dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Niezależna rekuperacja, rekuperacja + ogniwa fot.

    Marzę o tym aby połączyć ogniwa dokładnie polimerowe z rekuperacją, rekup. który planuje kupić bierze ok. 100W, panel polimerowy za 249zł daje 100W. heh, walne dwa bez "bateri" na magazynowanie energii. Czy to może działać? wiadomo że w nocy nie będzie działało, ale przez większą część dnia.
    Ogólnie taki mam plan żeby zakupić z 30 tych paneli prosto z hong kongu hłehłe(składane przez roboty ). I nie magazynować energii bo się nie opłąca, panele są tak tanie że lepiej kupić 2, nie magazynować energii, niż 1 europejski i magazynować. OCZYWIŚCIE TO WSZYSTKO W TEORII.
    Policzcie sobie ile "socjalizm europejski" bierze za 1kwh? ogniw słonecznych!
    I jeszcze 68%cła narzucają poza europejskim. Hipokryci nawołują do energetyki słonecznej a gdy ktoś robi tańsze to blokują, bo kaski ubywa. Może i żółtki sztucznie zaniżają ceny ale ja się niezmiernie cierzę, KORZYSTAM. Ogólnie ciekawa odmiana od drogich zmonopolizowanych w europie p. fot. Energetyka słoneczna może się jednak opłacać.
    Ostatnio edytowane przez adrianoos966 ; 30-09-2013 o 08:13

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Poczytaj ten wątek o panelach amorficznych:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2603993.html
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  3. #3
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Rekuperator zimą pobiera do 20W a nie 100...

  4. #4

    Domyślnie

    Jak to tak mało?
    Ostatnio edytowane przez adrianoos966 ; 30-09-2013 o 10:13

  5. #5
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    100-130m3/h - to i 20W.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    100-130m3/h - to i 20W.
    Skąd wiesz że 100-130
    Biorę 250m3

  7. #7
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianoos966 Zobacz post
    Skąd wiesz że 100-130
    Biorę 250m3
    Piszę o domowej wentylacji zimą dla 4 osobowej rodziny. Jeżeli będzie 8 osób to faktycznie 250m3/h i wtedy będzie pod 50W

  8. #8

    Domyślnie

    Ja planuje dom 200m2 i początkowo 2 soby
    Przedobrzyłem, nie?
    Zresztą znalazłem na internecie rekuperator za 2000 zł, nowy (pewnie jakiś dziad)
    i niby 100w, może źle patrze

  9. #9
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Dobry wentylator to 300euro netto w hurcie - wymiennik 160euro. Nie wiem jak Pan posłuchał reku przez internet, jak Pan ocenił materiały i jakość montażu? Jak Pan sprawdził czy dane w DTR-ce są prawdziwe?
    2 osoby i 250m3/h - może być duuuuży dyskomfort - trzeba by nawilżacze.

  10. #10

    Cool

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dobry wentylator to 300euro netto w hurcie - wymiennik 160euro. Nie wiem jak Pan posłuchał reku przez internet, jak Pan ocenił materiały i jakość montażu? Jak Pan sprawdził czy dane w DTR-ce są prawdziwe?
    2 osoby i 250m3/h - może być duuuuży dyskomfort - trzeba by nawilżacze.
    Ok, wezmę mniejszy, nawet dużo lepiej dla mnie. Chcę zaznaczyć że kupuje samą "skrzynkę" rekuperacji a co to jakości, to jest dużo napisane i zdjęcia są, czy jakość jest aż tak kosmicznie ważna? przecież nie kupuje raczej bubla, a poza tym kupujemy miliardy syfu z Chin i jakoś się żyje. Wiadomo jednak że rekuperacja to inwestycja na lata, więc wezmę pana wskazówki do serca. Montować mam zamiar sam , nie żebym się rzucał z motyką na słońce ale COŚ już wiem na temat systemów rekuperacji, tak żeby zmniejszyć ryzyko spie...a
    Obliczenia i rozmieszczenie potrafię zrobić, jedak nie liczyłem "ciśnienia" w rurach bo mnie się nie chciało, zresztą rekuperacja nie na dzisiaj. Kupuje od firmy tylko że przez internet, jak mi nie będzie pasiło mam 10 dni na odesłanie, takie jest prawo
    Ostatnio edytowane przez adrianoos966 ; 30-09-2013 o 11:43

  11. #11
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianoos966 Zobacz post
    Obliczenia i rozmieszczenie potrafię zrobić, jedak nie liczyłem "ciśnienia" w rurach bo mnie się nie chciało, zresztą rekuperacja nie na dzisiaj. Kupuje od firmy tylko że przez internet, jak mi nie będzie pasiło mam 10 dni na odesłanie, takie jest prawo
    Z tego powodu ( 10 dni) nie spotkałem, by dobre firmy sprzedawały w ten sposób. Ci co nawet próbowali, szybko się wycofali. Wracały reku w opłakanym stanie lub niekompletne ( zamieniono zepsutą część i odesłano centralę). Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Nie przesadzaj, kupiłem już setki rzeczy przez internet w tym budowlanych i ze wszystkich jestem b. zadowolony, raz był problem z dostawą ale zawiniła poczta. Co do 10 dni, przeczytaj prawo państwowe na temat kupna w sieci

  13. #13
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Ja napisałem tylko o wentylacji domowej.
    Jakości montażu, poboru mocy, szumów - nie sprawdzi się w necie.
    Pan poczyta - http://wentylacja.com.pl/Forum/Prove...%87-70757.html

  14. #14

    Domyślnie

    Ależ oczywiście że myślę nad tym
    Planuje stalowe rury żeby było sztywno, mocno i łatwo do czyszczenia, ale ponoć one chałas przewodzą dobrze.
    Montaż oczywiście też musi być porządny
    Czytałem już wiele stron z poradami...
    Jak się robi to i tamto.
    Przed ostatecznym kupnem poczytam wszystko co się da, czego oczekiwać i porównam z innymi typowymi rekuperatorami prąd, ...
    Idealizm nie istnieje
    Dobra podam ci nazwę rekuperatora "B3B WX-20" powiedziałbyś co o nim sądzisz
    Może pan podać co innego, polecanego
    Ostatnio edytowane przez adrianoos966 ; 30-09-2013 o 13:06

  15. #15
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianoos966 Zobacz post
    Ależ oczywiście że myślę nad tym
    Planuje stalowe rury żeby było sztywno, mocno i łatwo do czyszczenia, ale ponoć one chałas przewodzą dobrze.
    Montaż oczywiście też musi być porządny
    Czytałem już wiele stron z poradami...
    Jak się robi to i tamto.
    Przed ostatecznym kupnem poczytam wszystko co się da, czego oczekiwać i porównam z innymi typowymi rekuperatorami prąd, ...
    Idealizm nie istnieje
    Dobra podam ci nazwę rekuperatora "B3B WX-20" powiedziałbyś co o nim sądzisz
    Może pan podać co innego, polecanego
    ---Nie robi się domowej wentylacja na stalowych rurach !!!
    ----Poza tym, tylko stalowe rury nie nadają się do ewentualnego czyszczenia.
    ----B3B WX-20 - to centrala do klimatyzacji - do współpracy ze splitami - które odprowadzają wodę z pomieszczeń. Ta centrala nie ma odprowadzenia wody - woda, na papierowym wymienniku wraca do domu.
    ----Poza tym to bardzo kosztowne urządzenie ( coś jak drukarka atramentowa - za 150 zł a tusz za 200) - papierowy wymiennik się zagrzybia ( jest mokry non stop ) a nowy to koszt centrali.

    Widzi Pan co znaczy kupowanie przez net!!!

  16. #16

    Domyślnie

    Ależ montuje się montuje rury tzw. spiro OCYNKOWANE, niby dlaczego NIE???
    Co do odpływu wody to racja. Nie ma ALE INNE MAJĄ dla przykładu "LUNA 200 DOSPEL"
    Widzę że na siłę chce mi pan wcisnąć jakie to kupowanie przez sieć jest bee.
    Dobrze, popatrzę na rekuperatory w okolicznych sklepach, I się "zastanowie" hłehłe
    Ostatnio edytowane przez adrianoos966 ; 30-09-2013 o 17:00

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Słuchaj ... TB a będziesz chodził nagi w budach na 30cm koturnach ... z styropianu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony