dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Halszka - moja działka była również zarośnięta. W większości chabrami ale były też uciążliwe samosiejki topoli i nieśmiertelne jeżyny.
    Zanim rozpoczęliśmy regularną walkę rozpoczęła się budowa i ... ciężki sprzęt zrobił za nas najgorszą robotę.Zamiast chwastów była wielka piaskownica.
    Chwasty pojawiają się do dziś ... ale to walka wymagająca cierpliwości ( nasiona chwastnicy potrafią "poczekać" na dogodne warunki 10 lat ...a pokrzywy przetrwać w przefermentowanej gnojówce)
    Jeżeli faktycznie masz glinę to pewnie na koniec rzucisz na wierzch troszkę lepszej ziemi, siujniesz trawę ... a ona sobie poradzi

    Odradzam kompostowanie chwastów z nasionami - wylezą ci w warzywniku jak złe ( doświadczyłam ) - jeśli możesz skremuj dziadostwo
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  2. #2

    Domyślnie

    oj dziabij jakbym miała konie, a najlepiej całe stadko to i zielska bym nie miała i zostałabym miszczem w oczach mojej ośmioletniej córki. Ale niestety, działka jest na przedmieściach Warszawy. A tu o o żywego konia trochę trudno
    Zrobimy jak radzisz. Chaszczom damy się jeszcze wyszaleć, a na wiosnę rozpoczniemy bój. Mam nadzieję, że to my wygramy
    Aga.Jeżyk czytałam właśnie o tym, że nie powinno się kompostować chwastów z nasionami. Ja się aż tak dobrze na chwastach nie znam, ale podejrzewam, że te moje to już nasienne. Chcieliśmy ogarnąć przed budową bo cały czas nie wiemy czy zacznie się w przyszłym roku czy za dwa lata. A na czystej działce już moglibyśmy coś robić.
    Jak wg Was najłatwiej wysuszyć do palenia dużą ilość zielska? Czy to w ogóle możliwe?
    O dziwo u nas w gminie poinformowali mnie, że nie ma zakazu palenia. Więc w następnym roku palenie wykoszonego zarostu byłoby rozwiązaniem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony