dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 301
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał seb-tom Zobacz post
    Załącznik 229669Załącznik 229670

    z grubsza wyglada to tak jak wygląda na górze odeskowanie na dole belka i dalej styropian z elewacji na jednym zdjeciu przebiłem warstwe kleju i okazało się że styropian jest opuszczony o 2 cm od desek.

    jeszcze dla upewnienia się bo cos już ustalałem z kolega zeusrulez czy pomiędzy deski a wełne dawać jakąś folie paroprzepuszczalną,na deskach jest papa zgrzewalna.
    i czy ewentualnie jeśli tak to gdzie ma byś szczelina pomiędzy deska a folia czy folia a wełna?
    Pytanie
    a czy tą murłatę jeśli stawia się więźbę nie da się zamontować bliżej "wgłąb" pomieszczenia, bo na pewno wpłynęłoby to na izolację, czy to zmieni konstrukcję i utrudni budowę więźby ?

    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0163.jpg
Wyświetleń:	940
Rozmiar:	37,2 KB
ID:	229861Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0168.jpg
Wyświetleń:	876
Rozmiar:	48,4 KB
ID:	229865Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0170.jpg
Wyświetleń:	891
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	229866
    wiem ale po pierwsze dojrzewam żeby dać 10 pod krokwie a po drugie ocieplenie ze ścian dociągne wyżej.co do sciań szczytowych to nie są dociągniete do końca ale klej z ocieplenie tak.

  3. #43

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0169.jpg
Wyświetleń:	1060
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	229867Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0172.jpg
Wyświetleń:	831
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	229868 jeszcze takie niestety nocne ale chyba widać wystarczająco.
    jak widać te połówki pustaka są tylko praktycznie włożone na tych poprzednich zdjęciach jeden wyjąłem dlatego wiem że styropian nie jest dociągniety. więc jak?
    Ostatnio edytowane przez seb-tom ; 12-12-2013 o 20:25

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał seb-tom Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0169.jpg
Wyświetleń:	1060
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	229867Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0172.jpg
Wyświetleń:	831
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	229868 jeszcze takie niestety nocne ale chyba widać wystarczająco.
    jak widać te połówki pustaka są tylko praktycznie włożone na tych poprzednich zdjęciach jeden wyjąłem dlatego wiem że styropian nie jest dociągniety. więc jak?
    No mnie się to nie podoba :/:/:/ jak to Jerzy Sztur powiedział burdel na tym styro . . .
    Nie gniewaj się na mnie za te słowa.
    Dam Ci wątek o dobrze wykonanym ociepleniu ścian szczytowych

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nie-szczytowej

    p.s. dojrzewaj szybko

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    A tak to będzie wyglądało . . .

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...wn%C4%99trznej

    gdy ściany szczytowe czy też działowe są podciągnięte za wysoko. Nie wspominam już o wilgoci i o grzybach . . .

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Aha nadbitka czy podbitka ? Bo to bardzo ważne dla dach Mistrzów

  7. #47

    Domyślnie

    raczej podbitka kiedyś bedzie- przyszły rok.
    no dobra zapoznałem sie z linkiem który mi wysłałeś i zrozumiałem co chciałeś mi powiedziećteraz mi jeszcze odpowiedz czy na szczytowych scianach tez się zostawia szczelinę wentylacyjną jak na dole i górze skosu??

    przecież jak zostawie miejsce na wejście powietrza i wyjście to chyba starczy a ew w ta przerwe co mam ze 3 cm na szczytach włoże styropian dopełnie pianką i tyle.
    Ostatnio edytowane przez seb-tom ; 12-12-2013 o 21:43

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    jak to Jerzy Sztur powiedział burdel na tym styro . . .

    p.s. dojrzewaj szybko
    spoko ja nie taki gniewajny a i sexmisje milion razy oglądałem

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To jest źle zrobione. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #50

    Domyślnie

    a słowo jak poprawić?

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A czytasz uważnie to co do tej pory zostało napisane?! Należy wyciąć szczeliny na całej szerokości ściany na wysokość minimum 2 cm. Dokręcić nakrętki na śrubach mocujących murłatę! Ściąć ściany szczytowe i nakleić na nich styropian lub wełnę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #52

    Domyślnie

    no dobrze to że ściany szczytowe ściąć to rozumiem ale ile minimum musze dać tam styro zeby miało sens?i rozumiem że dociagam go do samych desek?
    ale tego żeby ścinać murłatę to nie wiem po co?przecież wełna mi wejdzie pomiędzy łatę a szczelinę.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał seb-tom Zobacz post
    no dobrze to że ściany szczytowe ściąć to rozumiem ale ile minimum musze dać tam styro zeby miało sens?i rozumiem że dociagam go do samych desek?
    ale tego żeby ścinać murłatę to nie wiem po co?przecież wełna mi wejdzie pomiędzy łatę a szczelinę.
    Kolego , nie czytasz ze zrozumieniem więc nie rozumiesz co piszą inni , sam też tak piszesz że trudno cię zrozumieć. Nikt tu nie jest złośliwy , ludzie bezinteresownie chcą ci pomóc . Ale najpierw pomóż sobie sam, czytaj dokładnie co ci ktoś pisze i przemyśl zanim odpowiesz czy zapytasz, wszystkim będzie łatwiej a ty uzyskasz pomoc o którą tu zabiegasz..

    Sciany szczytowe, mur z cegły czy pustaka , musisz wyciąć szlifierką i wykuć oczywiście poza miejscem gdzie podparta jest murłata , po skosie wzdłuż krokwi , minimum 18 cm od deskowania, wkleisz tam od góry styropian 15 cm i zostanie szczelina ok.3 cm na wentylację ocieplenia między krokwiami.
    Murłaty nie ścinasz, dokręcasz poluzowane nakrętki na szpilkach mocujących murłatę.
    Wycinasz w styro (między deskowaniem a murłatą) przy samym deskowaniu szparę 2-3 cm w każdym polu między krokwiami czyli wzdłuż całej ściany gdzie masz murłatę i będzie to wlot, tak samo robisz szparę u góry i będzie to wylot.
    Mam nadzieję że pomogłem.pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 13-12-2013 o 09:50

  14. #54

    Domyślnie

    wielkie dzięki za wytłumaczenie od a do z!!!
    troche racji w tym jest co powiedziałeś, przyznaje się i przepraszam ale pośpiech złym doradcą!

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Kolego , nie czytasz ze zrozumieniem więc nie rozumiesz co piszą inni , sam też tak piszesz że trudno cię zrozumieć. Nikt tu nie jest złośliwy , ludzie bezinteresownie chcą ci pomóc . Ale najpierw pomóż sobie sam, czytaj dokładnie co ci ktoś pisze i przemyśl zanim odpowiesz czy zapytasz, wszystkim będzie łatwiej a ty uzyskasz pomoc o którą tu zabiegasz..

    Sciany szczytowe, mur z cegły czy pustaka , musisz wyciąć szlifierką i wykuć oczywiście poza miejscem gdzie podparta jest murłata , po skosie wzdłuż krokwi , minimum 18 cm od deskowania, wkleisz tam od góry styropian 15 cm i zostanie szczelina ok.3 cm na wentylację ocieplenia między krokwiami.
    Murłaty nie ścinasz, dokręcasz poluzowane nakrętki na szpilkach mocujących murłatę.
    Wycinasz w styro (między deskowaniem a murłatą) przy samym deskowaniu szparę 2-3 cm w każdym polu między krokwiami czyli wzdłuż całej ściany gdzie masz murłatę i będzie to wlot, tak samo robisz szparę u góry i będzie to wylot.
    Mam nadzieję że pomogłem.pozdrawiam.
    Witam. Mam te same problemy. Niestety z miesiąc za późno zacząłem pogłębiać ten temat a murarze widać nie wiedzieli o tym. Mam zarówno ściany szczytowe pod same deski i brak szczeliny pod okapem. Pod okapem sa wklejone, postawione stojąco za murłatem na ścianie kolankowej pustaki z suporeksu ósemki. Mam w związku z tym kilka pytań:
    1. Czy wystarczy ściąć ok 2 cm ten suporeks i włożyć między niego a murłatę izolację taka jak jest pod murłatą czy należy usunąć suporeks a zamiast niego dać styropian?
    2.Nie rozumiem dlaczego zostawiać 3 cm na ścianie szczytowej miedzy styropianem czy watą a deskowaniem. Przecież wentylacja połaci będzie otwarta nad murłatą.
    Będę miał jeszcze kilka technicznych pytań wykonania naprawy tych błędów, ale to wstawię też zdjęcia.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jimminen
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    ta szczelina ma być w polach miedzy krokwiami. ten suporeks bym usunął i wstawił styropian odpowiednio docięty. by była szczelina.
    pamiętaj też o szczelinie w kalenicy. Moim zdaniem ocieplenie szczytów ścian szczytowych to minimum, osobiście styropianem doszedłem od środka do poziomu wełny nad stropem.

    pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał jimminen Zobacz post
    ta szczelina ma być w polach miedzy krokwiami. ten suporeks bym usunął i wstawił styropian odpowiednio docięty. by była szczelina.
    pamiętaj też o szczelinie w kalenicy. Moim zdaniem ocieplenie szczytów ścian szczytowych to minimum, osobiście styropianem doszedłem od środka do poziomu wełny nad stropem.

    pozdrawiam
    Rozumiem, że chodzi o szczelinę między watą a deskowaniem wzdłuż krokwi? Jeśli tak to o tym już czytałem, ale dzięki za sprostowanie. Natomiast jeśli chodzi o styropian na wierzchu szczytowej to planuję dać go ok 0,5- 1 m ponad jętki tak dla pewności. Też będę ciął od środka bo nie mam rusztowania a z zewnątrz byłoby trudno sięgnąć i można by werżnąć się w krokwie.
    Dlaczego sugerujesz by wywalić suporeks? Zauważyłem, że one są słabo przyklejone w związku z ty czy takie rozwiązanie jak na zdjęciu byłoby dobre?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murator 1a.jpg
Wyświetleń:	1138
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	245289

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    W miejscu pustaka należy umieścić izolację termiczną.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W jakim celu był wstawiany siporeks? Ściana zewnętrzna będzie z pewnością obkładana izolacją cieplną i wówczas należy usunąć siporeks i wstawić styropian pozostawiając szczelinę wlotową minimum 2 cm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    W jakim celu był wstawiany siporeks? Ściana zewnętrzna będzie z pewnością obkładana izolacją cieplną i wówczas należy usunąć siporeks i wstawić styropian pozostawiając szczelinę wlotową minimum 2 cm. Pozdrawiam.
    Dziękuję za odpowiedź.
    Niestety tak jak w większości przypadków tak i u mnie murarze nie wiedzą co to wentylacja połaci. Ja niestety trochę za późno natknąłem się na ten temat na forum. Sytuacja taka sama ze ścianami szczytowymi - podciągnięte do samych desek Ręce opadają...

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony