dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Drewno na schody?

    Witam, chodzi mi głowie remont schodów, stare już nie wyglądają pecialnie i ciągle poprawki są coraz kosztowniejsze, dlatego zastanawialem się nad zleceniem komuś zrobienia nowych..tylko jakie drewno by sie do tego nadawało, trochę szperałem po sieci i podobno teraz są bardzo popularne egzotyczne drewna, ale jak z ich wytrzymałością? NIe chce wydać kasy w błoto, mam znajomego który w ciągu roku dwa razy wymieniał schody...co byscie doradzili?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuditu
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    177

    Domyślnie

    Sapeli, merbau, iroko, wenge, amazaque, jatoba, wszystkie te egzotyki nadają się do wykonania schodów, ogólnie twarde-jedne bardziej drugie mniej (tak samo wygląda sprawa co do ceny ). Wszystko zależy od upodobań co do barwy drewna.
    Jeżeli na podłogi/schody stosuje się, np. dąb to biorąc pod uwagę wytrzymałość przykładowe egzotyki można tym bardziej użyć do wykonania schodów.
    PS. nie wiem jak to jest z tą modą ale od dłuższego czasu ze względów ekonomicznych większość klientów decyduje się na bejcowanie drewna (głównie dębowego) i prawde mówiąc takim sposobem można uzyskac bardzo fajny efekt łącznie z dopasowaniem się barwą, np. do podłogi. drzwi
    Ostatnio edytowane przez artuditu ; 16-11-2013 o 10:00

  3. #3

    Domyślnie

    A czy tego typu schody można wykonać dysponując jedynie maszyną Hammera? Jestem hobbistą,mam tę maszynę, ale czy ona wystarczy,czy trzeba mieć jeszcze jakieś urządzenia? Mam też zrobić schody,właściwie kilka stopni,ale jednak. I są to schody z salonu do korytarza - czyli dwa,lub jeden wyższy. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    @artidutu dzięki za wzkazówki, widze, że znasz sie w temacie, czyli dąb też można ładnie przerobić, dobrze wiedzieć, a jak to cenowo wychodzi?@Magdyla, rodzaj obrabianego drewna, też ma znaczenie przy wyborze maszyny, musiałbys napisać jaki model dokładnie

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuditu
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdyla Zobacz post
    A czy tego typu schody można wykonać dysponując jedynie maszyną Hammera? Jestem hobbistą,mam tę maszynę, ale czy ona wystarczy,czy trzeba mieć jeszcze jakieś urządzenia? Mam też zrobić schody,właściwie kilka stopni,ale jednak. I są to schody z salonu do korytarza - czyli dwa,lub jeden wyższy. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
    Nie wiem jakie opcje ma maszyna, która posiadasz, ale jeżeli jest w niej pilarka, wyrówniarka i grubośćiówka to coś by z tego było.
    Te maszyny to podstawa do wyklejenia i sformatowania stopni/podstopni.
    Tarcicę wrzucasz na piłe i tniesz na pasy/lamele, potem te lamele strugasz na wyrówniarce ( trzy płaszczyzny z zachowaniem kata prostego), układasz z nich stopień i kleisz za pomocą ścisków lub prasy. Następnie płaszczyznę stopnia na wyrówniarkę i potem na grubościówkę. Później na wyrówniarce strugasz kant stopnia, tniesz z szerokości na pile z naddatkiem na strugnięcie i znów na wyrówniarkę aby zlikwidować ślad po pile.
    Zostaje jeszcze szlif, najlepiej przepuścić to przez szlifierke szerokotaśmową ale można próbować radzić sobie szlifierką, np. mimośrodową, wszystko zależy jak wygląda płaszczyzna po strugarce.
    Grunt to ostry nóż na maszynie.

    To tak w skrócie

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuditu
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blackjack2 Zobacz post
    @artidutu dzięki za wzkazówki, widze, że znasz sie w temacie, czyli dąb też można ładnie przerobić, dobrze wiedzieć, a jak to cenowo wychodzi?@Magdyla, rodzaj obrabianego drewna, też ma znaczenie przy wyborze maszyny, musiałbys napisać jaki model dokładnie
    artidutu - mój nick został troszkę zmodyfikowany , różnica w cenie miedzy dębiną, a egzotykiem będzie odczuwalna, z kolei różnica miedzy dębem w naturalnej barwie, a dębem barwionym jest prawie żadna, dochodzi tylko trochę pracy i towaru w postaci bejcy. Można również użyć oleju koloryzującego i mieć schody olejowane w kolorze.

  7. #7

    Domyślnie

    Ojej, przepraszam, nie zauważylem literówki.. to chyba jednak zostanę przy standardowych rozwiązaniach, nie chce wydać kasy na fanaberie, tylko po to żeby po paru miesiącach musieć znowu wymieniać schody jeszcze raz @ magdyla czyli wychodzi na to, że musiałabyś mieć wieloczynnościówke bez niej ani rusz

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rozaliafashion
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A co myślicie o schodach z modrzewiu?
    Na piętrze domu mam mieć podłogę z desek modrzewiowych i zastanawiam się czy tym samym drewnem mogłabym pociągnąć schody żeby jednolicie to wyglądało? Czy ma ktoś schody z modrzewia?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    minia111

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-661
    Posty
    54

    Domyślnie

    jak już masz, to pewnie, powinnaś dalej polecieć ze schodami

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Lakers
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-215
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jesion jest bardzo dobrym wyborem, a często się o nim zapomina, jeżeli lubisz różnego rodzaju słoje na drewnie to jest znakomity wybór, a i drewno twarde
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AlicjaKa

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lakers Zobacz post
    Jesion jest bardzo dobrym wyborem, a często się o nim zapomina, jeżeli lubisz różnego rodzaju słoje na drewnie to jest znakomity wybór, a i drewno twarde
    Zgadzam się. Mam kuchnię z jesionu - nie chciałam dębu, bo jakoś mi nie pasował. Jak mi stolarz pokazał jesionową deskę, to wyskoczyłam z butów. Piękny rysunek słoi, twarde, jasne - super. No i teraz mam dodatkowo jesionowe schody, zwykłe zabiegowe, na betonie. Zniszczenia tylko takie, jakie zrobiły zębami domowe zwierzęta. Polecam jesion, bo nikt go nie docenia, wszyscy trąbią buk lub dąb, a jesion tańszy a dużo ładniejszy. Nie wiem, czy wolno tu polecić firmę, która mi te schody montowała, a właściwie projektowała, wykonała i montowała, ale niech tam. Warto do nich zadzwonić, a jeśli może to komuś pomóc... http://www.schody-studio.pl/schody_drewniane

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony