dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 15
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 297
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czarna88

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    38

    Domyślnie

    Decyzja zapadła Działka zarezerwowana Mogę więc śmiało powitać PGR-owskich sąsiadów

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mardar1969

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-806
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witamy serdecznie wszystkich, właśnie wczoraj zarezerwowalismy działkę o nr 457, to była szybka decyzja co do miejsca, po prostu poczuliśmy że to właśnie nasze miejsce...Wcześniej oglądaliśmy inne miejsca i zawsze było jakieś ale.
    Jesteśmy zainteresowani budową na wiosne 2015 roku, zdajemy sobie sprawę z ogromem papierologii która nas czeka, projekt mamy wybrany( Diona Bis z garażem), może ktoś doradzi nam z wyborem firmy itp,chętnie poznamy opinie innych.Pozdrawiamy
    Ostatnio edytowane przez Mardar1969 ; 24-10-2014 o 21:27

  3. #23

    Domyślnie

    Mamy projekt indywidualny w cenie stanu surowego zamkniętego
    i wszystkie poprawki na bieżąco gratis.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    Fajnie, że powiększa nam się grono przyszłych mieszkanców PGRów na Forum
    Miejmy nadzieje, że niedługo to ściernisko zamieni się w ładne osiedle, ze ślicznie wybrukowanymi drogami, i małymi latarniam
    i

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czarna88

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    38

    Domyślnie

    Mieszkam w Zabrzu i dość często przejeżdżam koło PGR. Póki co widać trochę wykopków. Wciąż działają z kanalizacją ( podobno ostatnia alejka w trakcie robót)
    Ciekawe czy wyrobią się w terminie.
    Ktoś zdecydowany na budowę już od przyszłego roku? Macie firmy budowlane na oku? Kogo polecacie?
    Jak się mówi.. ruszyła maszyna

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mardar1969

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-806
    Posty
    33

    Domyślnie

    Proponujemy Wam wszystkim wymianę doświadczeń i wiedzy na temat ogrzewania domu, w naszym przypadku to projekt jak juz wspomnielismy Diona Bis z garażem powierzchnia uzytkowa z tzw kolankową wyniesie około 135 m.
    Czy ktos nam może doradzić czy ogrzewanie gazowe z tzw. podłogówką jest dobrym rozwiązaniem ( koszty gazu itp)czy jednak piec na ekogroszek, chętnie poznamy opinie innych.
    Dziś znowu byłem na naszej przyszłej działce , cały czas coś się dzieje, mamy również nadzieję że i tu na forum coś sie ruszy
    Ostatnio edytowane przez Mardar1969 ; 04-11-2014 o 22:01

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    Mało aktywne to nasze forum.
    Co do ogrzewania sprawny piec gazowy z duża powierznią podłogówki wydaje się być najrozsądniejszym. Plan zagospodarowania przestrzennego chyba nie dopuszcza eko groszku Zresztą ten ekogroszek wcale nie jest taki tani, i wymaga sporej obsługi.
    Ostatnio rozmawiałem z panem który zajmuje sie stawianiem kominków mocno akumulujących ciepło, ja raczej sie zdecyduje na taki

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    Myślicie, ze uda sie komuś zamieszkać w 2015 roku?

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mardar1969

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-806
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam,.
    Część osób na pewno tam zamieszka pod koniec 2015, wydaje mi się że kolonizacja całości to lata 2017-2018, to taka optymistyczna data,.Nasze plany postawienia stanu surowego zamkniętego to jesień 2015 więc siłą rzeczy wiele spraw zostanie na lata 2016-2017?.
    .Będzie to napewno urokliwe miejsce po wybudowaniu dróg,oświetleniu uliczek, zieleni itp,plan zagospodarowania miasta przewiduje budowę dróg rowerowych nie daleko nas wiec będzie się naprawdę miło mieszkało, w zasadzie lokalizacja to prawie centrum miasta, wszędzie blisko.
    Dzięki za odp w sprawie ogrzewania, jestes pewny że plan zagospodarowania nie dopuszcza ogrzewania ekogroszkiem itp?
    Ostatnio edytowane przez Mardar1969 ; 12-11-2014 o 08:45

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    dopuszcza "alternatyzne ekologiczne formy ogrzewania oprocz gazu i PEC" a ekogroszek jest eko tylko z nazwy

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czarna88

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    38

    Domyślnie

    A ja mam pytanie bardziej organizacyjne. Pewnie część z Was jest na etapie załatwiania wszystkich pozwoleń, przyłączy itd. Moje pytanie dotyczy kanalizacji. Wiem, że w "słonecznej dolinie" był z tym problem. Chodzi o to, kto będzie tym zarządzał? miasto? czy deweloper?
    Macie pewność że uliczki będą oświetlone? tzn że oświetlenie wykona deweloper? A koszty oświetlenia pokrywać będzie miasto?
    To samo dotyczy brukowania uliczek. Czy deweloper wybrukuje je za kasę ze sprzedaży działek? Udział w drodze z pewnością zobowiązuje.
    Może głupie pytania ale wiem, od kilku osób, że na osiedlach tego typu z takimi rzeczami bywa problem.
    My póki co działkę mamy zarezerwowaną, nie miałam więc okazji dopytać o to dokładnie.

    Katucha. Ogrzewania gazowe to chyba jedyna rozsądna opcja.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mardar1969

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-806
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarna88 Zobacz post
    A ja mam pytanie bardziej organizacyjne. Pewnie część z Was jest na etapie załatwiania wszystkich pozwoleń, przyłączy itd. Moje pytanie dotyczy kanalizacji. Wiem, że w "słonecznej dolinie" był z tym problem. Chodzi o to, kto będzie tym zarządzał? miasto? czy deweloper?
    Macie pewność że uliczki będą oświetlone? tzn że oświetlenie wykona deweloper? A koszty oświetlenia pokrywać będzie miasto?
    To samo dotyczy brukowania uliczek. Czy deweloper wybrukuje je za kasę ze sprzedaży działek? Udział w drodze z pewnością zobowiązuje.
    Może głupie pytania ale wiem, od kilku osób, że na osiedlach tego typu z takimi rzeczami bywa problem.
    My póki co działkę mamy zarezerwowaną, nie miałam więc okazji dopytać o to dokładnie.

    Katucha. Ogrzewania gazowe to chyba jedyna rozsądna opcja.

    Witaj

    To wcale nie są głupie pytania ale mądre podejście do tematu, tak szczerze to sami do końca nie wiemy co z oświetleniem, na pewno brukowanie ulic jest w cenie działki natomiast sprawa oświetlenia ? hmm....
    Natomiast mnie się wydaje że brukowanie ulic, chodników i oświetlenie to chyba jest w jednym pakiecie, a koszty oświetlenia będą w opłacie dostarczenia energi elektrycznej, czy tak będzie nie powiem Ci na pewno, ale to tylko moje przypuszczenie,pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    No my powoli tracimy nadzieję. Chyba to będzie jednak 2016 ale wiosna !

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    Może warto poruszyć temat świetlenia? Dopóki miasto nie odkupi od nas tych dróg na pewno nie będą montować latarni ani oświetlać. Może warto porozmawiać z Deweloperem aby przy okzaji utwardzania dróg dobudował latarnie? na tym etapie koszt będzie znikomy, myślę, że podzielony na 100 osób nie obciąży naszych portfeli.
    Ostatnio edytowane przez Katucha ; 09-11-2014 o 09:07

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał galila Zobacz post
    No my powoli tracimy nadzieję. Chyba to będzie jednak 2016 ale wiosna !
    Ela, to będzie piekna wiosna
    Ostatnio edytowane przez Katucha ; 09-11-2014 o 09:06

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mardar1969

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-806
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam ja Robertowi powiedzałem to samo , będzie dobrze i napewno zamieszkacie tam na wiosne 2016 roku, co do oświetlenia wydaje mi się że tak jak jest kanalizacja- deszczówka, chodnik, droga, odpowiednie szerokości i drogi i chodnika, wysokość krawężnika itp tak samo w standarcie będzie oświetlenie ulicy,ale to tylko moje przypuszczenie, tak na zdrowy rozum było by tam ciemno jak w du.. i mu... To chyba są walory bezpieczeństwa i bez latarni na takim polu nie wyobrażam sobie normalnego życia mieszkańców ( kradzieże, poruszanie się, nawet napady itp)

  17. #37

    Domyślnie

    Szewczyk twardo obstaje, że zaczyna po 20 listopada, więc kto wie? Może jednak sylwester 2015 w PGR?

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    Gratuluję tego listopada Ja niestety czekam na wyłączenie gruntów z produkcji rolnej :/ Jak sie jutro uda to będzie super, a jak nie będę musiał składać wszystko od nowa- jutro mija mi siedem dni od wystawienia wezwania

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lokkis

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    17

    Domyślnie

    Nasza (zarezerwowana) działka to 455, a więc Mardar prawie po sąsiedzku . Chciałam zapytać o co chodzi z tym wyłączeniem gruntów z produkcji rolnej..?
    Czy ktoś planuje budowę piwnicy?
    Co do ogrzewania, to w planach mamy pompę ciepła oraz kocioł kondensacyjny. Rozważamy rekuperację. Plany są by rozpocząć wiosną, ale chyba będziemy chcieli przezimować stan surowy. Pozdrawiam wszystkich serdecznie

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    Witamy przyszłego sąsiada.

    Od września zmieniła się ustawa o gruntach rolnych, i teraz pomimo posiadania działki rolnej w granicach miasta z planem zagospodarowania, trzeba wystąpić o wyłączenie z produkcji rolnej. Na szczęście to formalność i nic nie kosztuje

    Lokkis: Do czego ci kocioł kondensacyjny przy pompie ciepła? Skoro inwestujesz w pompę ciepła to już na rekuperacji nie oszczędzaj

    Co do piwnic, ostatnio piwnice nie są "TRENDY", nie polecają jej ani architekci ani nie są ujęte w projektach gotowych. Może wynika to z kosztów na m^2 powierzchni?

    Nie wiecie czy miasto wycofało się z zaproponowanego pierwotnie nazewnictwa naszych ulic? Nie będę straszył przyszłych sąsiadów, co wymyśliło miasto
    Ostatnio edytowane przez Katucha ; 11-11-2014 o 07:59

Strona 2 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony