dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Dom pasywny- winiec?

    Jak w domach pasywnych ocieplony jest wieniec? jeśli jest.
    Żeby nie robić 2 tematów chciałym się zapytać jak grubo ocieplić strop wyłącznie od strony piwnicy jeśli ściany piwnic są zaizolowane "dobrze" (czeka mnie kopanie w 3 m w ziemię przez 15 m. Chyba wezmę białko do mięśni. Wejdę do rowu jako chuhro wyjdę jak pudzian. hehe
    Kolejne pytanie co się stanie jeśli ocieple piwnice od strony gruntu styropianem graf. EPS 13,6 kg/m3. W sprzedaży mają styr. graf. 15kg/ m3 do podłóg.
    Ostatnio edytowane przez adrianoos966 ; 29-09-2013 o 21:10

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    A to zależy od tego w jaki sposób ów wieniec jest wykonany i czy zalewany już do jakichś form ze styro, czy jest osobno, a dom ocieplany potem. Musiałbyś powiedzieć w jakim systemie chcesz stawiać dom by coś móc wymyślać.
    To czy i jak bardzo ocieplasz podłogę / strop - znów zależy od jej konstrukcji. Jeśli dom jest na płycie to wystarczy, że dobrze ocieplisz płytę od spodu, potem i tak coś jeszcze na nią przyjdzie jakieś tam styra po wylewkę i powinno być ok. Jeśli zaś masz dom z piwnicą to po ścianach przejdzie wilgoć i chłód, chyba że pod całą piwnocą to ocieplisz lub dasz izolację poziomą. Zabezpieczy ona przed wilgocią, ale nie przed chłodem.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje, jak wieniec w formie styropianowej wygląda jeśli na górze musi być murłata?. A co z pomysłem EPS 13kg/m3 na ścianie piwnicy? Zaznaczam że obecnie są same pustaki żużlowe i nigdy nie było żadnego problemu z wilgocią.
    Piwnice są suche. Dom ma 25 lat
    Ostatnio edytowane przez adrianoos966 ; 29-09-2013 o 21:52

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Wejdę do rowu jako chuhro wyjdę jak pudzian. hehe
    Kolejne pytanie co się stanie jeśli ocieple piwnice od strony gruntu styropianem graf. EPS 13,6 kg/m3. W sprzedaży mają styr. graf. 15kg/ m3 do podłóg.
    jak będziesz kopał ... długo .. nie bardzo nabierzesz masy ... licz na wytrzymałość, siła Ci jest na nic .
    Wiem bo może nie 3 m a 2,5 metra miałem na odcinku 20m to się wypowiedzieć ile kubików moje ręce przerzuciły.

    Tak wisi w powietrzu ... chcesz pewnie swój dom doprowadzić do standardu pasywnego ... mądrze ... mądrze popieram ...
    w miarę mogę coś na ten temat powiedzieć ... bo jestem w trakcie tak owej przeróbki ... u rodziców
    u siebie ... na razie surowo sobie wymagam od siebie
    jak ładnie stylistycznie
    ale pasywny to będzie ... jak za dużo winka będę pił tak to samo grzejny w sprawie C.O .. a czy autonomiczny to jeszcze ...
    dalsza droga

  5. #5

    Domyślnie

    Ciekawa wypowiedz
    Jakbym to pisał ja (druga część)
    A na ściany dałem graf. 15 cm
    Co do EPS do piwnic, mam na działce drugi dom z piwnicą, pamiętam dawany był zwykły biały styropian i izolacja wilgociowa, tam też nigdy nie było problemu z wodą i przemakaniem... i jest ciepło. Choć dom nie ma nawet CO
    Ostatnio edytowane przez adrianoos966 ; 30-09-2013 o 13:06

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony