dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Maksymalna wysokość podmurówki (działka ze spadkiem) ?

    Cześć,

    pytanie jak w temacie, a poniżej szczegóły:

    Mam działkę ze spadkiem na której wybudowany jest dom (patrz załączony obrazek).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sytuacja.JPG
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	6,2 KB
ID:	221133

    Jestem teraz na etapie zagospodarowania działki. Różnica poziomu między domem a granicą działki w kierunku spadku to około 0.8 - 1m.

    Zastanawiam się nadsypaniem działki tak aby spadek był jak najmniejszy, oczywiście powstanie wtedy różnica poziomów na granicy działki.

    Pytanie teraz czy mogę np. nadsypać działkę, tak aby różnica poziomów na granicy to było np. 0.5 m, a ziemia opierała się o taką 0.5 m podmurówkę ?

    Wiem że najlepszym tutaj rozwiązaniem (przynajmniej dla mnie) byłby mur oporowy na którym stoi ogrodzenie.
    Z tego co wiem, takie rozwiązanie wymaga jednak zezwolenia, do tego nie wiem co sąsiad poniżej powie na mur wysokości 1m na granicy z jego działką.

    Bardzo prosiłbym o informacje, czy pomysł z podmurówką do płotu jest do zrealizowania ?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zielonysmok

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Jaworze
    Kod pocztowy
    43-384
    Posty
    30

    Domyślnie

    Sprawdź w MPZP bo czasami są zapisy które uniemożliwiają niwelację powyżej określonego poziomu.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej,

    nie chodzi mi tutaj o względy prawne, racze kwestia trwałości i jakości takiej wysokiej podmurówki.

    Pzdr!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony