dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ADMINON

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-220
    Posty
    2

    Domyślnie

    Klasa betonu powinna być dostosowana do celu w jakim beton ma być wykorzystany, np. Beton Klasy B-7,5 to beton podkładowo wyrównawczy, stosowany jako podbudowa, jego grubość nie powinna przekraczać 15 cm. Natomiast na stopy powinien być stosowany beton klasy wyższej niż B-17

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    norbert27

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Dąbrówka
    Kod pocztowy
    05-252
    Posty
    83

    Domyślnie

    A jakiego cementu używałeś?? Bo jeśli kupowanego w supermarketach, lub przesypowego to na cuda nie licz...
    Druga sprawa to żwir, nie piach tylko żwir... Kolego mój pracuje w dużej firmie produkującej kręgi betonowe do kanalizacji itp itd.
    Tłumaczył mi, że na przykład u nich na 1m3 betonu klasy B-15 idzie 300 kg cementu, 2 rodzaje żwiru o różnej frakcji i dwa rodzaje piachu, do tego woda i chemia... Zajmuję się ogrodzeniami i często bierzemy od nich beton na fundamenty pod ogrodzenia, i jedno jest pewne, w betoniarce czy ręcznie nie uda się wyrobić takiego towaru jaki produkują betoniarnie.

  3. #23

    Domyślnie

    Też jestem zielony z tych zapraw i betonów a to przecież niemal materiały pierwszej potrzeby. Na szczęście dotarłem do specjalistycznej literatury (polecam książki z okresu PRL np. "Chcę budować" Lech Wojciechowski) co mi trochę rozjaśniło pewne kwestie. Nie słuchaj tych osób które mówią o objętościowym dozowaniu łopatami składników. Należy zaopatrzyć się w wagę a ilość składników odczytywać z tablic. Przykład na beton który mi super wyszedł; 1 kg cementu, 1,5 kg piasku, 2,3 kg żwiru i 0,5 l wody a cement to był górażdże 42,5
    Ostatnio edytowane przez Bajkonur ; 07-10-2019 o 18:47

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony