dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Topiary w ogrodzie

    Może to nie jest trafiony dział, ale lepszego nie znalazłem na moje pytanie, a więc chciałbym się coś doradzić w temacie związanym z topiarami.

    W Kołobrzegu widziałem dwa takie fajne koniki morskie gdzie szkielet był z drutów zrobiony, a w środku siatka, aby ziemia nie wylatywała i ten szkielet porastała roślina, ale nie wiem, co to za roślina. Czy ktoś wie, co to takiego jest?
    Drugie foto to zdjęcie z internetu, ale roślina trochę podobna jak ta na tych konikach jednak nie jestem pewny czy to akurat ta sama.




    Orientuje się ktoś, jakie to mogą być rośliny zastosowane na tych topiarach?
    To jest coś jak na tym żółwiu bynajmniej na tych konikach coś takiego podobnego było.




    Mógłbym mi ktoś też doradzić, jakie inne rośliny nadają się na topiary oraz jak takie szkielety robić? Gdzieś widziałem, że nie tylko ziemia jest stosowana, ale też hmm nie pamiętam dokładnie, co to takiego czy to trociny czy coś innego.

  2. #2

    Domyślnie

    Wyraz, którego szukasz to rojniki. Zajmuję się granitem zawodowo a prywatnie sadzę właśnie rojniki przy kamieniach granitowych. Wtedy wyglądają najefektowniej.
    Gdyby to forum było normalne, to byś sobie zajrzał do mojego www i tam zobaczył o czym mówię.

    Pozdrawiam
    Igor Blechert - nazwisko miałem zakazane przez pewien czas, obecnie jest przywrócone przez FM - łaskawie
    profesja - zakazana przez FM - dozwolona od 1230 zł brutto
    www - zakazana przez FM - dozwolona od 1230 zł brutto
    Walczę przeciwko zawłaszczaniu naszych praw autorskich przez Forum Muratora
    Dlaczego Murator chce ekspertów zniechęcić do pisania na forum - link do FM

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki faktycznie są to rojniki

    Jednak na tym koniku (jest to foto z internetu, zagraniczny serwis te rośliny są chyba inne one są bardziej takie nitkowate, delikatne listki mają jak się przyjrzałem) może więc tutaj jest coś innego.
    Ale na tych konikach morskich i żółwiu będą to topiary.
    Zamierzam coś takiego sobie wykonać :-|)

  4. #4

    Domyślnie

    To będziesz miał zabawy na kilka lat, bo ciężko cokolwiek wyhodować w takich warunkach.
    Dobrą glebę wysmaruj mokrą gliną. Powciskaj rojniki i podlewaj delikatnie 2x dziennie.

    Pozdrawiam
    Igor Blechert - nazwisko zakazane przez pewien czas, obecnie jest przywrócone przez FM - łaskawie
    moja profesja - zakazana przez FM - dozwolona tu na FM od 1230 zł brutto - w google za darmo
    moja www - zakazana przez FM - dozwolona tu na FM od 1230 zł brutto - w google za darmo
    Życie prowadzi do absurdów. Jak za komuny. "Alternatywy 4"
    Walczę przeciwko zawłaszczaniu naszych praw autorskich przez Forum Muratora
    Dlaczego Murator chce ekspertów zniechęcić do pisania na forum - link do FM

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony