dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Jest mi przykro. Zaraz mnie zjedziecie, bo po długich poszukiwaniach i nie bez pomocy znalazłam post mówiący, żeby podać swój adres do wysyłki, ale akurat ten wpis przeoczyłam... Mimo że przez miesiąc byłam za wielką wodą z utrudnionym dostępem do neta wzięłam udział w aukcji, bo odkąd jestem na forum brałam udział w każdej... wpłaty na konto dokonałam prawie od razu jak wróciłam... jednak nie ma mojego nicku na liście osób, które dokonały przelewu... nikt od ponad miesiąca się do mnie nie odezwał, nikt nie zapytał o adres do wysyłki, a przecież tak było zawsze w dotychczasowych aukcjach.........................
    Komu do diaska mam wysłać ten adres do wysyłki i dlaczego nie ma zarejestrowanej mojej wpłaty??? Dlaczego Fundacja Prodeste pojawiła się tylko na tę aukcję i nie może jej do końca rozliczyć?

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Prodeste
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-231
    Posty
    196

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    faktycznie na liście aukcji przeoczyliśmy Pani nick i tu także nasz błąd że nie odezwaliśmy się do Pani. Sprawdzimy na koncie Fundacji jeszcze raz wpłaty - czy podała Pani w tytule przelewu swój nick? Jeśli przy nazwisku nie ma Pani nicka z Forum Muratora, proszę o przesłanie nam na pw tutaj swojego imienia i nazwiska abyśmy mogli znaleźć Pani wpłatę.
    Sprawa nam umknęła zapewne dlatego, że nie dostaliśmy od Pani maila z danymi do przesyłki. Przesyłki były wysyłane do osób, które skontaktowały się bezpośrednio z Fundacją poprzez Forum Muratora. Kilka osób porozumiało się w sprawie przesyłki bezpośrednio z Ofiarodawcami - sądzilismy że tak było i w Pani przypadku i dlatego się Pani do nas nie odezwała a wylicytowana rzecz jest już u Pani.
    Na początku grudnia wyjaśnialiśmy jeszcze sprawę 2 przesyłek i sądziliśmy, że wszystkie przesyłki dotarły już do kupujących.
    Sprawę Pani wyjaśnimy więc tak szybko jak tylko się da. Jednocześnie bardzo prosimy o podanie adresu do wysyłki na pw tutaj na Muratorze
    Pozdrawiamy

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony