dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 297
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    Oczywiście wczoraj świstka nie dostałem...

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mardar1969

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-806
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał lokkis Zobacz post
    Nasza (zarezerwowana) działka to 455, a więc Mardar prawie po sąsiedzku . Chciałam zapytać o co chodzi z tym wyłączeniem gruntów z produkcji rolnej..?
    Czy ktoś planuje budowę piwnicy?
    Co do ogrzewania, to w planach mamy pompę ciepła oraz kocioł kondensacyjny. Rozważamy rekuperację. Plany są by rozpocząć wiosną, ale chyba będziemy chcieli przezimować stan surowy. Pozdrawiam wszystkich serdecznie

    Witamy więc serdecznie przyszłego sąsiada, w naszych planach również jest stan surowy i przezimowanie do wiosny 2016, czas pokaże czy tak będzie,pozdrawiamy

    Ps. Katucha ma rację z piwnicą!!!
    Ostatnio edytowane przez Mardar1969 ; 11-11-2014 o 12:22

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mardar1969

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-806
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katucha Zobacz post
    Oczywiście wczoraj świstka nie dostałem...
    Będzie dobrze , nie martw się, w tym tygodniu go dostaniesz

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lokkis

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    17

    Domyślnie

    Jakie sa propozycje miasta co do nazw ulic??? Napisz prosze (postrasz troche ..Co do ogrzewania, poprosze meza by rozwinal watek, pracuje w tej branzy. Co do papierologii- myslalam ze to dzialki budowlane, po prostu..Fajnie ze powstalo takie forum..

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    Działki objęte planem zagospodarowania, to są działki budowlane, tylko od wrzesnia trzeba złożyc swistek z prosba o wylaczenie z produkcji rolnej
    Miasto zaproponowało nazwę dla głównej ulicy UWAGA! KS GÓRNIK, a nazwe dla naszego osiedla os. SPORTOWE

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lokkis

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    17

    Domyślnie

    KS GÓRNIK dla mnie, delikatnie mówiąc, nieporozumienie, już widzę tych zbłąkanych kiboli przeciwnych drużyn... Skąd te informacje? Jakoś oprotestowana propozycja?
    Czy należy liczyć się z jeszcze jakimiś utrudnieniami na etapie ubiegania się o pozwolenie na budowę, ile czasu to zabiera?

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mardar1969

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-806
    Posty
    33

    Domyślnie

    Jeżeli to prawda to nazwa pasuje do tego miejsca jak świni- siodło, sorry ale wydaje mi się że o nazwie zdecyduje referendum mieszkańców, zresztą nazwa to już tylko kosmetyka tego miejsca . Ważniejsze rzeczy to budowa dróg, chodników, wywóz smieci, odśnieżanie, oświetlenie, bezpieczeństwo, to znaczy przyziemne problemy które wszystkich nas czekają..
    Pozwolenie a raczej czas realizacji pozwolenia na budowę zależy od wielu czynników, dobry projekt, komplet dokumentów itp i dobra wola UM....nas to czeka za około 2 tygodni.

    Dobrze by było na wiosnę spotkać sie wszyscy razem na miejscu, i porozmawiać, każdy z nas będzie na innym etapie realizacji budowy domu,itp, warto wtedy wzajemnie sobie pomóc.
    Ostatnio edytowane przez Mardar1969 ; 11-11-2014 o 19:53

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    No my informowaliśmy TDJ, że te nazwy nam sie nie podobaja i zaproponowaismy inne- P Stanisłąw obiecal, że przesle do urzędu miasta. Tak dla podciągnięcia tematu, nasze drogi wewnętrzne o których tak ladnie post wyżej napisał Mardar69 chciano dać nazwiska działaczy Górnika i innych znanych zabrzanskich sportowców. Jutro wkleję list z urzędu miasta, albo napiszecie swoje meile to prześle wam na poczte. Takich niespodzianek juz nie będzie wiele pierwsze pozwolenia sie jutro uprawomocniają

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mardar1969

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-806
    Posty
    33

    Domyślnie

    Dzisiaj znowu tam byłem, sam nie wiem po co.. widać że prace ziemne idą na całego, czy ktoś wie kiedy zakończą kanalizację i umożliwią wjazd dla ciężkiego sprzętu?

  10. #50

    Domyślnie

    Na początku witam wszystkich nowych przyszłych sąsiadów Super, że forum się rozkręca i jest nas coraz więcej. Miło będzie patrzeć na to puste pole jak się zaczną nasze wszystkie budowy
    My jesteśmy na tym etapie co Katucha, czyli czekamy na wyłączenie z produkcji rolnej.


    Cytat Napisał Katucha Zobacz post
    No my informowaliśmy TDJ, że te nazwy nam sie nie podobaja i zaproponowaismy inne- P Stanisłąw obiecal, że przesle do urzędu miasta. Tak dla podciągnięcia tematu, nasze drogi wewnętrzne o których tak ladnie post wyżej napisał Mardar69 chciano dać nazwiska działaczy Górnika i innych znanych zabrzanskich sportowców. Jutro wkleję list z urzędu miasta, albo napiszecie swoje meile to prześle wam na poczte. Takich niespodzianek juz nie będzie wiele pierwsze pozwolenia sie jutro uprawomocniają
    Nie wiem czy czegoś nie odebrałam z poczty, ale żadnego listu nie mam, jak będziesz mógł to wklej albo wyślij na maila. Będę wdzięczna.

  11. #51

    Domyślnie

    Witam sąsiadów.

    Fajnie że powstało takie forum, bo dla wielu z nas to długa i żmudna droga, której dopiero początek

    Mam kilka wątpliwości, może ktoś tutaj będzie w stanie je rozwiać...

    1. Czy sieć kanalizacyjna będzie od razu dołączona do miejskiej? Bo widziałem dość spory zbiornik zbiorczy, lub studnię (nie wiem jak to nazwać) po lewej stronie. Może się okazać że będziemy płacić deweloperowi za wywóz nieczystości płynnych do czasu przyłączenia nas do sieci miejskiej.
    2. Jak długo trzeba czekać na odłączenie gruntu z produkcji rolnej? Dużo jest z tym załatwiania?
    3. Czy miasto w ogóle już zadeklarowało się odkupić od nas drogi wewnętrzne? Czy zostaniemy na lodzie bo jakiemuś urzędnikowi się odwidzi po wyborach? Wiadomo że częścią dróg są chodniki, oświetlenie itp. ale wolałbym nie zostać "na lodzie" jeśli miasto tego nie zrobi od razu, a developer w umowie deklaruje tylko przyłącza, prądu, wody i kanalizacji, oraz zrobienie drogi utwardzonej, (którą stanowić może nawet utwardzony szuter jak developerowi braknie np. funduszy)

    Z góry dziękuję za odpowiedz

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    Witamy kolejnego sąsiada, mądre zadajesz pytania, myśle, że warto je zadać komuś z TDJ
    Ad.1 Te zbiorniki są na deszczówkę, przynajmniej tak na którymś spotkań mówił Pan z TDJ- miasto a dopiero w planach budowę kolektrów deszczówki. Mam nadzieję, że to nie jest na ścieki.
    Ad. 2 około 21 dni
    AD3. Kilka razy słyszałem od Pana z TDJ, że drogi bedą wybrukowane. Mam nadzieję, że dotrzymają słowa. Co do ulic, mam nadzieję, że wykupią to chlerstwo jak najszybiej. Boję się tylko, że ciężki sprzęt może te bruki niezle rozjeżdzić
    Ostatnio edytowane przez Katucha ; 12-11-2014 o 14:34

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    Pasibrzuch: Gdybyście chieli zobaczy projekt Noelia na żywo, to tak jak pisałem wczesniej mój brat buduje w Grzybowicach, Możemy kiedyś podjechać

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katucha Zobacz post
    Pasibrzuch: Gdybyście chieli zobaczy projekt Noelia na żywo, to tak jak pisałem wczesniej mój brat buduje w Grzybowicach, Możemy kiedyś podjechać
    Jasne super by było, łatwiej wtedy zdecydować się na poprawki jak widzi się to na żywo a nie tylko na papierze. Na jakim etapie jest już jego budowa?
    Udało wam się już dostać to wyłączenie?
    Skąd masz informację odnośnie nazewnictwa ulic?

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czarna88

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    38

    Domyślnie

    Wracając do oświetlenia, to przejeżdżałam dziś obok "Słonecznej Doliny" i tam że tak powiem ciemno jak w d*...
    Miejmy więc nadzieję że faktycznie miasto się tym zajmie bo będzie problem. Nie mówiąc już o odśnieżaniu dróg wewnętrznych i dojazdowych.

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mardar1969

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-806
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarna88 Zobacz post
    Wracając do oświetlenia, to przejeżdżałam dziś obok "Słonecznej Doliny" i tam że tak powiem ciemno jak w d*...
    Miejmy więc nadzieję że faktycznie miasto się tym zajmie bo będzie problem. Nie mówiąc już o odśnieżaniu dróg wewnętrznych i dojazdowych.

    Własnie o tym wszystkim już wcześniej pisałem, może trzeba zorganizować spotkanie z Panem Stanisławem?.Wtedy będzie wszystko jasne, a tak toniemy w domysłach, ktoś może powiedzieć że zostało dużo czasu, ale pewne rzeczy lepiej wyjasnić na początku, co do Słonecznej Doliny. hmm tam naprawdę jest ciemno.
    Ostatnio edytowane przez Mardar1969 ; 12-11-2014 o 19:23

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    No może warto, nawet gdybyśmy mieli partycypować w kosztach. Na tym etapie nie bedzie to droga inwestycja. Ile kwh na dobe zuzywa latarnia? 2kwh? to jakaś złotówka dziennie czyli max 10 złotych miesięcznie na dom. Co do nazw ulic pojawiły się tez propozycje:
    Ernesta Pohla, Jerzego Chromika, Tadeusza Ślusarskiego

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Katucha

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał pasibrzuch Zobacz post
    Jasne super by było, łatwiej wtedy zdecydować się na poprawki jak widzi się to na żywo a nie tylko na papierze. Na jakim etapie jest już jego budowa?
    Udało wam się już dostać to wyłączenie?
    Skąd masz informację odnośnie nazewnictwa ulic?
    Oni Są na etapie kończenia SSO. Propozycje nazw ulic wiosną wysłał UM do posiadaczy działek
    Na wyłączenie cały czas czekamy

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    keram67

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam przyszłych sąsiadów
    Cytat Napisał Katucha Zobacz post
    No może warto, nawet gdybyśmy mieli partycypować w kosztach. Na tym etapie nie bedzie to droga inwestycja. Ile kwh na dobe zuzywa latarnia? 2kwh? to jakaś złotówka dziennie czyli max 10 złotych miesięcznie na dom. Co do nazw ulic pojawiły się tez propozycje:
    Ernesta Pohla, Jerzego Chromika, Tadeusza Ślusarskiego
    Latarnia z lampą sodową to średnio 2.0 - 2.3 kWh/dobę.
    Latarnia z lampą LED około 0.4 - 0.5 kWh/dobę.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lokkis

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cześć wszystkim (mąż żony z tej strony ),
    Dla mnie, pomysł z nazwaniem ulic znanych zabrzańskich sportowców jest super ale jak już pisaliście jest to drugorzędna sprawa.
    Myślę że spotkanie z Panem Stanisławem i jego deklaracja niczego nie wniesie. Myślę że aktualni właściciele oraz osoby zainteresowane zakupem (rezerwujący działki) powinni wystosować do spółki TDJ oficjalne zapytanie z prośbą o rozwianie pojawiających się wątpliwości.
    Jak żona już wspomniała, faktycznie pracuję w branży grzewczej, więc chętnie w miarę swojej wiedzy postaram się coś podpowiedzieć doradzić itp..
    Jak widzę niektórzy plany mają bardzo ambitne co do terminów rozpoczęcia i zakończenia prac ale w życiu trzeba sobie wyznaczać wyzwania - ja trzymam mocno kciuki, wiem że jak rozpoczną się pierwsze prace to pozostałych to też zmobilizuje.

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony