dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie najtańszy sposób na podłogę na stryszku o wysokości 1,3m

    Witam, jak w temacie, mam stryszek ocieplony wełną między krokwiami itd. jest on wysokości 1,3m więc zmieszczę tam sporo różnych rupieci... kartonów itd. chciałbym go wykorzystać, ale musze zrobić jakąs podłogę by poruszać się po nim w miarę normalnie, bo w tej chwili to tylko belki są (jętki?!) co około 80cm. zostało mi trochę desek z dachu i myśłałem je dać, ale one są raptem 25mm grube więc sie uginają... dlatego chce na nie nakręcić dodatkowo jakąś płytę... tylko nie wiem jaka jest najtańsza... ewenatualnie jestem otwarty na inne pomysły i propozycje...

    chodzić się po tej podłodze da tylko na czworaka

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    nie musisz nic nakrecac. to ze deska sie troche ugina to nie szkodzi, na pewno sie nie zawali. ja bede mial to samo, ale rzuce na to zwykla osb, chyba ze tez mi zostanie desek to wtedy z desek zrobie

  3. #3

    Domyślnie

    no tak ale OSB drożej za m2 wychodzi od deski... majac 40 kwadratowych to nie chcę na to wydać tysiąca złotych... albo dwuch... tylko jak najtaniej...

  4. #4

    Domyślnie

    Możesz wykorzystać np. płytę MFP - jest bardziej wytrzymała na zginanie niż OSB. Cena porównywalna.

  5. #5

    Domyślnie

    to nadal za drogie rozwiązanie - osobiście skłaniam sie do rozwiązania w którym nabiję deski co około 20cm od siebie i na górę wrzucę płytę pilśniową coś z przedziąłu 10-20 mm

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Spróbuj. Ale płyta pilśniowa #10 to ma IMHO słabą wytrzymałość i trzeba ją gęściej popodpierać. Ogólnie deska #25 to trochę za mało na podłogę na legarach.
    Tu była reklama....

  7. #7
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał rumpelek Zobacz post
    to nadal za drogie rozwiązanie - osobiście skłaniam sie do rozwiązania w którym nabiję deski co około 20cm od siebie i na górę wrzucę płytę pilśniową coś z przedziąłu 10-20 mm
    Ja nabiłem same deski calowe "na styk" (po to, aby wełna "oddychała" szczelinami). Żadnych ciężarów tam trzymać nie zamierzam, a do chodzenia w zupełności wystarczają
    Przy rozstawie jętek ok. 80 cm żadnego "klawiszowania" nie stwierdzam
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 30-09-2013 o 21:49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony