dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Temat: Membrana Fakro Eurotop N15/S4- super parametry w niskiej cenie?

  1. #1

    Domyślnie Membrana Fakro Eurotop N15/S4- super parametry w niskiej cenie?

    Witajcie,

    Pisze ten temat bo dostałem wycenę pokrycia dachowego(dachówka) gdzie znalazła sie membrana marki Fakro a dokładniej model Eurotop N15 , który ma naprawde dobre parametry(jeśli wierzyć stronie producenta) w bardzo przystępnej cenie 200zł za rolke za model N15 i ok 320zł za model S4.Pytanie do Was-czy coś przegapiłem?Gdzie haczyk?

    Model L2/L3/N15

    Paraprzepuszcalność Sd=0,004???

    Z wytrzymałościa gorzej

    [Kliknij aby powiększyć]


    Model N35/S4/S65



    Model S4 ma b.dobre parametry paroprzepuszczalne Sd=0,004 oraz świetną wytrzymałość.Cena 320zł za rolke

    dla porównania

    Tyvek Pro:

    Paraprzepuszczalność Sd: 0,015

    Siła zrywająca wzdłuż 265

    Siła zrywająca w poprzek 230

    Co sądzicie o tej folii???

    P.STylko niech wstrzymają się od wrzasków krzyczacze forumowi dla których jedynym słusznym rozwiązaniem jest deskowanie pełne z papą bo nie mam wolnych 10000zł na materiał i robociznę.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Ja mogę polecić Tyvek Solid. Super się kładzie, nie naciąga jak szmata od wiatru i jest naprawdę mocna. Przedrzeć ją jest naprawdę ciężko. U nas koło Krakowa wałek kosztuje 330 złotych (2 tygodnie temu była kupowana). W tym momencie pracujemy nad zmianą pokrycia na domu który był przykryty wstępnie membraną "dość popularnej firmy". Dachówka była położona bez wróblówek, przez co był całkowity brak wentylacji. Dach miał 4-5 lat. Ww membrana była wytrzymała na rozrywanie jak rozmoczony papier toaletowy Targała się jak bibuła. W niektórych miejscach była jak sito (nie wiem czy pracujące krokwie ją porozrywała, ale wyglądała jakby miała z 20 lat a nie 5 Nie chodzi tutaj o to, że membrana była eksponowana na promienie UV, bo wszystko było przykryte dachówką. Nie chcę tutaj mówić że papa to samo złoto, bo wadą tego rozwiązania jest przede wszystkim cena

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak wadą czy zaletą może być cena?? Przy takim podejściu niska cena folii jest chwilową zaletą! Tak jak piszesz po 5 latach kapitalny remont dachu. Nie brak wróblówki był przyczyną degradacji tej folii. Brak wentylacji nie zaszkodzi folii a z całą pewnością dachówce. Wracając jednak do meritum co to znaczy Sd=0,004 znaczy to, że ta folia stawia taki opór parze wodnej jak warstwa powietrza grubości 4 mm czyli żaden. Rodzi się pytanie czy ta wielkość oporu wynika z przeprowadzonych badań czy z wyliczeń? Sprawdzenie tego jest dość proste wystarczy szczelnie zasłonić sobie usta kawałkiem takiej folii i spróbować oddychać. Nie powinno być problemów a jednak jest to bardzo trudne a tak na prawdę nie możliwe. Z całym szacunkiem dla firmy Fakro zastanawiam się w jakim celu produkowane są folie o bardzo zbliżonych parametrach? Jakie jest merytoryczne uzasadnienie montowania folii o takim Sd na deskach czy OSB skoro Sd tych materiałów to ~30~50? Pozostaje jeszcze kwestia żywotności w najlepszych firmach to ~30 lat określona na podstawie przyspieszonych procesów starzenia. "JejoX" są to moje wątpliwości i przemyślenia a nie żadne wrzaski czy krzyki i nie jest to Twój prywatny wątek żebyś zakazywał komukolwiek pisania. Jest to brak kultury z Twojej strony. Życzę więcej taktu. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 09-11-2013 o 21:44
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JejoX Zobacz post

    P.STylko niech wstrzymają się od wrzasków krzyczacze forumowi dla których jedynym słusznym rozwiązaniem jest deskowanie pełne z papą bo nie mam wolnych 10000zł na materiał i robociznę.
    Nie wiem czy to aż tyle kosztuje, na mój dach osb 2600, papa 1700, położenie 5zł drożej niż folii bez desek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wim lhelmi Zobacz post
    Jak wadą czy zaletą może być cena?? Przy takim podejściu niska cena folii jest chwilową zaletą! Tak jak piszesz po 5 latach kapitalny remont dachu. Nie brak wróblówki był przyczyną degradacji tej folii. Brak wentylacji nie zaszkodzi folii a z całą pewnością dachówce wracając jednak do meritum co to znaczy Sd=0,004 znaczy to, że ta folia stawia taki opór parze wodnej jak warstwa powietrza grubości 4 mm czyli żaden. Rodzi się pytanie czy ta wielkość oporu wynika z przeprowadzonych badań czy z wyliczeń? Sprawdzenie tego jest dość proste wystarczy szczelnie zasłonić sobie usta kawałkiem takiej folii i spróbować oddychać. Nie powinno być problemów a jednak jest to bardzo trudne a tak na prawdę nie możliwe. Z całym szacunkiem dla firmy Fakro zastanawiam się w jakim celu produkowane są folie o bardzo zbliżonych parametrach? Jakie jest merytoryczne uzasadnienie montowania folii o takim Sd na deskach czy OSB skoro Sd tych materiałów to ~30~50? Pozostaje jeszcze kwestia żywotności w najlepszych firmach to ~30 lat określona na podstawie przyspieszonych procesów starzenia. "JejoX" są to moje wątpliwości i przemyślenia a nie żadne wrzaski czy krzyki i nie jest to Twój prywatny wątek żebyś zakazywał komukolwiek pisania. Jest to brak kultury z Twojej strony. Życzę więcej taktu. Pozdrawiam.
    Wada to pojecie bardzo subiektywne wiec wada i zaleta moze byc cena-nie widze w tym nic dziwnego.

    NIe zabraniam nikomu pisania w temacie a jedynie nie zyczyłbym sobie powstania mega off topicu o wadach i zaletach deskowania z papa , czy uzycia folii, ale na to juz za późno bo jednak ten temat poruszyłeś.Temat dotyczy wyboru folii.

    Poza tym porównywanie nacisku 4mm powietrza z czynnoscia oddychania przez taka folie to juz demagogia i bajkopisarstwo.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał JejoX Zobacz post
    ... deskowania z papa , czy uzycia folii, ale na to juz za późno bo jednak ten temat poruszyłeś.

    Poza tym porównywanie nacisku 4mm powietrza z czynnoscia oddychania przez taka folie to juz demagogia i bajkopisarstwo.
    Chyba trochę nieuważnie przeczytałeś moją wypowiedź bo wżadnym miejscu nie wspomniałem o papie. Wypowiadałem się wyłącznie na temat wybranych parametrów folii, które przedstawiłeś. Jak widzę nie bardzo wiesz o czym traktuje współczynnik Sd. Nie on nic wspólnego z "naciskiem" powietrza a traktuje o oporze dyfuzyjnym folii i odnosi ten opór do teoretycznego oporu jaki stawiałaby warstwa powietrza o odpowiedniej grubości. Warto czasem spokojnie przeczyć coś ze zrozumieniem a czasami nawet kilka razy. Nie ma w mojej wypowiedzi żadnej demagogii ale może dla Ciebie są to jakieś bajki? Pamiętaj tylko, że nie budujesz domu z piernika bo inna bajka. Życzę rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Takiemu chamowi, który porównuje doświadczonych dekarzy do krzykaczy nie należy doradzać. I tak nie uszanuje. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #8

    Domyślnie

    A jak to jest z kurzem na foli powstałym po 10 latach czy on wpływa na parametry współczynnika czy jest obojętny .

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    A jak to jest z kurzem na foli powstałym po 10 latach czy on wpływa na parametry współczynnika czy jest obojętny .
    Po 10 latach z zakurzoną folią na dachu współczynnik Sd będzie akurat najmniejszym problemem dla właściciela dachu, prawdziwym problemem będzie szczelność wstępnego krycia wykonanego taką folią .

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Badania prowadzone w Niemczech w oparciu o przyspieszone procesy starzenia pokazały, że folia traci niecałe 5% tego parametru czyli tak naprawdę nic.
    Tak jak wspomniał "tomraider", że głównym niebezpieczeństwem jest utrata hydroizalacyjności. Z mojego doświadczenia największemu spustoszeniu ulega ona w okolicach okapu. Na jednym z rozbudowywanych domów odkrywając okap po 7 latach funkcjonowania dachu musiałem wymienić pierszy szal folii. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Takiemu chamowi, który porównuje doświadczonych dekarzy do krzykaczy nie należy doradzać. I tak nie uszanuje. Jan.
    Spokojnie kolego-tutaj nikt nikogo personalnie nie obraża ,robisz to tylko Ty.

    Krzykacz forumowy oraz postojebca-to osoba ,która w jednym czy drugim wątku przeczytała , że deskowanie jest jedynym najlepszym rozwiązaniem i bez względu na to czy kogoś na to stać czy nie , czy da się to zrobić czy nie , to w każdym temacie pozostawi swoją jednozdaniową wypowiedź np"tylko deskowanie,folia badziew" Nie powiedziałem ,że chodzi o kogoś konkretnego a tym bardziej nie o A.W więc wypij swoją porcje mleka i idź spać obrażony.

    Wracając do tematu bez zbędnego OT,przytyków i dodatkowych obraźliwych epitetów zapytam:

    Produktów o parametrach przewyższających specyfikacją markowe produktu Dorkena ,Tyveka i innych, jest mnóstwo, a są połowę tańsze......czy nie warto zapytać dlaczego?W pierwszym poście podałem za przykład folię Fakro S4 , której specyfikacji próżno szukać w innych markowych membranach a cenowo jest bardzo konkurencyjna.Dlaczego?Dlaczego zatem decydować się na folię , która ma gorsze parametry , jest cieńsza,jest słabsza,jest wedle specyfikacji gorsza ale ma znaną markę?Jedyne co mi przychodzi do głowy , to fakt , że ich specyfikacja jest zgodna z prawdą.Ale czy znowu oznacza to , że producenci innych mniej markowych produktów kłamią?-wątpie.

    Jakie jest Wasze zdanie w tym względzie?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wybrałem Tyvek Pro jednak...

    Niska cena + wyśrubowane parametry budzą moją nieufność... Niestety, kilka razy przekonałem się, że to nie może iść w parze.
    Kupowałem kiedyś większą ilość akumulatorków AA. Kilka znanej firmy, kilkanaście no-name.
    TE no-name miały o 30większą pojemność, ale chyba przez pierwszych 10 cykli. Teraz mają pojemność 50% markowych...
    Jak kupowałem kątówką to miałem Makitę i no-name o mocy 35% większej, ale już nie dałem się nabrać

    Z membraną było podobnie. Wolę nie ryzykować.

    A jakąś tanią membranę Fakro kupię sobie, jako wiatroizolację na na warstwę ekofibru i wełny mineralnej na poddaszy nieużytkowym.
    Zobaczymy, jak będzie wyglądała za 15 w porównaniu z Tyvekiem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wybrałem Tyvek Pro jednak...

    Niska cena + wyśrubowane parametry budzą moją nieufność... Niestety, kilka razy przekonałem się, że to nie może iść w parze.
    Kupowałem kiedyś większą ilość akumulatorków AA. Kilka znanej firmy, kilkanaście no-name.
    TE no-name miały o 30większą pojemność, ale chyba przez pierwszych 10 cykli. Teraz mają pojemność 50% markowych...
    Jak kupowałem kątówką to miałem Makitę i no-name o mocy 35% większej, ale już nie dałem się nabrać

    Z membraną było podobnie. Wolę nie ryzykować.

    A jakąś tanią membranę Fakro kupię sobie, jako wiatroizolację na na warstwę ekofibru i wełny mineralnej na poddaszy nieużytkowym.
    Zobaczymy, jak będzie wyglądała za 15 w porównaniu z Tyvekiem
    Tyvek pro to juz na moj dach 271m2 kupa kasy prawie 2000zł no ale coz-jak trzeba to trzeba.Cos lepszego od tego tyveka w cenie do 500zł za rolke?

    Dorken Delta Vent-s plus?

    Membrana bedzie kladziona wprost na wełne mineralną.
    Ostatnio edytowane przez JejoX ; 22-11-2013 o 09:47

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Folię montuje się na krokwie a co najwyżej wełnę można do niej dosunąć. Radzę zamontować folię z lekkim zwisem i wełny do niej nie dosuwać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Ku przestrodze Oczywiście moim celem nie jest stawianie membrany Fakro w złym świetle, ani przekonywanie do Dorkena, tylko pokazanie, że nie warto na membranie oszczędzać, bo w skali całego dachu jest to znikomy wydatek. Stare porzekadło rzecze, że chytry traci dwa razy...
    http://dachy.info.pl/technika/inwest...cieszyl-snieg/
    Ostatnio edytowane przez bracki88 ; 17-12-2013 o 16:00

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No i co jedną folię zastąpili drugą. Nie dziwię się wykonawcom ale dziwię się inwestorowi. No ale kto bogatemu zabroni? Czy nowa folia odstraszy kunę i innych gości? Życzę rozsądnych i trafnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wybrałem Tyvek Pro jednak...

    Niska cena + wyśrubowane parametry budzą moją nieufność... Niestety, kilka razy przekonałem się, że to nie może iść w parze.
    Kupowałem kiedyś większą ilość akumulatorków AA. Kilka znanej firmy, kilkanaście no-name.
    TE no-name miały o 30większą pojemność, ale chyba przez pierwszych 10 cykli. Teraz mają pojemność 50% markowych...
    Jak kupowałem kątówką to miałem Makitę i no-name o mocy 35% większej, ale już nie dałem się nabrać

    Z membraną było podobnie. Wolę nie ryzykować.

    A jakąś tanią membranę Fakro kupię sobie, jako wiatroizolację na na warstwę ekofibru i wełny mineralnej na poddaszy nieużytkowym.
    Zobaczymy, jak będzie wyglądała za 15 w porównaniu z Tyvekiem
    Witam
    Popieram w 100%.

    Ja przy dachu takze sie zdecydowałem na Tyvek Pro,i powiem tak u znajomego na budowie działka obok,kładli wszem i wobec polecaną membranę za 2 zł/m2 brutto,połozyli jest ok..ale jak my kładliśmy Tyveka to chłopaki przyszli pomóc rozciągnąć pierwszy pasek i byli w szoku,stwierdzili ze ta membrana za 2 zł/m2 w porównaniu do T Pro to ścierka która przy byle pociągnieciu się rozrywa...mimo ze katalogowe parametry były mojej delikatnie nizsze...więc moze coś w tym jest że firma to firma.
    Tak samo dachówka.
    Natomiast łaty i kontrłaty zamówiłem w małym tartaku i zapłaciłem o 500 zł taniej niz w znanym duzym...mówie sobie co tam łaty wszedzie takie same...niestety nie,krzywe na maxa i impregnowane pedzlem totalnie mokre drewno wszystko odłazi ot tych łat,żywica az sie leje strumieniami...moze robaki tego tak szybko nie zjedzą
    Moja mama zawsze mówi ,,co tanie to gówno,,.,bywaja wyjątki.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak czasami i gówno bywa wyjątkowe. Być może miałeś łaty wycięte z wiatrołomu bo z powalonych drzew żywicy nie odciągają. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wybrałem Tyvek Pro jednak...

    Niska cena + wyśrubowane parametry budzą moją nieufność... Niestety, kilka razy przekonałem się, że to nie może iść w parze.
    Kupowałem kiedyś większą ilość akumulatorków AA. Kilka znanej firmy, kilkanaście no-name.
    TE no-name miały o 30większą pojemność, ale chyba przez pierwszych 10 cykli. Teraz mają pojemność 50% markowych...
    Jak kupowałem kątówką to miałem Makitę i no-name o mocy 35% większej, ale już nie dałem się nabrać

    Z membraną było podobnie. Wolę nie ryzykować.

    A jakąś tanią membranę Fakro kupię sobie, jako wiatroizolację na na warstwę ekofibru i wełny mineralnej na poddaszy nieużytkowym.
    Zobaczymy, jak będzie wyglądała za 15 w porównaniu z Tyvekiem
    A ja kupiłem S4 EUROTOP i jest to naprawdę ŚWIETNA membrana - moi dekarze byli zachwyceni - nawet omsknięta piła łąńcuchowa jej nie przedarła !!! tylko trochę poszarpała zewnętrzną warstwę - jest świetnie zbrojona i dmuchanie wiatru w nią jej nie wzrusza
    jakoś to będzie

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniwybudowniczy Zobacz post
    A ja kupiłem S4 EUROTOP i jest to naprawdę ŚWIETNA membrana - moi dekarze byli zachwyceni - nawet omsknięta piła łąńcuchowa jej nie przedarła !!! tylko trochę poszarpała zewnętrzną warstwę - jest świetnie zbrojona i dmuchanie wiatru w nią jej nie wzrusza
    Nie ma świetnych membran. O matko nawet Piła motorowa jej nie przerwała... kuna sobie poradzi z membranami jest tak, trzymają na słowo honoru do czasu w zależności od kąta nachylenia dachu....
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony