Witajcie.

Jestem na etapie zakończenia budowy wolnostojącego garażu. Zgłoszenie do użytkowania poszło już miesiąc temu, wiec urzędowe 21 dni minęły.
Garaż mogę użytkować i w związku z tym chciałbym teraz załatwić sprawy formalne. Dla jasności wygląda to tak:

Jest działka na której stoi sobie domek (trzy kondygnacje). Każda kondygnacja to odrębna, niezależna własność - dom ma trzech właścicieli, trzy księgi wieczyste - po prostu 3 lokale mieszkalne. Właścicielami są moje siostry i ja. Za zgoda rodzeństwa zaprojektowałem garaż, postarałem się o pozwolenie na budowę i wybudowałem garaż wolnostojący na naszej działce. piszę na naszej, ponieważ w księgach wieczystych, oraz w piśmie notarialnym jest wytłumaczone to w taki sposób że każdy z nas jest właścicielem, natomiast w kwestii działki posiadamy jej część wg wartości ułamka posiadanego lokalu względem całego budynku. Czyli jeżeli moje mieszkanie to 35% całego budynku, to tyle samo procent działki posiadam - bez wyszczególnienia konkretnej części.

I teraz pytanie. Chciałbym mieć udokumentowanie że jestem właścicielem garażu. Czy dla spokoju ducha, czy na potrzeby ewentualnej sprzedaży mieszkania wraz z garażem. Nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Czy garaż w takiej sytuacji dopisuje się do istniejącej mojej księgi wieczystej, czy zakłada odrębną księgę ? Co jest do tego potrzebne. Jakie dokumenty, oświadczenia, itd. ? Domyślam się że architekt który wykonał projekt budowy garażu powinien wykonać teraz inwentaryzacje architektoniczno-budowlaną - zresztą za ok tydzień takową dostanę. Co dalej ? Czy trzeba w tym celu angażować znowu notariusza, czy można to załatwić, zarejestrować w inny sposób. Jak to zrobić po kolei żeby garaż był formalnie moją własnością na papierze, tak jak mieszkanie ?

Pozdrawiam.
Rafał.