dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 154 z 154
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Czy już pisałam, że udało mi się przekonać Mojego do opcji: jeden komin ceramiczny i jeden stalowy?
    Jeśli chodzi o wnętrza będzie to dobrze wyglądało, ale z zewnątrz opcja kominów wzdłóż kalenicy byłaby lepsza.
    Teraz to już sama zaczynam się zastanawiać, czy jednak nie lepiej będzie dostosować kominy do wyglądu zewnętrznego domu. Technicznie też podobno lepiej gdy komin będzie dokładnie w niższej kalenicy (czyli oba kominy wzdłóż kalenicy), bo wyższa kalenica nie będzie ich wtedy zasłaniała.
    Tak piszę o wyższej i niższej kalenicy i zapewne zastanawiacie się o co chodzi? Już wyjaśniam.
    Dom jest 3-bryłowy i każda bryła ma nieco inny dach, pomino, że każdy z nich łączy się jedną połacią z dachem bryły głównej.
    Jeśli nadal nie wiadomo o co biega, to poniżej obrazki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	house1.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	31,1 KB
ID:	256325Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	house2.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	31,3 KB
ID:	256326
    Komin wzdłóż czy w poprzek kalenicy? Nadal jestem niezdecydowana, chociaż dzień wcześniej byłam pewna, że ten w poprzek.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 24-04-2014 o 17:32 Powód: dodanie obrazków
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #142
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Kurczę... tyle stron wątku i co chyba połowa z tego jest o kominach
    Więc zmiana tematu na OKNA.
    Dostałam wczoraj pierwszą wycenę, która o kilka tysięcy odbiega od moich pobieżnych wcześniejszych szacunków. Tyle tylko, że moje szacunki obejmowały też okna połaciowe, a wycena nie.

    Założenia do wyceny:
    - profile PCV, dwustronny kolor
    - pakiet szybowy dwukomorowy o Ug=0,5 W/m2K
    - dla fixów na zachodniej elewacji szyba samoczyszcąca
    - ukryte zawiasy

    Zapytanie o wstępną wycenę wysłałam do kilku firm, które były na Targach Budownictwa w BB.
    Na razie otrzymałam jedną: okna Premium Vetrex V90+. Profile Veka 6-komorowe z przekładką styropianową; 2-komorowa szyba zespolona ze specjalną ramką międzyszybową, która zwiększa izolacyjność cieplną; ukryte zawiasy w standardzie.
    Czego jeszcze dowiedziałam się oknach? Że kolorowe okna z PCV można zrobić tylko do wys. 240cm, więc przesuwane drzwi tarasowe będę musiała zamówić drewniane lub aluminiowe.

    No i zaczęłam się też zastanawiać nad przeszkleniami w sypialni: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moniss_sypialnia3.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	53,1 KB
ID:	256295 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moniss_sypialnia_ fixy.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	256324
    Czy zostawić je tak jak na obrazku, czy może też dać niskie parapety jak w salonie (czyli fixy zamiast 230 miałyby 210cm)?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 24-04-2014 o 18:29
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    No i zaczęłam się też zastanawiać nad przeszkleniami w sypialni:
    Czy zostawić je tak jak na obrazku, czy może też dać niskie parapety jak w salonie (czyli fixy zamiast 230 miałyby 210cm)?
    że na kominach się nie znam, to już ustaliłyśmy
    a co do okien, to ja zrobiłabym chyba jednak parapety, które przy takim ustawieniu łóżka jakie pokazałaś, mogłyby spełniać też rolę trochę nocnych stolików... do odłożenia książki, szklanki, kieliszka z winem .... lampionu ze świeczką
    jesteś pewna, że chcesz fixy?
    zrób chociaż jedno uchylne.... raniutko po otwarciu wpuścisz do środka świergot ptaków w leniwą, letnią niedzielę

    jak będzie jakieś głosowanie to ja za parapetami

    wprawdzie tylko się domyślam co to jest kalenica
    ale z tych wizek mi wynika, że lepiej chyba wygląda ten komin wzdłuż, a nie w poprzek (dla mnie oczywiście , bo ja wciąż się nie znam )
    Ostatnio edytowane przez Catti ; 24-04-2014 o 19:22

  4. #144
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Fixy koniecznie, ponieważ:
    - będzie wentylacja mechaniczna z rekuperacją - świeże powietrze z rurek, nie z okien
    - przy szer. 60cm to mam szklenia ok. 46cm szerokie, a przy oknie otwieranym byłoby o 6cm mniej
    - przy tej wysokości (210 lub 230cm) trzeba by dzielić też okno poprzecznie, czego nie chcę ze względów i cenowych i energetycznych(im wiecej ramy/podziałów tym gorsze parametry cieplne) i estetycznych.
    - im więcej fixów na parterze tym lepiej, bo trochę się kasy zaoszczędzi (fixy tańsze niż otwierane: 60x230cm w cenie 870zł, a otwierane 60x120cm kosztuje 800zł)
    - przez fixa można sie włamać tylko w jeden sposób - rozbijając szybę, przy otwieranym - podważając skrzydło.
    - dla świergotu ptaków wyjdę na taras przy kuchni z kawką i rogalikiem A tarasu obecnie bardzo mi brakuje.

    Obecnie mieszkam w chatce, w której trzeba rano otwierać okno aby przewietrzyć - inaczej będzie się mieszkało w "skisie" i zaduchu. A zimą sąsiedzi kopcą okrutnie w swoich węglakach-śmieciakach, a okno do wietrzenia otworzyć trzeba... W nowym domu ten probem zniknie dzięki wentylacji mechanicznej z rekuperacją.

    Co do traktowania parapetów jako stoliki nocne, to kiedyś, przy tworzeniu projektu myślałam o tym, ale później pomysł upadł. Ale powiem Ci Catti, że chyba jednak ponownie dojrzałam do tego pomysłu
    Prawdpodobnie więc będą parapety na 20cm nad podłogą (tak jak w salonie).

    A teraz kominy...
    Tak, tak, dobrze sie domyślasz kalenicy
    Mnie też bardziej się podoba komin wzdłóż kalenicy, ale we wnętrzach chyba lepiej będzie wyglądał ten, który jest w poprzek. Spójrz:
    1 - komin w poprzek kalenicy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon3_komin ceramiczny i stalowy.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	60,2 KB
ID:	256366 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	propozycja rere79.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	256378
    - bardziej wyśrodkowany na kanapy
    2 - komin wzdłóż kalenicy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jadalnia2_kominy wzdłóż kalenicy.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	256368 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon2_kominy wzdłóż kalenicy_.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	60,2 KB
ID:	256370
    - odsunięty bardziej w bok niż w opcji nr.1
    - od strony jadalni odstaje jakieś 25cm drugiego komina
    - kominek dodatkowo odsunięty od stołu o te 25cm


    Zamówiliśmy strop z tak dużą dziurą na komin, aby móc zastosować którąś z tych dwóch opcji. Tak więc kupiliśmy sobie trochę czasu, aby zdecydować się na którąś z tych opcji.
    GŁOSOWANIE MILE WIDZIANE

    Dodatkowe informacje, które trzeba uwzględnić:
    - komin wzdłóż kalenicy mniej wystaje nad połać dachu niż ten w poprzek, pomimo, że oba będą 30cm nad kalenicą.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 24-04-2014 o 21:49
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Fixy koniecznie, ponieważ:
    - będzie wentylacja mechaniczna z rekuperacją - świeże powietrze z rurek, nie z okien
    no tak....
    ja z innego pokolenia budowlanego
    a dzisiaj cuda panie!

    a co do tego nieszczęsnego komina... to jeśli warunkuje on umieszczenie kominka we wnętrzu, to wybierz takie rozwiązanie, które będzie optymalne w środku .... kichaj, jak będzie wyglądało na dachu ....

  6. #146
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    a co do tego nieszczęsnego komina... to jeśli warunkuje on umieszczenie kominka we wnętrzu, to wybierz takie rozwiązanie, które będzie optymalne w środku .... kichaj, jak będzie wyglądało na dachu ....
    No niby wiem, że tak powinno być, ale....No właśnie, gdzieś tam zawsze czai się to ALE.
    Gdybym sama podejmowała decyzję to komin byłby w poprzek kalenicy i kichałabym na wyglad zewnętrzny, ale jest jeszcze głos (a czasami tylko głosik budujący moją niepewność) Mojego.
    Jeszcze mam na ten wybór kilka tygodni - tyle wałaśnie czasu "kupiliśmy" zlecając wykonanie uniwersalnej (czyt. dużej) dziury w stropie.
    ALE... poczekajmy... Co sądzisz o tym odstającym kawałku komina przy kominku w salonie? Da sie z tym żyć, czy jest z tym coś "nie teges"?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  7. #147

    Domyślnie

    Moniss, a czy ty przypadkiem nie chcesz mieć ciastko i zjeść ciastko?
    jak już musisz postawić ten komin w środku salonu, to postaw filar minimalnych rozmiarów, żeby zajmował jak najmniej miejsca... nie wiem... kwadratowy











    mnie ciągle się wydaje, że u ciebie powstanie ściana z kominkiem, a nie kominek

    ale powtarzam ci, że się nadal nie znam i wypowiadam się jako laik, dla którego względy estetyczne byłyby ważniejsze.... bo na twoich wizkach coś wciąż mi nie gra z proporcjami.... chcąc nie chcąc dzielisz pomieszczenie....
    jak duży jest ten twój salon?

  8. #148
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Na wczesniejszych wizualizacjach miałam kominek kształtem podobnie wyglądający jak ten z przedostatniej fotki, ale z Moim doszliśmy do wniosku, że lepiej wygląda ściana.
    Kurczaki! w ogóle to ta przedostatnia fotka, to prawie jak przestrzeń w moim salonie Są i schodki (brakuje tylko przed nimi wejścia do kuchni) i miejsce na jadalnię z jednej strony kominka, apo drugiej cześć kanapowa, noi kominek/komin dokładnie na wprost wyjścia na taras
    Skąd wziełąś taki obrazek. Ja wcześniej nigdy go nie widziałam, wiec nei mógł być inspiracją dla moich wnętrz, a przecież taki podoby
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Na wczesniejszych wizualizacjach miałam kominek kształtem podobnie wyglądający jak ten z przedostatniej fotki, ale z Moim doszliśmy do wniosku, że lepiej wygląda ściana.


    zabiera za dużo przestrzeni...

    Cytat Napisał Moniss
    Kurczaki! w ogóle to ta przedostatnia fotka, to prawie jak przestrzeń w moim salonie
    Skąd wziełąś taki obrazek.
    wpisałam w google "kominek w środku salonu" i znalazłam go w grafice
    tu: http://ladnydom.pl/budowa/5,106568,1...enie.html?i=22

    może to jest pomysł, żeby odciążyć przestrzeń?
    nie budować po prostu filara do sufitu...ale tylko tyle ile wymaga konstrukcja komina?

    Ostatnio edytowane przez Catti ; 25-04-2014 o 15:21

  10. #150
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ANKAg
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    hejka!
    wpadlam sie przywitac

  11. #151
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Eye4

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-972
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja mam taki salonKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	258746

    i zamierzam upchnąć w nim stół jadalniany z kilkoma różnymi fotelami:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Smile SO0335.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	258748
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SI0612_2.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	258749
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Smile SI 0323.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	258750

    myślicie że będzie pasowało do takiego stołu?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nanda Comfort SO2956_2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	258747  

  12. #152
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Dostałam już kilka wycen na moje okna.
    Ciekawostką jest, że drzwi podnoszono-przesuwne 2400x2600 aluminiowe (szyby Ug=0,7) są o 4 tys. tańsze niż HST w PCV (szyby Ug=0,7). Przy czym te ostatnie bez gwarancji. Przy opcji w PCV o 200mm niższych, cena taka jak tych aluminiowych.
    Niestety tylko nieliczne firmy w swych wycenach podały współczynnik U dla całego przeszklenia (tylko te, które mają profile Veka).

    Ale żeby nie było zbyt łatwo, to zastanawiam się, czy nie poszerzyć tego przeszklenia o jakieś 20-30cm (z 2,4 na 2,6 lub 2,7m). Co mi to da? Wyjście na taras będzie10-15cm szersze (przy otworze 2,4 jest ok. 1m przy alu i ok. 1,1m przy PCV).
    Co sądzicie o poszerzeniu tego otworu?
    Czy jest o co walczyć, czy zostawić tak jak jest ze ścianą pomiędzy przeszkleniami ok.1,8m?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 07-05-2014 o 23:48
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  13. #153
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Nadejszła wiekopomna chwila (a nawet dwie), gdyż wstąpiłam dziś w szeregi ELYTY tego forum. No dobra, to ta mniej ważna wiekopomna chwila odfajkowana.
    Druga wiekopomna chwila, która także nadejszła dnia dzisiejszego, to założenie własnego wątku w dziale Dzienniki budowy - dzień po dniu.
    Tam będę - ale nie tak od razu - pisała o tych stropach, kominach i oknach


    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  14. #154
    AiŁ_gość
    Guest
    AiŁ_gość

    Domyślnie

    moniss
    dziękuję za wizytę i cenne uwagi Wrzuciłam dodatkowe zdjęcia. Dokładniejsze. Po (na razie pobieżnym) przeczytaniu Twoich wpisów, bardzo podobają mi się przeszklenia w Twoim domu. Ja, wcześniej u siebie nie widziałam potrzeby ich zwiększania ( mylnie) . Pomyślę nad nimi jeszcze

    Pozdrawiam!

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony