dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    domskup

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie alternatywa dla pieca gazowego

    Witam

    Mam dylemat. W moim przyszłym domu podstawowym źródłem grzewczym będzie kocioł kondensacyjny gazowy, dodatkowo w planie mam kominek. Chciałbym mieć alternatywe dla kotła gazowego, tzn. móc wyłączyć piecyk i ogrzewać czymś innym. Mam dwie propozycje:
    - instalacja CO tak wykonana żeby w piwnicy podpiąć kocioł na węgiel lub drzewo (koszty dodatkowego komina dymowego, oraz kotła w przyszłośći)
    - kominek z płaszczem wodnym (koszt kominka z płaszczem)

    Jeśli ktoś orientuje się w temacie to bardzo proszę o podpowiedź , nie wiem co wyjdzie mi taniej i lepiej

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ja zrobilem dwa kanaly dymowe. Jeden do kotla gazowego, a drugi na przyszlosc, dla innego zrodla - jesli okaze sie, ze z gazem bedzie problem.
    Dodatkowo mam zasobnik z mozliwoscia montazu grzalki elektrycznej, ale to tylko dla CWU i to w lato...

    Z kominkiem jest ryzyko, ze nie bedzie mi sie chcialo robic z salonu koltowni....

    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Taniej wyjdzie piec gazowy niż coś + piec gazowy. Albo coś niż coś + piec gazowy...
    Po jaką cholerę chcesz drugi kocioł, w dodatku na wungiel? W czym to ma być tańsze od gazu (sieciowego)?
    Kominek z płaszczem to tak na pierwszy rzut oka ma stopę zwrotu tak długą, że ekonomicznego uzasadnienia nie ma żadnego (o ile drewno jest kupowane a nie własne).
    --
    Cerbin
    Od 01/04/2012 w Guliwerze pod Niepołomicami

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał domskup Zobacz post
    Witam

    Mam dylemat. W moim przyszłym domu podstawowym źródłem grzewczym będzie kocioł kondensacyjny gazowy, dodatkowo w planie mam kominek. Chciałbym mieć alternatywe dla kotła gazowego, tzn. móc wyłączyć piecyk i ogrzewać czymś innym. Mam dwie propozycje:
    - instalacja CO tak wykonana żeby w piwnicy podpiąć kocioł na węgiel lub drzewo (koszty dodatkowego komina dymowego, oraz kotła w przyszłośći)
    - kominek z płaszczem wodnym (koszt kominka z płaszczem)

    Jeśli ktoś orientuje się w temacie to bardzo proszę o podpowiedź , nie wiem co wyjdzie mi taniej i lepiej

    Pozdrawiam
    Jak już chcesz wydawać dodatkowe pieniądze, to zamiast na kopciucha, wydaj je na lepsze ocieplenie (wiecej styro, lepsze okna) wówczas prognozowane rachunki za gaz spadną, a ty nie pozbawisz się komfortu bezobsługowego ogrzewania.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał domskup Zobacz post
    . Chciałbym mieć alternatywe dla kotła gazowego, tzn. móc wyłączyć piecyk i ogrzewać czymś innym. Mam dwie propozycje:
    - instalacja CO tak wykonana żeby w piwnicy podpiąć kocioł na węgiel lub drzewo (koszty dodatkowego komina dymowego, oraz kotła w przyszłośći)
    - kominek z płaszczem wodnym (koszt kominka z płaszczem)
    Wszystkie źródła ciepła, które wymieniłeś - wymagają zasilania z sieci elektrycznej. Gdy zabraknie prądu (nawet tylko na pewien czas), to nie będziesz miał ŻADNEJ alternatywy .
    Jeśli ma być jakaś alternatywa, to tylko zwykły kominek powietrzny lub koza

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz sentymentu do palącego się w kominku drewna to sobie odpuść. Patrząc ekonomicznie to nie jest dobre rozwiązanie.

  7. #7
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał dring Zobacz post
    Patrząc ekonomicznie to nie jest dobre rozwiązanie.
    A które wobec tego rozwiązanie wg ciebie jest ekonomiczne (gdy prądu zabraknie)

  8. #8

    Domyślnie

    ja prądu zabraknie to dgp jakoś obleci
    po co komuś inne grzanie jak ma gaz z sieci ( gaz z sieci moje marzenie )

  9. #9
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał syberia Zobacz post
    ja prądu zabraknie to dgp jakoś obleci
    Czyli JEDNAK kominek
    Cytat Napisał syberia Zobacz post
    po co komuś inne grzanie jak ma gaz z sieci
    Oj, chyba nie czytasz wszystkiego ze zrozumieniem

  10. #10

    Domyślnie

    zrozumiałam tyle , że chcesz móc wyłączyć kocioł gazowy (czy jak tam go inaczej nazywasz piecyk) i dla rozrywki popalić sobie w piwnicy węglem

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Najtaniej wyjdzie instalacja elektryczna

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Najtaniej wyjdzie instalacja elektryczna


    I tylko instalacja
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    oczywiście - tylko instalacja.

  14. #14
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał syberia Zobacz post
    zrozumiałam tyle , że chcesz móc wyłączyć kocioł gazowy (czy jak tam go inaczej nazywasz piecyk) i dla rozrywki popalić sobie w piwnicy węglem
    To jednak źle zrozumiałeś
    Chodzi o to, że gdy prąd zimą wyłączą na kilka/kilkanaście godzin, to aby ci d...a nie przymarzła, potrzebne jest takie urządzenie do ogrzewania, które tego prądu nie potrzebuje.
    A do kominka węgla się nie używa

  15. #15
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał dynamical Zobacz post
    Są kotły na paliwo stałe, które w przypadku awarii prądu umożliwiają spalanie na dodatkowym ruszcie w tradycyjny sposób, np. http://i-ogrzewanie.pl/kotly_i_piece...ocy_20_kw.html
    A nie ma nic tańszego
    Za taki "kociołek" piękny kominek by się postawiło

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może po prostu generator prądu na ropę + duża akumulacyjnośc cieplna i już? Wyłączenia prądu na 24 h nawet nie zauważysz.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał dynamical Zobacz post
    Są kotły na paliwo stałe, które w przypadku awarii prądu umożliwiają spalanie na dodatkowym ruszcie w tradycyjny sposób, np. http://i-ogrzewanie.pl/kotly_i_piece...ocy_20_kw.html
    Tylko że instalacja musi być grawitacyjna, bo bez prądu kocioł się zagotuje...

  18. #18

    Domyślnie

    jak dobrze zaizolujesz dom, to w razie braku prądu będzie wolniej się wychładzał a poza tym będzie sporo tańszy w eksploatacji
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A jak będzie katastrofa prądowa i zpadnie mocno temp. to napalisz w kominku i przeniesiesz materace do salonu.

  20. #20
    Banned
    dynamical

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    bytom
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Popieram kolegów nie ma sensu instalowanie drugiego źródła ciepła, lepiej dobrze zaizolować pomieszczenie. Uszczelnieni okien i izolacja ścian to oszczędności około 30% rocznie na ogrzewaniu

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony