dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Montaż palisad - ile kosztuje

    Witam wszystkich. Mam krótkie pytanie, nie wiem czy już było. Jeśli tak to wybaczcie ale potrzebuję szybkiej informacji. Ile może kosztować montaż 1mb palisady (Nostalit kwadratowa)? Sprawdzam różne cenniki w necie - wychodzi od 25-45 zł/mb, ale nie wiem co to za cena? Samo postawienie palisady, czy na gotowo? Ja mam palisady , które muszą być montowane jak to nazywa mój wykonawca z oporem betonowym - czyli z dwóch stron zabetonowane żeby się trzymały, potem będą obsypane ziemią. Chcę sprawdzić jego wycenę, a wycenił montaż jednej palisady na ok. 15 zł/szt (robocizna + materiał, bez samej palisady). Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati__ Zobacz post
    Witam wszystkich. Mam krótkie pytanie, nie wiem czy już było. Jeśli tak to wybaczcie ale potrzebuję szybkiej informacji. Ile może kosztować montaż 1mb palisady (Nostalit kwadratowa)? Sprawdzam różne cenniki w necie - wychodzi od 25-45 zł/mb, ale nie wiem co to za cena? Samo postawienie palisady, czy na gotowo? Ja mam palisady , które muszą być montowane jak to nazywa mój wykonawca z oporem betonowym - czyli z dwóch stron zabetonowane żeby się trzymały, potem będą obsypane ziemią. Chcę sprawdzić jego wycenę, a wycenił montaż jednej palisady na ok. 15 zł/szt (robocizna + materiał, bez samej palisady). Z góry dzięki za pomoc!
    25 to jest bardzo tanio, 45 jeszcze w normie. Są tacy co biorą 80 u nas.
    Dobra rada, za każdym razem, jak się na majstra zdecydujesz zobacz go najpierw przy robocie, bo partaczy przy brukarstwie teraz całe mnóstwo.
    Jakaś moda ostatnio: "nie znam się na niczym, to będę kostkę układał, bo proste". - miałem już takie łajzy u siebie.

  3. #3

    Domyślnie

    Są różnej wielkości palisady i mają one też różne przeznaczenia. Ma to oczywiście wpływ na cenę. Specjalizuję się od wielu lat w temacie brukarstwa. Odpowiedziałbym na to pytanie ale Redakcja Forum nie przyznaje nam forumowiczom jak na razie prawa do godnego podpisu, dlatego powstrzymuję się z pełną odpowiedzią na Twoje pytanie. Zachęcam do zapoznania się z linkiem w mojej stopce.

    Pozdrawiam
    Igor Blechert
    Walczę przeciwko zawłaszczaniu naszych praw autorskich przez Forum Muratora
    Dlaczego Murator chce ekspertów zniechęcić do pisania na forum - link do FM

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    25 to jest bardzo tanio, 45 jeszcze w normie. Są tacy co biorą 80 u nas.
    Dobra rada, za każdym razem, jak się na majstra zdecydujesz zobacz go najpierw przy robocie, bo partaczy przy brukarstwie teraz całe mnóstwo.
    Jakaś moda ostatnio: "nie znam się na niczym, to będę kostkę układał, bo proste". - miałem już takie łajzy u siebie.
    Przy zachowaniu właściwej kultury pracy nie jest to bardzo skomplikowane. A prawdziwego brukarza można rozpoznać po tym, że cement stosuje w ostateczności.
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    Przy zachowaniu właściwej kultury pracy nie jest to bardzo skomplikowane. A prawdziwego brukarza można rozpoznać po tym, że cement stosuje w ostateczności.
    Prawdziwy brukarz musi być przed wszystkim zawzięty
    Walczę przeciwko zawłaszczaniu naszych praw autorskich przez Forum Muratora
    Dlaczego Murator chce ekspertów zniechęcić do pisania na forum - link do FM

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi, ale na razie nikt nie rozwiał moich wątpliwości.. Czy cena powiedzmy ok. 130-140 zł /mb za montaż palisad typu Nostalit wysokość 40cm (lub coś koło tego) z zabetonowaniem ich z obu stron jest w nromie? Cena dotyczy tak jak pisałem montażu na gotowo z materiałem bez samych palisad. Prace tego wykonawcy widziałem i jest polecany więc chodzi tu o porządnie wykonaną robotę.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati__ Zobacz post
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi, ale na razie nikt nie rozwiał moich wątpliwości.. Czy cena powiedzmy ok. 130-140 zł /mb za montaż palisad typu Nostalit wysokość 40cm (lub coś koło tego) z zabetonowaniem ich z obu stron jest w nromie? Cena dotyczy tak jak pisałem montażu na gotowo z materiałem bez samych palisad. Prace tego wykonawcy widziałem i jest polecany więc chodzi tu o porządnie wykonaną robotę.
    Dla mnie kosmos. To po łuku ma być układane, w jakiś wymyślny wzór, czy po prostym?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati__ Zobacz post
    Czy cena powiedzmy ok. 130-140 zł /mb za montaż palisad typu Nostalit wysokość 40cm (lub coś koło tego) z zabetonowaniem ich z obu stron jest w nromie? Cena dotyczy tak jak pisałem montażu na gotowo z materiałem bez samych palisad.
    Drogo. 60% tej ceny to poziom do negocjacji
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    Drogo. 60% tej ceny to poziom do negocjacji
    Też mi się tak wydaje: ja płaciłem 70 a to już była cena kosmiczna u najdroższego cwaniaka w okolicy.
    U partaczy cena wahała się w okolicach 30-40 zł.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    Też mi się tak wydaje: ja płaciłem 70 a to już była cena kosmiczna u najdroższego cwaniaka w okolicy.
    U partaczy cena wahała się w okolicach 30-40 zł.
    A za te 70 zł co zostało u Ciebie zrobione? Chodzi mi o pracę i materiał (cement itp.)?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati__ Zobacz post
    A za te 70 zł co zostało u Ciebie zrobione? Chodzi mi o pracę i materiał (cement itp.)?
    Materiał mój. 70 zł to tylko ułożenie kravento
    Przypomniałem sobie, że za palisadę płaciłem 50 zł od metra - materiał mój
    Ceny jedynie robocizna, ale gościu z tych droższych.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja biorę za ułożenie mb palisad (do 40cm) 35-50zł. W cenę wliczony jest beton/stabilizacja.
    Różnica w cenie zależy od sposobu układania (prosta, łuki, różnice poziomów, itd).

    @ grzegorz_si czyli wg Ciebie jestem partaczem?
    W mojej okolicy jakbym wyskoczył z ceną 70zł/mb, to bym siedział cały sezon w domu.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    Ja biorę za ułożenie mb palisad (do 40cm) 35-50zł. W cenę wliczony jest beton/stabilizacja.
    Różnica w cenie zależy od sposobu układania (prosta, łuki, różnice poziomów, itd).

    @ grzegorz_si czyli wg Ciebie jestem partaczem?
    W mojej okolicy jakbym wyskoczył z ceną 70zł/mb, to bym siedział cały sezon w domu.
    Broń Boże! Nie widziałem Twojej roboty, więc nie oceniam. Chciałbym aby u mnie były takie ceny jak u Ciebie. Niestety u mnie brukarzom palma odbiła totalnie.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    Broń Boże! Nie widziałem Twojej roboty, więc nie oceniam. Chciałbym aby u mnie były takie ceny jak u Ciebie. Niestety u mnie brukarzom palma odbiła totalnie.
    Faktycznie z mojej wcześniejszej wypowiedzi wynika, że tańszy niż ... to partacz. Mój błąd, bo nie to miałem na myśli.

  15. #15

    Domyślnie

    Spoko. Napisałem to z przymrużeniem oka

    Faktem jest, że czasem golą jak wściekli.
    Skoro inwestorowi odpowiada taka cena, to niech sobie zarabiają.

    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony