dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 154
  1. #41
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    4,03 m jest razem z spiżarką - nie zauważyłam błędu w rysowaniu lini.

  2. #42
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Kwadratowy salon Moniss to nie problem - jeśli nie ma nic na środku co mogło by wadzić. Napisz jakie masz upodobania? Np czy chcesz szafy w salonie? Oranżerię? Kino domowo?

    Dla mnie salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w domu. i jeśli jest "osobnym pokojem" tzn nie wchodzisz na niego z wiatrołapu to najłatwiej uzyskać taki efekt by zachwycał.

    Ja kocham się w salonach z wielkim rozmachem robionych . Stąd ja np chciałam tak wielki salon. Duży salon można urządzić tak, że wszystkim znajomym jak do Ciebie przyjdą szczęki opadną

  3. #43
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wysyłam zdjęcie oranżeri - jedna z moich ulubionych. Nie patrz na kolor ścian - tylko na efekt. Kwiety w pomieszczeniu ropływają się bardzo ładnie we wnętrzu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oranzeria.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	9,0 KB
ID:	223523  

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Nie zależy mi na wielkim salonie, aby znajomym szczęka opadała
    Zależy mi na salonie typowo wypoczynkowym i przytulnym: kominek, miękkie kanapy, puszysty dywanik przed kominkiem, książki, wino...
    Za to jadalnia może być bardziej reprezentacyjna, ale też bardziej ascetyczna.
    No i kącik pełen kwiatów też by się przydał.

    Co do Twojej propozycji, to rozrysowałam to na rzucie parteru z pewnymi zmianami:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter wg projektu_zmiany lutrusek.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	223522

    Co byś zrobiła w moim salonie, aby by bardziej przytulny, a do tego pomieścił dużo kwiatów?
    To wielkie przeszklenie od strony tarasu nie istnieje (to rzut jeszcze z etapu dopracwywania projektu). Najładniejsze widoki są tam, gdzie ściana z 2 portfenetrami.

    Nie wiem, czy da się zwęzić schody na poddasze i piwniczne - musiałabym pogadać z Moim na ten temat.
    Co do schodów na poziom "0", to 1,20m jest trochę za wąsko i zbyt klaustrofobicznie, gdyż ograniczane są dwiema ścianami. Byłam u znajomych na przeszpiegi, którzy też mają 6 schodków pomiędzy dwoma poziomami (też pomiędzy ścianami). Schody maja szerokie na 1,6m i świetnie to wygląda, nie ma się wrażenia że idziesz tunelem.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #45
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zdjęcie za małe - traci efekt.

    Tu strona z której to wzięłam:

    http://www.gady-gady.pl/shop/index.p...prywatnym-domu

  6. #46
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Znajomi mogą miec szeroki domek - i wtedy taskie duże schody są efektowne (pamiętaj o zachowaniu proporcji). Nie wiem jakimi finansami dysponujecie na wykończenie - bo to chyba w tym szczególe pies pogrzebany ale węższe schody (a 1,2 m nie są wąskie) też mogą wyglądać efektownie. Ważna jest bardzo obróbka tych schodów. My np będziemy mieć schody dywanowe - drogie ale nie kupimy ich od razu.

    Mnie się bardziej podoba ta wersja - jest ustawna. Możesz zaszaleć z wystrojem.

    Możesz mieć "skrzynie" robione na zamówienie. Ja tak będę miała. One są najbardziej efektowne. Możesz wprowadzić do tego bambus. On może zrobić jako ozdoba ścienna, która odgradza inną część salonu. Nie mam zdjęcia, które obrazuje to co bym chciała pokazać tak bardzo na obrazie. Znalazłam kilka zdjęć, które można złączyć w całość jako jedną aranżację.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bambus1.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	223524   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bambus2.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	223525   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bambus3.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	223526   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bambus4.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	223527   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka - bambus.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	223528  


  7. #47
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja dla całego domku będę miała jeszcze taki efekt jak na drugim zdjęciu. Roślinność będzie mi przez okna wchodzić do domku

    Na pierwszym zdjęciu jest fajna duża tuba - którą można wypełnić dużymi kwiatami. Na trzecim zdjęciu - tu efektownie to nie wygląda bo jak wiklina ale dałam to by móc sobie wyobrazić, że gdyby tam będą zielone i brązowe duże (tu sa małe) bambusy nierówno wpięte do tuby na kwiaty to efekt jest oryginalny i cieszy oko. Oczywiście obowiązkowo z kwiatami. Sa specjalne drobne gatunki, które oplatają bambusy tak jak na zdjęciu 4. Ostatnie zdjęcie - to niestety z łazienki bo nie potrafiłam znaleźć innego - pokazuje jak pieknie można zrobić podłoże dla kwiatów.
    Ostatnio edytowane przez luntrusk ; 10-11-2013 o 18:42

  8. #48
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja będę mieć takie schody - tylko trzybiegunowe.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody_dywanowe.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	223532  

  9. #49
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Znalazłam jeszcze kilka zdjęć ożywionych salonów. Jeśli lubisz ksiązki to świetnie wygląda biały regał z ksiązkami - ksiązki się na niej dobrze odbijają. Na jednym ze zdjęć jest salon w brązowych odciniach. Ten stolik mi się nie podoba ale całokształt tak - wyrazista podłoga, kwiaty, szkło. Tych kwiatów mogłoby być trochę więcej
    Na jednym ze zdjęć widać jak ładnie można bawić się kolorami w salonie. Nie patrz na wystrój a na te właśnie kolory. Np przez wyrazisty obraz. Ja uwielbiam obrazy Można też np jedną scianę w salonie pomalować na inny kolor.
    Nie chcesz TV w salonie? My TV w ogóle nie oglądamy ale ostatecznie będziemy mieć - bo mąż zazyczył sobie konsole do gier. Będzie szpanował przed kolegami swoim sprzętem
    Na ostatnim zdjęciu jeszcze inny rodzaj tuby na kwiaty.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	biblioteka.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	223545   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	biblioteka2.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	223546   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolory w salonie.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	35,3 KB
ID:	223547   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przeszklenia+kwiaty+drewno.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	223548   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tuba na kwiaty.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	35,4 KB
ID:	223549  


  10. #50
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Przesyłam Tobie jeszcze inspiracje na schody. Nie musisz ich całkowicie zabudowywać. A jak chcesz je miec zabudowane to mozesz je rozjasnić przez efekt biało-brązowych schodów. Czyli drewno tylko na stopniu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody zab.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	223557   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody-w.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	7,8 KB
ID:	223558  

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał luntrusk Zobacz post
    Ja będę mieć takie schody - tylko trzybiegunowe.
    A moje schody są ograniczone po bokach ścianami, więc zwężanie ich doprowadzi do tego, że będzie ciemny i wąski tunelo-korytarzyk.
    Gdyby były takie jak na tym foto, to mogłyby być i na 120cm szerokie.
    To samo dotyczy fotek ze schodami dwubiegowymi. U mnie na poddasze są jednobiegowe, a wyskośc pomieszczeń dziennych to 3,5m, więc wyobraź sobie jak by to wyglądało. Wielki mroczny korytarzyk i z pewnością nie reprezentacyjny.

    Dzięki za fotki zieleniny i biblioteczek.
    Mam duużo takich inspiracji, ale to temat na przyszły rok.
    Teraz interesują mnie wielkości przeszkleń, układ ścian działowych i kominów oraz rozmieszczenie głównych mebli. Tylko to.
    Jak będą wyglądały donice czy regały....jeszze o tym nie myślę, bo to może zmienić się do czasu wykończeniówki jeszcze z 10 razy.


    luntrusk, mam do Ciebie wielką prośbę.
    Pisz proszę wszystko w jednym poście zamiast w kilku pod rząd, bo w ten sposób wątek będzie miał zaraz 60 stron i będzie mi cieżko coś w nim później znaleźć.

    PS.
    Fajny salon z fotki Seart.pl i ten biały z dwiema kanapami i kominkiem też
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 11-11-2013 o 00:21
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #52
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Dlaczego chcesz je całe zabudowywać? Ja bym je - jeśli to jest oczywiście możliwe - zostawiła jako dekorację.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o schody na poddasze, to nie będą zabudowane - będą jak najbardziej otwarte, aby było widać drewno na nich (takie "dywanowe" ale położone na betonie a nie wiszące w powietrzu).
    Zabudowane będą tylko schody do piwnicy.
    Aby łatwiej to sobie wyobrazić....
    Looknij na te fotki schodów, które ostatnio wrzuciłaś, wytnij niższą część, a zostaw ten bieg wyższy - tak właśnie będzie to wyglądało u mnie gdy będzie się schodziło do salonu. Baaardzo wyskie ściany. Więc aby nie dostać klaustrofobii...im szersze schody, tym lepsze (lepsze proporcje wielkości tego korytarzyka schodowego do jego wysokości).

    Co do schodów, to co pisałaś o proporcjach, że może u moich znajomych szerszy dom. Zapewne chodziło o proporcje na rzucie domu. Procentowo - faktycznie, mam w domu dużo schodów. Ale gdy jest się w gotowym domu, to tego nie widać. Przestrzeń podzielona jest przecież ścianami. Dzieki temu, że znajomi mają też takie schody (kilka stopni pomiędzy ścianami) jak i ja, mogę podejrzeć proporcje na żywo w gotowej przestrzeni. Tylko że oni mają niższe pomieszczenia...
    Ech... mam nadzieję, że nie wyszło masło maślane w tych ostatnich zdaniach
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 10-11-2013 o 22:13
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zawsze można pomyslec o zmianie przeznaczenia pomieszczeń, tak przykładowo:


    Dlaczego wejście do piwnicy jest od strony wyższej?

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Hej Elfir
    Dzięki za ciekawą propozycję.
    Coś drgnęło w końcu w tym temacie, bo jak wcześniej już wspominałam - zafiksowałam się tylko na 2 rozwiązaniach i jakoś nie mogłam nic inego wymyśleć.

    Przemyślę ten układ i z pewnoscią zmodyfikuję (bardziej zamknę kuchnię), tak jak i układ luntruska.
    Oba Wasze układy są warte zastanowienia chociażby ze względu na to, że prawie cały komin będzie wewnątrz domu (dzięki temu, że jest po drugiej stronie podciagu). Ech....ja znowu o tych kominach

    Dlaczego wejście do piwnicy jest od strony wyższej?
    Kuchnia i salon są na poziomie - 90cm (90cm poniżej wejścia do domu), więc drzwi do piwnicy są od strony niższej.


    luntrusk, skonsultowałam z Moim, sprawę schodów piwnicznych i na poddasze.
    Startery pod słupy są wypuszczone, a płyty stropowe też już dobrane, więc schody do piwnicy będą miały ok. 107 cm szerokości. Schody na poddasze ok. 120cm szerokości. Czyli 12cm będą węższe niż na rzucie.
    Schody salon-hol min. 150cm.

    A, właśnie! Przypomniało mi się, że miałam Cię spytać o oranżerię/kąt kwiatowy w salonie. Gdzie byś to u mnie umiejscowiła? U Ciebie ma być chyba w rogu pomiędzy kanapami a wykuszem jadalni - jeśli dobrze zrozumiałam? Czy będzie to szklany "pokoik", czy po prostu duży kąt z kwiatami?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 10-11-2013 o 21:40
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  16. #56
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    U mnie cały salon jest przeszklony - zostawione jest trochę ściany (między przeszkleniami) dlatego, że nie podobają mi się wnętrza domów całkowicie oszklonych. U mnie będzie tak jak na rysunku. Donice pod wielkie kwiaty - nie chcę dawać w salonie małych kwiatów - będe pewnie robić na zamówienie chyba, że znajde cos taniego i dobrego jakościowo.
    Ja będę miała ogrom światła w salonie, jadalni i kuchni. Do tego mam okno przy schodach, które też będzie rzucać światło na jeden z kwietników. Kwietnik1 będzie aranżacją z bambusami. Reszta normalna.

    By lepiej sobie wyobrazić to co ja chcę uzyskać w swoim domu wsłałam kilka obrazów:

    - mój domek od strony tarasu (na taras nie patrz - moja architekt go "spieprzyła" - nie będę miała tarasu na projekcie bo potem jestem z nim związana; będę robiła swój drewniany indywidualnie). Wrzuciłam to byś zobaczyła ogóly efekt taras+tył elewacji+ilość przeszkleń. Ja mam bardzo duże drzwi tarasowe (2,7 m) i okna 1,8 m (niestety tu większe nie weszły bo chcę miec atrapy okiennic)
    - domek z szarą dachówką, białą elewacją i drewnianymi dodatkami. Go pokazuję tylko dla tych kolorów - są świetne - ciepłe, złociste - w takich kolorach będzie mój dom (tu niestety moja architekt znowu nawaliła... nie ma wyczucia smaku, wielu rzeczy po prostu nie widzi )
    - ogród z brzozami - pokozuję go po to by zobaczyć jak ładnie mozna nie "zabudowywać betonem" swojego domku. Ja tak będę mieć . Zero betonu - nawet schody wejściowe nie będę miec betonowe, też będę je robić sobie sama
    - pokazuję też dom z panoramicznym oknem (na zdjęciu to okno ma 2,4 m; u mnie będzie 2,5 m) - wygląda bajecznie. Takie będe mieć w kuchni.

    Warto pamiętać, że szerokie okna pieknie wyglądają we wnetrzach. I dają niesamowicie dużo światła. Moje największe przeszklenia to: drzwi tarasowe - 2,7 m; okno panoramiczne - 2,5 m. Mam dużo drzwi balkonowych bo chcę by dom był przedłużeniem ogrodu. Ja bede miałą z każdej strony domu taki efekt jak na tym zdjęciu z brzozami. Impregnowane drewno, trawa, roślinność. Od pułnocy ze wzgledu na cień bedzie tylko mniej efektywny ogród - bo japoński (minimalistyczny).

    Napiasałam to byś wiedziała, że warto przemyśleć nie tylko układ domu, wnętrza ale warto też stylistyke domu dopasować do ogrodu.

    Moniss z tymi schodami weź najabrdziej optymalną opcję - tzn dobierz schody tak by robiły wrażenie takie jakie chcesz i jednoczesnie były jak najwęższe. W takich sparawach nie patrzy się to co inni robią (ja tak robię ) tylko patrzy się przede wszystkim na swoje potrzeby. Ja np nie potrafiłam sobie dobrać dobrać wymiar okien dachowych - wszyscy prawie Polacy mają 78/118 lub 78/większe niż 118. Te okna robia patelnię na poddaszach bo są bardzo wysokie - rzucają mega dużo promieni słonecznych. Ja by sobie wyobrazić wysokość okna dachowego w przekroju domu (to obliczasz sobie na podstawie kąta nachylenia dachu) narysowałam sobie narozniki okna na ścianie w pokoju gdzie mieszkam... Nie jesteś w stanie sobie tego wyobrazić jaki powienien być ich rozmiar... bo zalezy od wielu czynników...
    Między schodami 150 cm a np 145 cm może tez nie byc różnicy. Ja zaczęłabym od przemyślenia najbardziej optymalnej szerokosci schodów. Jeśli masz książki w domu to weź je sobie np rozłóż w odległości 150 cm od ściany (ona ci posłuży jako jedena sciana od schodów). Potem porównaj to z szerokością 145 itd. Jak masz kartony jakieś możesz je ułozyć jako drugi bok albo poprosić męża by był ścianą np z prześcieradła. To co piszę wydaje się śmieszne ale jesli brakuje Tobie cm to każdy cm jest na wagę złota. Ja wyszłam bym od tego. Reszta to już pikuś... Jeśli chcesz mieć spiżarkę mającą więcej niż pół metra głębokości to potrzebne są Tobie większe długości na ścianie w kuchni - tym bardziej, że tam pieknie na tej scianie ze spiżarką komponowałby się kominek. Ja narysowałam Tobie jak ja widze ten kominek i kuchnię. Zastanów się czy chcesz mieć wejście do kuchni z dwóch stron. Tzn od salonu i od schodów. Tworzy się wtedy okrąglak - ja np nie lubie tego efektu. Ty mozesz lubić - ale zastanów się czy to lubisz.

    Jak pisałam o proporcjach to miałam na myśli długość budynku zaznaczoną kolorem czerwonym - bo ona wpływa na efekt wnętrza. Jak za bardzo przedobrzejesz na krótkim odcinku (bo on jest dość krótki w stosunku do całej wielkości bryły domu) z tymi schodami to nie otrzymasz dobrego efektu końcowego - patrzę na całość nie tylko na schody.

    Jak chcesz reprezentacyjny stół to mi się podobają takie - ja mam podobny trochę z większym rozmachem zrobiony ale coś podobnego do tego Mój jest biały z szklanym blatem w odcieniu granatowym

    Do oranżerii potrzebuję byś wskazała strony światy np na rysynku - to bardzo wazne bo kwiaty by pięknie rosły najlepiej usadowić na południu lub zachodzie.

    Jeszcze zauważyłam, że planujesz drzwi przy zejściu do salonu - nawet białe nie będą tak efektowne jak np biała lub biała z dodatkami czarnego duża szafa do sufitu. Ja bym wolała dekoracyjną szafę (zabudowanę wnękę, która z zewnątrz wygląda jak szafa) a wśrodku niej drzwiczki do schowka pod schodami. Pod schodami trzyma się najmniej potrzebne rzeczy - więc będziesz tam zaglądać bardzo rzadko. A w "szafie" możesz kłaść luzem rzeczy, które zagracały by Tobie salon i są nieefektowne. Pokazałam to ostatnim zdjęciu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moj salon-kwietniki.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	223628   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter wg projektu_zmiany lutrusek-zmiany.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	223629   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stół szklany.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	24,1 KB
ID:	223630   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter wg projektu_zmiany lutrusek-zmiany2.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	223631   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom - kolorystyka.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	223636  

    Ostatnio edytowane przez luntrusk ; 11-11-2013 o 09:21

  17. #57
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Niestety nie umiem wrzucać więcej niż 5 zdjęć na jednym poście - tak by pokazywały się jedno pod drugim. Ciąg dalszy zdjęć.

    Dobierając wielkość okna zróć uwagę jak one będę się prezentowały we wnętrzu i na elewacji
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mój salon od strony ogrodu.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	223637   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogród-aranżacja przed oknami.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	223638   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno od kuchni - panoramiczne.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	38,3 KB
ID:	223639  
    Ostatnio edytowane przez luntrusk ; 11-11-2013 o 09:35

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Schody hol-salon mam przemyślane.
    Już na etapie projektu chcieliśmy jak najszersze. Pierwotna myśl była taka: jak zdarzy się wypadek i któreś z nas będzie musiało poruszać się na wózku, to przy szerokich schodach będzie można z łatwością zamontować elektryczną platformę. To ma być dom na całeżycie, więc poza unieruchomieniem powypadkowym, braliśmy też pod uwagę zmniejszoną zdolność ruchową na starosć. Z tego powodu mamy na poziomie "0" główną sypialnię z łazienką, a przy wejściu do domu nie ma schodów.

    Ostatnio dopero zaczęłam się zastanawiać nad przestrzenią tego korytarzyka, w którym są schody do salonu. A od wczoraj myślę intensywnie, czy te 150-160cm to nie będzie za mało, gdy weźmie się pod uwagę także wysokość pomieszczeń, oraz długość korytarzyka (przy powiększonej kuchni staje się bardzo długi). Całe szczęście, że naprzeciw schodów, w salonie będzie duże przeszklenie z ładnym widokiem.
    Przemawia do mnie propozycha Elfir, aby w kuchni zrobić częściowo otwarty salon - likwiduje to problem długiego i wysokiego korytarza. Tylko metraż tego salonu byłby trochę zbyt mały

    Odpowiedzi do Twojego ostatniego układu:
    - nigdy nie planowałam drzwi do salonu
    - pod schdami są drzwi do piwnicy + ewentualnie można wygospodarować kosztem części salonowej, schowek czy nawet spiżarkę
    - w kuchni, która jest na oryginalnym projekcie, chciałam mieć osobne wejście od strony schodów ale nie tracąc zbyt wielu szafek - niestety kuchnia jest na to za wąska lub też schody za długie
    - jeśli chodzi o wystrój a co za tym idzie, to mam całkiem inny gust: nie podoba mi się stal i szkło, wolę coś bardziej sielskiego i drewnianego + kamienna podłoga (także płytki ceramiczne lub cementowe). Generalnie bardziej rustykalnie czy etnicznie niż nowocześnie.
    Ale styl mebli to jeszcze nie ten etap...
    - kominy nie mogą być w tym miejscu. Mogą być z jednej lub drugiej strony podciągu, ale nie pod nim/w nim.
    - właśnie takiego salonu, łączącego funkcję wypoczynkową i stołową, chciałam uniknąć. Taka była wcześniejsza propozycja architektów:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wcześniejszy projekt.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	223681

    Kierunki świata dokładnie jak na mapie: u góry północ, na dole południe. Salon ma przeszklenia od południa (osłonięte dachem nad tarasem) i zachodu.

    A tu jest coś co w nocy wymyśliłam:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut parteru_duza kuchnia1a.JPG
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	223683

    Niestety jadalnia jest raczej niezbyt wygodna, bo ma tylko 220cm szerokości. Za to kuchnia jest wielka
    Postanowiłam też skrócić nieotwieralne przeszklenia z 260cm na 210cm, poprzez umieszczenie ich 50cm nad podłogą. Dzięki temu będę miała parapety na mniejsze kwiaty.


    A teraz idę dogłębnie rozważać propozycję Elfir... a dokładnie część kuchenno-jadalnianą.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 11-11-2013 o 14:29
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moniss - to zrób tam jadalnię odświętną A salon za ścianą kuchni. W kuchni i tak masz miejsce na stolik

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    moniss - to zrób tam jadalnię odświętną A salon za ścianą kuchni. W kuchni i tak masz miejsce na stolik
    Wczoraj już wpadłam na ten pomysł, aby w miejscu obecnej kuchni zrobić jadlanię, a do tego otworzyć ją na schody (przynajmniej częciowo jak w salonie z Twojej propozycji).
    Kombinuję jeszcze z innym umiejscowieniem kuchni w obecnym salonie, tak aby miała wyjście na taras.
    Może wieczorem nawrzucam trochę tych moich wypocin.

    A na zakończenie wątku - mam nadzieję, że jeszcze w tym roku - wrzucę wszystkie najlepsze pomysły z wizualizacjami, z których mam nadzieję, ze pomożecie mi coś wybrać
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony