrezygnowałam. U Ciebie wykonanie super. Pozdrawiam i życzę wykonania zamierzonych planów.
    dana

  16. #16

    Domyślnie

    A dlaczego czekacie aż do 2005. ta śliczna chataka wygląda na zamieszkałą
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  17. #17

    Domyślnie

    Jak już pisałem wcześniej większość rzeczy na budowie jest wykonywana własnymi siłami ( po godz. pracy) w związku z tym brakuje troche czasu i talarów na wykończeniówke.

    pozdrawiam ciepło
    Marcin

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Oj piękny ten Wasz domek- aż szkoda, że musicie zwlekać z przeprowadzką do 2005r.

  19. #19

    Domyślnie

    Zazdroszczę czasu i umiejętności .
    A domek niczego sobie , ekstra okolica !

  20. #20

    Domyślnie

    Bardzo ładny dom. Jestem pewny, że uda się wam wykończyć domek i zamieszkać. Trzymam kciuki. Bo przecież nie najważniejsze są pieniądze.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony