dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie nowe panele ogrodzeniowe - zdarta farba

    Zamówiłem na front ogrodzenia panele ogrodzeniowe (wiem - brzydko i tanio, ale tak chcę) w lokalnej firmie handlowej. One są ocynkowane + malowane proszkowo. Doszły z odrapaniami farby - każdy na odcinku paru cm w 1-2 miejscach.
    Sprzedawca mówi: "Przecież jest ocynk - jak w samochodach - rdza nie wyjdzie! Ma Pan do tego zaprawkę."
    A ja: "Gdy kupuje Pan nowe auto w salonie i stwierdza przy odbiorze zadrapania lakieru, to też zadowala Pana zaprawka?"

    Reklamacja u producenta. Uznana. Zaznaczam sprzedawcy by uczulił transport na zabezpieczenie paneli przy następnej dostawie. Mówi, że uczuli. Mówi też, że te panele to ogrodzenie przemysłowe i może być zadrapane. Tylko, że u mnie będą ogrodzeniem frontowym w domu jednorodzinnym.

    Mój wykonawca ogrodzenia czeka. Panele przychodzą po raz drugi. Znów odrapane.

    Co radzicie? Pomalować zaprawką? Czy nie dawać za wygraną i pięknie poprosić o jeszcze jedną dostawę?
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie proś, żądaj, aż do skutku i postrasz sądem i antyreklamą w internecie....moda na malowanie proszkowe, czasami daje takie efekty.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Kup im w prezencie folię bąbelkową i wyślij
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #4

    Domyślnie

    Dałem spokój. Przy montażu i tak doszły nowe zadrapania. Podmaluję sobie.

  5. #5

    Domyślnie

    Na pewne sprawy trzeba przymknąć oko, bo życia nie starczy na walkę z partaczami... Doszły inne, ważniejsze tematy, którym muszę poświęcić siły.

  6. #6

    Domyślnie

    Kupując produkt nowy, powinien on być bez wad. Ja mimo wszystko walczył bym dalej. Jeżeli nie wymiana na towar "wolny od wad" to o odpowiednią obniżkę ceny adekwatną do uszkodzeń.

  7. #7

    Domyślnie

    Dali jakiś śmieszny rabat 5%. Zgadzam się z Tobą, towar nie powinien mieć wad i żaden rabat tego nie zmienia.
    Jednak ponowna reklamacja tych drugi raz dostarczonych paneli przedłużyłaby ich montaż. Wykonawca miał już nagrane inne roboty. Po jego robocie wchodzić ma następna ekipa montująca bramę, a na nich się też trudno doczekać. Taka mała sprawa pociąga za sobą inne.

    Ale mogę napisać, że producentem, który nie zabezpiecza do transportu malowanych paneli ogrodzeniowych jest firma Wiśniowski.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Murato

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Bytów
    Kod pocztowy
    77-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    No to jestem zaskoczony, bo firmę tą znam akurat z dobrej strony z tym że kupowałem ich bramę garażową. Nie było problemów ani uwag. Płot z tyłu posesji robiłem wprawdzie z paneli z drutu ocynkowanego ogniowo i do tego malowanego, ale wziąłem naszą bytowską firmę, bo sobie sprawdziłem, że jak mówią o drucie fi 5 to jest fi 5, a jak proszę żeby pomalowali to nie dają jak w kilku innych miejscach fi 4,8 plus farba i jest wtedy fi 5, tylko drut piątka i na to farba, razem fi5,2.
    Płot przywieźli mi bez żadnych historii z zarysowaniami farby, wprawdzie mieszkam parę kilometrów pod Bytowem to i wieźć nie musieli daleko, ale nie zauważyłem uszkodzeń powłoki. Jak by były, to bym reklamował, ale jak piszesz że dali na odczepnego ci 5% rabatu, no to jest coś nie halo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony