dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie ohydne światło diodowe

    Poddasze, karton gips a w nim takie halegonki jakieś zwykłe, super, miłe, żółte, ciepłe światło ale elektryk nakazał wymieć bo na karton-gipsie jest wełna mineralna i mówi że halogenowe się grzeją i wymiana się należy, zakupiono diodowe, rzekomo nigdy się niegrzejące mimo że maja zgodnie z opisem odcień ciepły to są okropne, brakuje tylko stołu z prosektorium i nieświeżego trupa. Czy tylko mnie to przeszkadza, czy coś można z tym zrobić ? w sensie te halogeny jakoś zostawić ? dodam, że jak one się nagrzały to czuć było bardzo palony plastik, to normalne ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krakus73
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Halogeny zawsze będą się grzały i to bardzo, więc jak nie chcesz pożaru to posłuchaj elektryka

    Natomiast oświetlenie ledowe, bo zapewne takie "zakupiono" trzeba wcześniej sprawdzić, niestety rynek jest zasypany wszelkiego rodzaju śmieciami które nawet nie są zbliżone właściwościami do naturalnego światła. Nie zawsze można to wcześniej sprawdzić, to fakt, ale też pewnego rodzaju testem jakości jest cena - za porządne oświetlenie ledowe trzeba porządnie zapłacić, jak coś jest tanie to akurat w przypadku ledów zawsze jest do d...
    Skoro miałaś halogeny, to jeśli w to miejsce zamontowałaś ledy za 20-30 zł za sztukę, niestety ... witaj w prosektorium...

  3. #3

    Domyślnie

    a nie można wokół tych halogenów zrobić warstwy ochronnej z folii aluminiowej czy czegoś ? zapewne "zakupiono" ledy za 20-30 zł bo dla laika wszystko świeci tak samo, z drugiej strony nie chcę wydać 50 zł za żarówkę którą wkręcę i będzie jakby patomorfolog chciał zrobić romantyczny nastrój czyli nadal będzie to prosektorium tylko w opcji soft ... w klepie nie wiem czy mogę żarówkę przetestować i nie wiem czy tak "na sucho" taki test coś da.

  4. #4

    Domyślnie

    a może znacie, polecicie sprawdzonych producentów żarówek led które dają ciepłe i przytulne światło ?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krakus73
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Niestety musisz sama gdzieś trafić na jakąś ekspozycję i porównać. Ewentualnie popytaj wśród znajomych, może ktoś ma ledy.
    Tak jak wspomniałem, jak chcesz mieć ładne, przyjemne światło to musisz się liczyć z większym wydatkiem.
    Poszukaj też w necie firm, które robią oświetlenia ledowe (montują), tam łatwiej będzie Ci sprawdzić "na żywo".

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    pewnie nie idealne, ale najbardziej możliwe do przyjęcia światło ledowe jakie widziałam to z żarówek z ikei. maja chyba tylko jeden rodzaj. zgaszone tez nie są najgorsze, bo nie szpecą tymi żółtymi kwadracikami.
    mam je jako dodatkowe w pokoju dziennym i światło jest miękkie i ciepłe, chociaż raczej słabe. wszystkie inne diody powyrzucałam, bo też nie mogłam ich znieść.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zielonysmok

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Jaworze
    Kod pocztowy
    43-384
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał katiaXX Zobacz post
    zakupiono diodowe, rzekomo nigdy się niegrzejące mimo że maja zgodnie z opisem odcień ciepły to są okropne (...) dodam, że jak one się nagrzały to czuć było bardzo palony plastik, to normalne ?
    Trzeba było kupić porządne lampy dobrego producenta a nie chińską tandetę z allegro czy innego marketu. Ja u siebie w salonie zastosowałem LED RGB ze sterownikiem, który pozwala ustawić temperaturę światła i teraz mogę sobie wyregulować jednym naciśnięciem: do pracy idealnie białe, a do wypoczynku żółte.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał katiaXX Zobacz post
    a może znacie, polecicie sprawdzonych producentów żarówek led które dają ciepłe i przytulne światło ?
    Ciepłe światło to światło o temperaturze około 2700-3500 Kelvinów. Jeśli zależy Ci na tym aby podane parametry były spełnione to szukaj żarówek z diodami CREE ale tylko tzn DIODAMI MOCY (Power Led). CREE to najlepsza firma na świecie jeśli chodzi o jakość diód CREE, cała reszta to loteria. Chcesz tanio to szukaj na chińskim allegro, (aliexpress.com) jak zamówisz w niewielkich ilościach to przesyłka za free z tym że idzie do miesiąca pocztą. Wybieraj sprzedawców z bardzo dobrą opinią bo inaczej pieniądze wyślesz a guzik dostaniesz, najlepiej płacić przez PAYPALa. Jak zamówisz z Chin to zaoszczędzisz jakieś 40-50% ceny u nas więc warto.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał katiaXX Zobacz post
    a nie można wokół tych halogenów zrobić warstwy ochronnej z folii aluminiowej czy czegoś ? zapewne "zakupiono" ledy za 20-30 zł bo dla laika wszystko świeci tak samo, z drugiej strony nie chcę wydać 50 zł za żarówkę którą wkręcę i będzie jakby patomorfolog chciał zrobić romantyczny nastrój czyli nadal będzie to prosektorium tylko w opcji soft ... w klepie nie wiem czy mogę żarówkę przetestować i nie wiem czy tak "na sucho" taki test coś da.
    Co za "spec" montował halogeny w wełnie mineralnej?
    Jesli jest do nich jakiś dostęp, to można je odizolować od wełny zwykłą doniczką ceramiczną o odpowiednich wymiarach, położoną na oprawce dnem do góry. Przynajmniej stworzy się jakaś przestrzeń dla gorącego powietrza. A poza tym trzeba by jednak zmniejszyć ich moc, instalujac te "słabsze".
    A lampy LED-owe też nie lubią ciepła, oj nie! Też nie lubią wełny mineralnej...

    I żadnej tam folii aluminiowej jesli chcesz żyć!
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Truteń Zobacz post
    Ciepłe światło to światło o temperaturze około 2700-3500 Kelvinów. Jeśli zależy Ci na tym aby podane parametry były spełnione to szukaj żarówek z diodami CREE ale tylko tzn DIODAMI MOCY (Power Led). CREE to najlepsza firma na świecie jeśli chodzi o jakość diód CREE, cała reszta to loteria. Chcesz tanio to szukaj na chińskim allegro, (aliexpress.com) jak zamówisz w niewielkich ilościach to przesyłka za free z tym że idzie do miesiąca pocztą. Wybieraj sprzedawców z bardzo dobrą opinią bo inaczej pieniądze wyślesz a guzik dostaniesz, najlepiej płacić przez PAYPALa. Jak zamówisz z Chin to zaoszczędzisz jakieś 40-50% ceny u nas więc warto.
    Dziwne, że np Philips i Osram(przepraszam za użycie nazw producenta) nie używają LED CREE a w 90% przypadków mają produkty dużo lepsze niż pozostała reszta. Lampa LED to nie tylko dioda ale również zastosowana tam elektronika, odpowiednia folia chroniąca przed światłem UV( diody takowe emitują) i kilka innych niuansów.
    Ostatnio edytowane przez sebsa ; 22-10-2013 o 07:01

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lopok

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Pamiętam jak kiedyś za przysłowiowe parę groszy kupiłem żarówkę energooszczędną, świeciła prawie na fioletowo, używam obecnie taśm ledowych o zimnym kolorze ale jako podświetlenie dekoracyjne, i chwalę sobie.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jachmiu

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-020
    Posty
    18

    Domyślnie

    a co powiecie o neonowych w rogach ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony