dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Niwelacja działki - dosyć spora.

    Cześć!

    Powiedzcie mi, czy mam szansę na podniesienie swojej działki do poziomu drogi (obrazek na dole).
    Droga jest na 331.75. Obszar zielony, to ten, który chciałbym podnieść do poziomu drogi (w "najgorszym" miejscu jest to prawie 2.5m).
    Następnie chciałbym zrobić swego rodzaju półkę - zejść jakieś 1m z obszarem zaznaczonym na niebiesko i zrobić go w spadku.

    Czyli na obszarze niebieskim pochylenie (południowo-zachodnie, ok. 8.5%) byłoby zachowane, ale rzędna terenu poszłaby do góry z jakiś 1m.
    Teren zielony chciałbym utrzymać na poziomie drogi, więc tutaj spadek byłby "zaburzony".

    Czy mam szansę w starciu z urzędami? Murki oporowe czy drenaż działki mam zamiar zrobić - właściciele sąsiednich posesji są mili, ale sprzedają działki i Bóg wie kto mi przypadnie później

    Z góry dzięki!


  2. #2

    Domyślnie

    Pytanie jest ciekawe. Miałbym na to alternatywny pomysł. Podnoszenie się o 2,5 m to sporo.
    Powstrzymam się jednak od odpowiedzi. Proponuję poczytać w mojej stopce jak Forum Muratora traktuje ekspertów.

    Pozdrawiam
    Igor Blechert
    Walczę przeciwko zawłaszczaniu naszych praw autorskich przez Forum Muratora
    Dlaczego Murator chce ekspertów zniechęcić do pisania na forum - link do FM

  3. #3

    Domyślnie

    Wysłałem Ci PW.

    Może ktoś inny jeszcze zarzuci jakąś poradą?

  4. #4

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zielonysmok

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Jaworze
    Kod pocztowy
    43-384
    Posty
    30

    Domyślnie

    Na pierwszy rzut oka wygląda ok, ale i tak musisz mieć projekt budowlany i zezwolenie, bo to niwelacja w ramach prac budowlanych (na funkcje rolne nie trzeba).

    Ale mimo wszystko radzę uważać z taką ilością ziemi. Na mojej ulicy podczas jednej z budów wykonawca zrobił podobną skarpę i tak przeleżała całą zimę. Nachylenie było w granicach 15% więc niezbyt duże. W następnym roku po dwutygodniowych deszczach skarpa się osunęła na drogę. Zrobiła się straszna afera a nadzór budowlany wydał ekspertyzę o istnieniu "aktywnego osuwiska" na działce i co się z tym wiąże, zakaz budowy i odbudowy obiektów budowlanych w granicach działki! A wszystko przez źle zaprojektowaną skarpę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony