dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomek_tomek

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-555
    Posty
    3

    Domyślnie Jak Wam się podoba taki projekt?

    Witam, znalazłem taki projekt http://newsouthclassics.com/index.php?id=ma_maison . Co o nim myślicie? Czy nie jest zbyt francuski jak na polskie warunki ? Rozumiem, że teraz wszyscy budują domy z poddaszem, ale to że dziś są modne to znaczy, że za 10 lat już nie będą. To przynajmniej jakiś klasycystyczny wygląd, który na lata nie wyglądal by porządnie.

  2. #2

    Domyślnie

    podobne domki (w tym stylu) ma pracownia arex
    Regulamin 2.4 - reklama zabroniona

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Ojej
    A myślisz, że za te dziesięć lat taki będzie "modny"??? Ja bym powiedział, że taki to modny już był. Dawno temu.
    Zbyt francuski? Nieeee. Kosmopolityzm jest na czasie.

    To przynajmniej jakiś klasycystyczny wygląd, który na lata nie wyglądal by porządnie.
    Trochę niegramatycznie, ale tu się zgadzam

    A oczyma wyobraźni już widzę ten żółty kornik na elewacji, styrodurowe naklejki i nieodzowną antenę satelitarną...

    Jak lubisz takie klimaty i masz tyle kasy, żeby budować tak drogi, nieekonomiczny i niefunkcjonalny dom na bardzo dużej działce, to wyremontuj lepiej jakiś prawdziwy zabytek i w nim zamieszkaj.

    Ale ja się nie znam i pewnie zazdroszczę...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomek_tomek

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-555
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek Zobacz post
    Ojej
    A myślisz, że za te dziesięć lat taki będzie "modny"??? Ja bym powiedział, że taki to modny już był. Dawno temu.
    Zbyt francuski? Nieeee. Kosmopolityzm jest na czasie.


    Trochę niegramatycznie, ale tu się zgadzam

    A oczyma wyobraźni już widzę ten żółty kornik na elewacji, styrodurowe naklejki i nieodzowną antenę satelitarną...

    Jak lubisz takie klimaty i masz tyle kasy, żeby budować tak drogi, nieekonomiczny i niefunkcjonalny dom na bardzo dużej działce, to wyremontuj lepiej jakiś prawdziwy zabytek i w nim zamieszkaj.

    Ale ja się nie znam i pewnie zazdroszczę...

    Wolę kubeł zimnej wody na głowę niż sie zapędzić z budowaniem

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kiwi19
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_tomek Zobacz post
    Witam, znalazłem taki projekt http://newsouthclassics.com/index.php?id=ma_maison . Co o nim myślicie? Czy nie jest zbyt francuski jak na polskie warunki ? Rozumiem, że teraz wszyscy budują domy z poddaszem, ale to że dziś są modne to znaczy, że za 10 lat już nie będą. To przynajmniej jakiś klasycystyczny wygląd, który na lata nie wyglądal by porządnie.
    Wiesz, to nie jest cos co w ogóle można porównywać z domem z poddaszem uzytkowym. To jest pałacyk a nie dom.

    Wyobrażam sobie ,że w eleganckiej dzielnicy z pięknym ogrodem również w stylu francuskim taki dom mógłby być powalający. Można go jendnak wybudowac obok modnych domków z poddaszem owalić dookoła klinkierm i pacnąć kilka tujek, trwniczek i czerwona kostkę dla smaczku I będzie turbo wstrętny. Jak większość pałacyków cygańskich.

    a w kwestii mody to ja na przykład nie miałam wyjścia bo w okolicy mozna budowac tylko domki z poddaszem albo parterowe ale nachylenie dachu sprawia , że wyglądaja jak w za duzych czapkach. Nie znoszę skosów a mam dom ( prawie mam) ze skosami.

    Czyli bardziej klasyczne odpadają. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	125018ac403dce27cd13bb93cd63e508b.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	216419 a tak mi się podobają ; )

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Domek ma się po pierwsze Tobie podobać
    Ja nie buduję takiego o jakim marzyłam pierwotnie i ciągle gdzieś siebie muszę przekonywać że ten który buduję jest tym wymarzonym - może drugi kiedyś

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_tomek Zobacz post
    Wolę kubeł zimnej wody na głowę niż sie zapędzić z budowaniem
    Masz już chociaż działkę? Sprawdzałeś czy taki dom tam w ogóle wejdzie i się dopasuje pod względem chociażby stron świata?
    Masz jakiś określony budżet? Określiłeś wymagania odnośnie wielkości i funkcji?

    Czy wszystko na pałę - jakoś to będzie, byleby francja elegancja?
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    W kwestii ocenienia tego projektu w kategoriach domu jednorodzinnego zgadzam się z kiwi19 - to jest jednak inna półka. Pałacyk a nie przeciętny dom, jakieś 440m2, ciekawe jaka kubatura.
    Moda modą, ale wydaje mi się, że ludzie budują z poddaszem użytkowym, bo w wielu przypadkach MPZP zakłada taki typ zabudowy i na takie ich stać. Czy za dziesięć lat domy z poddaszem będą "niemodne"? Mój dom ukończony w 2011 roku w zasadzie niewiele się różni od poniemieckiego domu, w którym po wojnie zamieszkali dziadkowie, więc trudno mówić tu o modach. Są pewne trendy, które się zmieniają i pewne rozwiązania bardziej ponadczasowe.

    Jak patrzę na rysunek, to wrażenia mam bardzo pozytywne. Ładna rezydencja, może z XVIII wieku. Nie sądzę, żeby taki budynek był zbyt francuski czy jakkolwiek nieodpowiedni do zbudowania w Polsce. Ale zaraz potem robi mi się długa lista różnych "ale".
    Na początek potrzebna jest odpowiednia działka z warunkami umożliwiającymi budowę tegoż "mezą". Wejścia do budynku są trzy, wjazd do garażu z innego boku. Duża działka, wewnętrzna droga - podjazd do garażu, chodniczki, podejścia.
    Teraz coś, o czym pośrednio wspomniał robert skitek. Żeby budynek stylizowany wyglądał dobrze, nie był kiczowaty, gargamelowaty, potrzebna jest wielka dbałość o szczegóły i staranny dobór materiałów, co niejednokrotnie pociągnie ostro po kieszeni. Spójrz chociażby na liczbę okien, podziały, szprosy.
    Następna sprawa - budynek trzeba dostosować do polskich warunków klimatycznych. Nie widzę tu kotłowni, są za to trzy kominki.
    Choć na froncie od okien gęsto, to na innych elewacjach jest ich już mniej. Pomieszczenia wydają mi się dość obszerne w stosunku do powierzchni okien. Największy pokój ma dwa niewielkie okienka, do kuchni jest tylko pośredni dostęp światła dziennego.

    No ale dość smęcenia. Jak masz budżet odpowiedni, to nie są to problemy, którymi trzeba sobie zawracać głowę.
    Pewnie widziałeś, że ten sam pałacyk jest też w wersji włoskiej. Dla porównania:
    Ostatnio edytowane przez bowess ; 05-10-2013 o 16:22
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomek_tomek

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-555
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, widziałem ten włoski, ale włoski był za bardzo włoski, a ten francuski wydawał sie bardziej 'polski' Co do wnętrza to mnie też zdziwiło, że kuchnia jest w środku i przydało by się okno by zapachy nie leciały po całym, domu.

    Zgadzam się z tym, że jak się do tego połozy polsbruk czerwony to to będzie gargamel, dodatkowo ogród i ogrodzenie musi pasować i nie może to być działka 800m2.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Oj tam Czarnecki sobie też wybudował pałacyk:



    Ryszard Krauze nabyl kopię pałacyku w Łazienkach:


    I jego koleżanka postawiła sobie pałacyk na wodzie:


    W Konstancinie to pewnie przegląd architektury całego świata znajdziesz.

    Dopasowanie tych budowli do kontesktu okolicy omawialiśmy we wątku "szczyty kiczu" jakiś czas temu.

    Tu po "hamerykańsku"
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-10-2013 o 22:11

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A ten pałacyk w stylu francuskim jest do remontu - oryginał (w przeciwieństwie do powyższych)


  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Jest trochę współczesnych pałacyków. Jak się zastanowię, to w prawie każdej wsi i miasteczku jakiś stoi.




    Jestem z Dolnego Śląska, więc też w prawie każdej wsi i miasteczku stoi kilkusetletni pałacyk, dworek - czasem czekający na powrót świetności, czasem świetnie wyglądający i dobrze funkcjonujący.


    Ostatnio edytowane przez bowess ; 06-10-2013 o 09:20
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony