dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hubkar

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    2

    Domyślnie Wilgoć w domu po remoncie elewacji.

    W zeszłym roku zaciągnęliśmy klejem i tynkiem stary dom.Składa się on z 2 pokoi i kuchni. Okna wymienione na plastikowe były kilka lat temu. Z klinkieru zbudowano nowy komin z 3 wyciągami z boku. Po remoncie zaczęły się kłopoty z wilgocią. Po oknach się lało. Kratki wentylacyjne w pokojach prawie nie ciągnęły powietrza. Wycięliśmy po kilka cm uszczelek w oknach i nic. Na jednym z wyciągów w kominie zamontowaliśmy wyciąg w kształcie kuli i nic. Zaprosiliśmy speca od wentylacji. Nakazał wybić dodatkową kratkę w kuchni, (teraz są 2), a w pokoju zatkać. Kuchnia miał wyciągać wilgoć. Po tej radzie i wykonaniu zaleceń speca było prawie ok. Latem też nie było problemów mimo nie otwierania okien. Teraz zaczęła się jesień ,deszcze, wilgoć i problem wrócił. W pokoju pojawił się wokół okna grzyb. Nie wiem co robić. Komin drożny a kratki ciągną jakby chciały a nie mogły. Może gdy przyjdą mrozy to problem ustąpi. Proszę o radę.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Nadal brak wentylacji - brak nawiewu powietrza - wycięcie części uszczelki nic nie daje - trzeba zamontować nawiewniki najlepiej automatyczne nawiewniki higrosterowane dobrane odpowiednio do powierzchni pomieszczeń
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Zaprosiliśmy speca od wentylacji. Nakazał wybić dodatkową kratkę w kuchni,
    Wentylacja to nie kratka - to był spec od kratek, nie wentylacji.
    Trzeba ( najpewniej mechanicznie ) nawiewać świeże powietrze do pokoi " wentylacja plus"

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro masz nowe okna to pewnie są wyposażone w możliwość mikrorozszczelnienia (klamka na pół).
    Trzeba okna mocniej rozszczelnić i tyle (kilka cm uszczelki to za mało).
    A i nie pisz że pizga chłodem.
    Trza wietrzyć, grzać i płakać, że tyle to kosztuje!
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    jak się wstawi silnik V8 3,5ltr z dwoma kompresorami od amg do starej syrenki to to nie będzie Mercedes

    dobrze koledzy piszą - nawiew, nawiew i jeszcze raz nawiew.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    I tak to nic nie pomoże, a o wentylacji mechanicznej to raczej zapomnijmy Panie Tomaszu . . .

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Styropian jest ? Bo o nim nic nie piszesz ?

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hubkar

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dom nie jest ocieplony, ale jest w nim ciepło jak w ulu. Chciałem kupić nawiewy do okien. Facet który sprzedaje okna powiedział mi że szkoda kasy. Lepiej wyciąć uszczelkę i efekt będzie taki sam. Okna plastikowe mają 10 lat. Ja w tym domku nie mieszkam. On ma ok 50 m. Wynajmuje go. Lokatorom trudno powiedzieć ,aby rozszczelniali okna. Zimno. Po wejściu do domu uderza zapach wilgoci. Grzyb się robi. Ludziom tłumaczę, że trzeba wietrzyć i nic. Podłoga jest drewniana, na legarach. Boję się że coś się z nią stanie
    Ostatnio edytowane przez hubkar ; 09-11-2013 o 20:34

  9. #9

    Domyślnie

    Wycinaj więcej uszczelek aż problem się uspokoi.
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    Mam bardzo podobny problem opisałem go tutaj - http://forum.muratordom.pl/showthrea...77#post6217377


    Jeżeli mogę wtrąć swoje 3 grosze. Moim zdaniem jakieś nawiewy do okien etc nie pomogą. To nie jest przyczyna wilgoci. Jest tynk położony na stare mury pewnie z cegłówki. Ściany nie oddychają. Nie mają tlenu z zewnątrz a wigląc oddają do wewnątrz do pomieszczeń. Jest nadmiar wilgoci w pomieszczeniu gdzie ciepłe wilgotne powietrze przy zderzeniu z chłodnym przy oknie powoduje skraplanie i stąd woda na oknach.

    Wiadomo , wentylacja , wietrzenie itd to trzeba robić. Ale jak mi ktoś mówi ze przy -5 na dworze mam wietrzyć cały dzień chałupę to niech się puknie w głowę.

    Zapraszam do mojego wątku. Ja się teraz zastanawiam co w moim przypadku zrobić. Otwory w elewacji lub coś podobnego.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeluzg Zobacz post
    Mam bardzo podobny problem opisałem go tutaj - http://forum.muratordom.pl/showthrea...77#post6217377


    Jeżeli mogę wtrąć swoje 3 grosze. Moim zdaniem jakieś nawiewy do okien etc nie pomogą. To nie jest przyczyna wilgoci. Jest tynk położony na stare mury pewnie z cegłówki. Ściany nie oddychają. Nie mają tlenu z zewnątrz a wigląc oddają do wewnątrz do pomieszczeń. Jest nadmiar wilgoci w pomieszczeniu gdzie ciepłe wilgotne powietrze przy zderzeniu z chłodnym przy oknie powoduje skraplanie i stąd woda na oknach.

    Wiadomo , wentylacja , wietrzenie itd to trzeba robić. Ale jak mi ktoś mówi ze przy -5 na dworze mam wietrzyć cały dzień chałupę to niech się puknie w głowę.

    Zapraszam do mojego wątku. Ja się teraz zastanawiam co w moim przypadku zrobić. Otwory w elewacji lub coś podobnego.
    ściany nie oddychają - to podstawa, której musisz się nauczyć.

    sam napisałeś:
    a wigląc oddają do wewnątrz do pomieszczeń. Jest nadmiar wilgoci w pomieszczeniu
    czyli nie pisz że wentylacja OK, bo jeśli wilgotność za wysoka to jest do dupy, natomiast jeśli pomimo dobrej wentylacji okna roszą, to jest to błąd osadzenia okien i tyle, pomoże zwiększona wentylacja (lup poprawa montażu), ale to niestety kosztuje. - w życiu nic za darmo
    Ostatnio edytowane przez gentoonx ; 12-11-2013 o 20:18

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    Wilgoć ma swoje źródło. Natomiast tutaj chyba przed remontem takich problemów nie było z wilgocią ?

    Nie jestem specjalistą głośno myślę. Natomiast wiem , że trzeba wyeliminować przyczynę bo inaczej kolejne inwestycję w wentylację mogą okazać się klapą.

  13. #13

    Domyślnie

    Jak będzie wentylacja sprawna to i nie będzie problemów z wilgocią.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Od początku pod rekuperator mam podłączone wiaderko a nie odpływ do kanalizacji, aby móc sobie obserwować ilości wody wykraplającej się z reku. Dziś wylałem 12l wody zbierającej się od jakiegoś tygodnia. W domu jest oczywiście ciepło i sucho, wilgotność teraz wynosi 55% . Nietrudno się domyślić, że gdyby nie reku, te 12l wody zasiliłoby ściany, ubrania w szafach, i zapoczątkowało hodowlę pieczarek Piszę to, byśmy mieli pojęcie, ile wody usuwa sprawna wentylacja. Jak jej nie ma - to jest syf, smród i grzyb, i nic się tutaj mądrzejszego nie wymyśli.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zeluzg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    70

    Domyślnie

    a ile te urządzenie pobiera prądu i jaki masz sprzęt?

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Dobry rekuperator pobiera 20-40W prądu, czyli niedużo. Sam mam montowaną dawno temu Lunę, czyli najtańszy możliwy rekuperator, jednak jak się zepsuje nie popełnię już tego błędu i dam lepszy sprzęt - na najwyższych obrotach Luna bierze 180W, czyli baaaardzo dużo. Po prostu kupując dom nie miałem na wszystko kasy. Rekuperator był najlepszą inwestycją - dom kupiłem bardzo tanio, bo występowały w nim problemy z wilgocią (takie jakie opisujesz). Pierwszego ranka po uruchomieniu reku szyby były już suche, a po miesiącu czy dwóch ściany całkowicie wyschły.
    PS
    Od wczoraj, bo noc była chłodniejsza, nakapało mi ok. 3 litry skroplin. Cały czas kapie z reku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony