dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomsar

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Góra Siewierska
    Kod pocztowy
    52-575
    Posty
    3

    Domyślnie "Nowoczesny" projekt domu szkieletowego

    Witajcie,
    Zaraz po sprzedaży mojego domu zabieram się za budowę w innej lokalizacji domu w architekturze szkieletowej.
    Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw i klamka zapadła. Działka juz jest ale... mam problem z projektem.
    Ze względu na odległość przeanalizowałem ofertę firmy ibud house z katowic a także same projekty studia 500.
    Ale... wszystkie te domy dostepne w architekturze szkieletowej wydają się nam takie tradycyjne ;(
    Czy spotkaliście się z jakąś firmmą architektoniczną, która ma w swojej ofercie domy bardziej nowoczesne/modernistyczne?
    Wiem, ze można każdy projekt adoptować ale to przecież duże pieniądze i czas ;(
    Z góry dzieki za pomoc.

    Tomek

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj,
    Zobacz sobie temat: Dom łukowy- konstrukcja, http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=6461
    Nie wiem czy o to dokładnie Ci chodzi ale właściciel ma zupełnie inne podejście niż większość budujących.
    Z tego co pamiętam to inwestor buduje sam ale może ma namiar na jakiegoś projektanta.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar leone
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-343
    Posty
    78

    Domyślnie

    Faktycznie typówki w szkieletach to bardzo słabe projekty więc odpuść sobie, wybieraj co ci pasuje i niech robią projekt zamienny.
    Nie wiem gdzie szukasz ale jak ja się organizowałem to większość poważnych firm miała to "gratis". Przychodziłeś ze swoją typówką a ich architekci robili kompletny projekt zamienny z obliczeniami itp. Do tego u mnie było spotkanie z architektem na budowie na pomiaryy i kilka spotkań w celu naniesienia zmian. Kompletny egzemplarz dokumentacji zamiennej oczywiście dostałem. cały proces bardzo miły i szybki.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Za ile chcesz ruszyć ? kurcze ... szkoda... bo pazurki sobie bym naostrzył ... tylko odległość .
    Faktycznie typówki w szkieletach to bardzo słabe projekty więc odpuść sobie, wybieraj co ci pasuje i niech robią projekt zamienny.
    bo to domy mało popularne ... choć 95% domów teraz to ćwierć szkielety ... bo jak nazwać dom który ma poddasze użytkowe ...
    pod krokwiami

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawdź ARCHON, mają ciekawe projekty >> LINK
    Belki, ramy i siły wewnętrzne to podstawy budownictwa. Kratownice, to również ważny jego element tak jak i figury płaskie, w których trzeba obliczać za każdym reakcje podporowe, aby znaleźć rozwiązanie problemu. Eldo - najlepszy raper w Polsce.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony