dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie brak zapewnienia o przyłącze wody

    Witam serdecznie.

    Zakupiłem 6msc-y temu działkę pod budowę.
    W chwili obecnej chciałem zająć się już powoli formalnościami związanymi z budową domu.
    Z racji tego , iż nasza gmina nie posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - wystąpiłem z wnioskiem o wydanie warunków zabudowy. (oczywiście zostałem poinformowany, iż muszę jeszcze dołączyć zapewnienie od Zakładu Gospodarki Komunalnej o możliwości przyłączenia do sieci wodnej - kanalizacji nie posiadamy-własna oczyszczalnia ścieków)

    I tu ZACZYNAJĄ SIĘ SCHODY.
    Otóż wodociągi nie zaopiniują pozytywnie naszego wniosku. Pytanie jakie mi się nasuwa to: w jaki sposób sąsiad , który graniczy 7-10m m od nas posiada WODĘ zdatną do picia/higieny etc...) Na to kierownik ZGK: iż to było na szybko robione etc. , że oni teraz pewnie narzekają bo mają niskie ciśnienie itd. Dla mnie nonsens.

    Do sieci mamy około 200m (kierownik został poinformowany, iż sami będziemy wykonywać przyłącze - oczywiście to co musi wykonać ZGK to wykona).
    Powodem tego, iż chcemy sami wykonać przyłącze jest kwota jaką zażyczył sobie kierownik ZGK - około 70tys.
    Aczkolwiek informację zwrotną otrzymałem j/w

    Jak powinny wyglądać moje następne kroki w tej sprawie?
    Ostatnio edytowane przez Pager87 ; 13-09-2013 o 19:29

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Zarowno nastepne, jak i wszytskie poprzednie kroki powinny "odbywac sie" na pismie.

    Zloz do ZGK wniosek o wydanie warunkow przylaczenia do sieci wodociagowej i poczekaj co ci na pismie odpowiedza. Jesli opinia bedzie negatywna to wg mnie na podstawie tej decyzji architekt powinien naniesc na mapce studnie i tyle. Skonsultuj to w starostwie ale uwazam ze nie powinno byc problemu z PnB jesli tylko warunki z ZGK beda negatywne.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście oprócz słów wniosek został złożony, a kierownik poinformował , iż negatywna odpowiedź przyjdzie listownie. Mnie jednak zastanawia inny fakt... skoro sąsiad ma podłączenie wodne to dlaczego inna osoba budująca się tuż obok nie może posiadać takiej możliwości.
    Jeżeli zaś chodzi o studnie głębinową czy inną nie jestem jednak zwolennikiem. (wolałbym tradycyjny sposób na dostarczenie wody do domu)

    P.s oczywiście w tym momencie jak otrzymam negatywną odpowiedź zostaną zaniechane wszystkie kroki , które przybliżyłyby do rozpoczęcia budowy?
    A jeśli zostanie wykonana studnia (chociażby tylko po to by móc zacząć budowę?)- ma to jakiś większy sens?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony