dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Question Styrodur 5cm czy 10cm czy coś innego??

    Witam, nie długo będę ocieplał ściany fundamentowe. Zastanawiam się nad drogim lecz ostatnio modnym xps'em. W moich okolicach najczęściej budowlańcy dają 5cm. Czy wielka różnica w termoizolacji będzie między tymi dwoma grubościami?? Ja skłaniam się bardziej ku 10cm ale z innego powodu. Ścianę fundamentową ocieplam do samej góry, łączeni ze strefą cokołową, która będzie wystawać ok 30cm ponad poziom gruntu. W przyszłości ściany domu będę ocieplać styropianem o gr. 15cm. Jeśli fundamenty ocieplę tylko 5cm to wg mnie fatalnie będzie się odznaczać cokół od ściany budynku, jak dla mnie 10cm do za duży uskok. Dla moich fundamentów koszt 10cm xps to już 3tyś, więc zastanawiam się jeszcze nad ich odpowiednikami, czyli styropianami hydrofobowymi, np. Termoorganika Fundament Silver?? Czy można je porównać do xps czy wszystkie hydrofoby to tylko marketing i nabijanie klienta w butelkę??

    P.S. Fundamenty na gruncie bez podpiwniczenia

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar goshia7
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    483

    Domyślnie

    Witam, Nam właśnie dzisiaj przywieźli styrodur XPS 10tka.
    Mieliśmy podobny dylemat- na ścianę będziemy kłaść 15stkę więc gdybyśmy dali styrodur 8cm lub mniej byłaby różnica dlatego wzięliśmy 10cm
    My płaciliśmy 35,50zł za płytę

  3. #3

    Domyślnie

    zawsze można dać 5cm na całej ścianie a potem przy robieniu elewacji dokleić drugie 5cm na samym cokoliku... i problem z głowy
    Mamy gotowy projekt domu po indywidualnych zmianach do odsprzedania - klik

  4. #4

    Domyślnie

    Zdecydowałem się i dałem 12cm, twardszą wersję pod podłogi EPS100. Wyniosło mnie to niecałe 1200zł, za xps 10cm wyszło by 3000zł. Aż tak wielkiej korzyści po stronie xps nie widzę, a różnica w cenie jest wielka.

  5. #5

    Domyślnie

    różnica jest taka że wydałeś 1200 w błoto - bo jak naruszysz ciągłość izolacji pseudo-wodnej (specyfiki EPS aqua, hydro, itp ) to na nic cała izolacja - po prostu mokry styropian nie spełnia swojej funkcji. Równie dobrze mogłeś w ogóle nie ocieplać i dać tylko nad cokołem zwykłego styropianu dla wyglądu....
    Mamy gotowy projekt domu po indywidualnych zmianach do odsprzedania - klik

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    czarn-y nie napisał jaki ma grunt. Jeżeli ma tam piaski to wydawanie kasy na xps możemy nazwać nierozsądnym.
    Jeżeli są piaski dorzuć czarn-y jeszcze folię kubełkowa i będzie git. Napisał, że dał zwykły EPS 100. nie żadne hydro coś tam coś tam... Słowem około 100zł tańszy od tego EPS 100 wodo coś tam coś tam... Nie wspominając o cenie xpsu.

    Jeżeli ceny energii będą rosły, dobrze, że jego portfel wytrzymał te 12cm, jeżeli będą szybko spadać.... fantazja...

    Jeżeli nawet jest tam glina to lepiej, żeby nie zasypywał fundamentów z zewnątrz gliną. lecz najlepiej kruszywem - drogo, pospółką taniej ale większa wilgoć w piasku.

    Styropian jak piszesz, stałby się mokry, Jeśli przez długi czas będzie otoczony wodą. Jeśli po nim spłynie wilgoć, jeżeli będzie miała gdzie, nie będzie problemów.

    Styropiany wodo coś tam coś tam. Nie należy ciąć bo niszczymy jego powłokę wodo coś tam coś tam. I wtedy to już zwykły styropian.
    Ostatnio edytowane przez Raźny ; 09-09-2012 o 09:55

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie warunki suche jak na pustyni, nawet po wiosennych roztopach wody gruntowe są bardzo głęboko. Dokładnie zrobiłem tak jak wyżej kolega napisał, na styro nałożyłem jeszcze folię kubełkową, choć raczej w celu ochrony styro przy zasypywaniu. Mimo to w jakimś stopniu też ochroni ten styro przed ewentualną wilgocią. Poza tym styropian to nie jest gąbka i żeby stracił swoje właściwości, dom by musiał być posadowiony na jakimś bajorze. Jego nasiąkliwość to około 1% przy całkowitym zanurzeniu w wodzie. Że coś jest najlepsze(styrodur), to nieznaczy, że trzeba wyłącznie z tego korzystać. Należy odpowiednio dobrać materiał do danych warunków, a nie wierzyć ślepo w reklamy i opróżniać bezsensownie portfel.

  8. #8

    Domyślnie

    Przyłączam się do pytania o sens XPS i proszę o radę.
    Moja działka, to również piachy. I to takie, że nie ma takiego deszczu, który spowodowałby powstanie kałuż, a woda glebowa pojawia się na głębokości ok. 4-6m. Ława wylana na głębokość 80cm. Ścianka fundamentowa wystaje 26cm ponad pow. gruntu.
    Na dniach stanę przed dylematem zakupu materiału do termoizolacji fundamentów.
    Znajomy (właściciel firmy budowlanej) twierdzi, że XPS w takich warunkach to lekka przesada i w zupełności wystarczy "zwykły: styropian EPS100 + hydroizolacja.
    Czy faktycznie wystarczy styropian zamiast XPS? Jeśli tak to proszę o radę jaki to ma być ten styropian (jakaś nazwa, link, hydro coś tam, ...)
    Ostatnio edytowane przez linciano ; 12-09-2012 o 15:50

  9. #9

    Domyślnie

    po szybkiej lekturze skłaniam sie w kirunku EPS 100-038

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony