dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Kosa spalinowa do 500zł

    Witam wszystkich!

    Potrzebuję kosy spalinowej do koszenia działki 10arowej na której buduje dom ( dom stoi w stanie surowym otwartym i garaż także mniej do koszenia ) . Jeszcze nie jest wyrównana działka i nie ma zasianej trawy dlatego kosa to jedyne wyjście aby parę razy do roku wykosić trawę itp co porośnie. Wiem , że budżet nie jest duży ale może coś doradzicie. Warunek musi być nowa.

    I czy teraz to jest dobry okres aby kupić? Tzn , już prawie zima czyli po sezonie więc może cenny będą niższe?
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Sam się zastanawiam nad podobnym zakupem. Nie natknąłem się co prawda na żadne specjalne promocje, ale na pewno nie jest teraz drożej niż wiosną.

    Myślę nad Alko jako kompromisem między "chińczykiem" za 200 zł, a Stihlem za dużo większe pieniądze. Mój kandydat na teraz: http://allegro.pl/kosa-spalinowa-alk...709886152.html (link przypadkowy, pewnie jak ktoś poszuka to znajdzie nawet taniej).

  3. #3

    Domyślnie

    Kopiłem w tym roku kose Adeo za jakies 200zl, kosilem nią trawe z 7 razy, dziale bez zarzutów.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Ja mam kiepskie doświadczenia z budżetową kosą Victus ale myślę, że z innymi może być podobnie. Działała bez zarzutu ponad trzy lata aż pewnego dnia w czasie koszenia zdechła powoli i już nie dała się odpalić. Do końca nie wiem co jest przyczyną ale z podobnych przypadków opisanych w internecie wysnułem wniosek że skończył się gaźnik. Skończył się bo nie wiadomo co w nim się zepsuło. Jest nienaprawialny. Nowy kosztuje około 100 zł co czyni naprawę nieopłacalną. Chciałem sprzedać ale nawet za 50 zł nie było chętnych na ten złom. Wisi w garażu i czeka aż wkurzę się dostatecznie by ją wywalić.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Z tańszych to polecają demon i agroma ale czy to coś warte?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Z tańszych to polecają demon i agroma ale czy to coś warte?
    Rustin, i na co się zdecydowałeś?

    Ta Agroma to chyba taka sama chińszczyzna jak NAC czy Victus. Zwróć uwagę na serwis. Jak masz pod nosem NAC, to bierz NAC, jak Agroma, to Agroma... Jakość kos jest podobna, a skoro są 2 lata gwarancji - a chińskie kosy się psują - to dobrze mieć blisko serwis.

    Ja im więcej czytam, to coraz bardziej jestem chętny, żeby się wstrzymać z zakupem i dozbierać do jakiegoś Stihla. Trafiłem w trakcie poszukiwań na Stigę - 3 lata gwarancji i cena ok. 800zł - ale podobno to już nie ta stara, niezawodna Stiga.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    nie wiem ile macie do koszenia
    ale zapewniam Was - z własnego doświadczenia, że wykorzystanie kosy jest naprawdę sporadyczne
    jeśli nie macie hektarów do koszenia i tak naprawdę potrzebujecie kosy do porządkowania terenu
    nie warto pakować się w koszty
    i tak mając później trawnik potrzebna będzie kosiarka docelowa - z koszem

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał SKula Zobacz post
    nie wiem ile macie do koszenia
    ale zapewniam Was - z własnego doświadczenia, że wykorzystanie kosy jest naprawdę sporadyczne
    jeśli nie macie hektarów do koszenia i tak naprawdę potrzebujecie kosy do porządkowania terenu
    nie warto pakować się w koszty
    i tak mając później trawnik potrzebna będzie kosiarka docelowa - z koszem
    Ja mam niestety 5 tysięcy metrów do uporządkowania... Chwasty, samosiejki, trawa po pas. Na pewno mocna kosa jest niezbędna.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    co do za kosa stiga? wrzuć linka

  10. #10

    Domyślnie

    ja uzywalam kose NAC
    dobrze sie sprawdzila, kosila 2 metrowe chwasty, male drzewka itp
    a jak przestala byc potrzebna spalinowa to potem sprzedalam i odzyskalam wiekszosc poniesionych kosztow

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    co do za kosa stiga? wrzuć linka
    Taka na przykład: http://stiga.pl/katalog/kosy_i_podci..._sb_420_d.html

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Porozmawiałem na innym forum z gościem który serwisuje kosiarki,kosy itd.
    Jeżeli do 500zł to tylko i wyłącznie
    faworyta yl 430
    texas bcu 430
    Są one teoretycznie duńskie , nie jakieś chińczyki.
    Jeżeli do 1000zł
    to
    AMA Polanda
    Active 2.5
    Lub jakiś firm takich jak dolmar solo stihl makita hitachi husqvarna

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Porozmawiałem na innym forum z gościem który serwisuje kosiarki,kosy itd.
    Jeżeli do 500zł to tylko i wyłącznie
    faworyta yl 430
    texas bcu 430
    Są one teoretycznie duńskie , nie jakieś chińczyki.
    Jeżeli do 1000zł
    to
    AMA Polanda
    Active 2.5
    Lub jakiś firm takich jak dolmar solo stihl makita hitachi husqvarna
    A jakieś uzasadnienie przedstawił? Mówiąc szczerze nie wierzę, że kosa za 350zł jest robiona w Danii. Nierealne. Jest to niestety taki sam chińczyk jak wiele innych, do tego z taką Foworytą może być większy problem z serwisem niż z np. NAC (który jest na rynku 10 lat i serwis ma w każdym większym mieście).

    Nie chce wsadzać kija w mrowisko, bo kosa za 350zł kusi, ale obawiam się, że każdy poleca to, co sam sprzedaje. A prawda, z którą trzeba się pogodzić jest taka, że rzeczy w podobnej cenie są podobnej jakości.

    No chyba, że ten serwisant miał jakieś mocne argumenty, których nie przedstawiłeś.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tak powiedział, rób jak uważasz.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    każda do 700zł będzie chińska. Zastanówcie się czy można za kilkanaście dolarów zrobić dobry silnik spalinowy?
    On jest w tym ustrojstwie najważniejszy i najbardziej kłopotliwy. Nowy choć leżakujący więc bez gwarancji NAC rozpadł mi się po jednym sezonie.
    Wiosną kupiłem w castoramie ciężką machinę z mocnym silnikiem. działało świetnie aż do jesieni, pewnie wiosną pojedzie do nich na gwarancji a potem spróbuję ją sprzedać i kupić możliwie mocną ale elektryczną. Zwłaszcza że zmniejszył mi się areał do koszenia kosą.
    podobno 1600w potrafi już kosić, a wolę użerać się z kablem niż z gaźnikiem dwusuwa.
    myślę że dobrym dostawcą chińczyków jest Hecht. To taki czeski NAC zlecający w Chinach swoją produkcję, z tymże na nim się zawiodłem a kosiarka Hecht na razie sobie radzi..

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Pisałem już kiedyś na podobnym wątku, że tych spalinowych "zabawek" mam kilkanaście sztuk.
    Moje doświadczenie podpowiada, że do 500 zł nie uda się niestety kupić dobrego sprzętu.Czy wyda się 250 czy 450 PLN nie będzie żadnej różnicy w jakości. W tym przedziale cenowym trzeba mieć po prostu szczęście i trafić na dobry egzemplarz.
    Osobiście kupiłbym....coś możliwie najtańszego i liczył się z tym, że po gwarancji trzeba będzie (przy awari) to wyrzucić.
    W przypadku chińczyków największy problem (przynajmniej u mnie) stanowi zawsze odpalenie. Dla mnie to totolotek
    Co do kosy Victusa. Mam bodajże już 6 lat i żadnych problemów poza wymianą głowicy z żyłką na nową. Tylko trzeba sobie odpowiedzieć do czego to potrzebujemy. U mnie Victus w sezonie kosi dużo, ale to dużo to może 5-6 zbiorników paliwa. To mniej więcej tyle w sezonie co zawodowcy na stihlu wypalają dziennie

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutino78 Zobacz post
    każda do 700zł będzie chińska. Zastanówcie się czy można za kilkanaście dolarów zrobić dobry silnik spalinowy?
    No dobra, a powyżej tej kwoty jakiego nie - chińczyka polecasz? Żeby miało ze 2km. Bo stihl do 1 tys to niestety malutkie maszyny ok 1km. Za mało jak na 0,5ha, które przyjdzie mi kosić

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    ...
    Co do kosy Victusa. Mam bodajże już 6 lat i żadnych problemów poza wymianą głowicy z żyłką na nową. Tylko trzeba sobie odpowiedzieć do czego to potrzebujemy. U mnie Victus w sezonie kosi dużo, ale to dużo to może 5-6 zbiorników paliwa. To mniej więcej tyle w sezonie co zawodowcy na stihlu wypalają dziennie
    Ja na jedno koszenie 3 zbiorniki . 3 000 metrów działki leśnej. Teraz koszę to normalną kosiarką tylko podnoszę wysoko bo nierówno ale wywaliłem w końcu wszystkie korzonki, karpy, kamienie i podobne. Idzie 3 razy szybciej. Koszenie kosą takiej powierzchni to mordęga.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #19

    Domyślnie

    A co sądzicie o sprzęcie Hitachi.

    Np. ten model kosy: http://www.hitachi-narzedzia.pl/produkt/232-cg40eas

    Wystarczająca dla mnie moc (1,8km), z zestawie nóż tnący i cena do 1 tyś. zł.

    Z elektronarzędziami Hitachi mam dobre doświadczenia, nie używałem ich sprzętów spalinowych, ale chyba tandety by nie sprzedawali pod swoją marką? Może to jest właśnie ten kompromis między górną półką, a sprzętem z marketów za 400-500zł?

  20. #20

    Domyślnie

    Witam

    w lecie kupiłem w OBI kose NAC za 499zł . (Taką białą). Po odpaleniu okazało się że kopci jak parowóz już na wolnych obrotach ,jak dodałem gazu to w promieniu 50 metrów było biało . Zadzwoniłem z reklamacją ,wysłali mnie do serwisu-zadzwoniłem - . W serwisie facet powiedział że nic nie zrobi bo zapisana w gwarancji i instrukcji mieszanka paliwa i oleju (1:25 ) gwarantuje dym jak z parowozu. Podobno materiały z jakich to zostało zrobione uniemozliwiają zastosowanie dawek "niedymiacych " czyli 1:40 1:50 bo gdyby zastosować ją do mojej kosy zatarła by się błyskawicznie -są to słowa człowieka z serwisu gwarancyjnego. Wróciłem do sklepu i zażądałem zwrotu kasy. Nie chcieli oddać twierdząć że trzeba wysłać do serwisu na reklamację -Opowiedziałem im co powiedział serwis przez telefon -oddali kasę bez wahania . Szybko uciekłlem ze sklepu żeby się nie rozmyślili .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony