dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dani102

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kędzierzyn
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    3

    Domyślnie Anhydryt - widoczne rurki ogrzewania

    Witam,

    Proszę o poradę wszystkich tych, którzy mają doświadczenie w tej materii, a więc:

    Tydzień temu firma wylewała mi posadzkę anhydrytową grubości 5 cm na ogrzewanie podłogowe (rurki 3 cm). Po tygodniu (moja 2 wizyta na budowie po wylaniu) zauważyłem, że widoczne są kontury rurek ogrzewania podłogowego w niektórych pomieszczeniach. Zaniepokoiłem się tym faktem, bo kompletnie się na tym nie znam i stąd moje pytanie:

    Czy jest to wadliwie wykonana posadzka anhydrytowa, czy może jest to dopuszczalnego dla tego typu wylewki??

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał dani102 Zobacz post
    Witam,

    Proszę o poradę wszystkich tych, którzy mają doświadczenie w tej materii, a więc:

    Tydzień temu firma wylewała mi posadzkę anhydrytową grubości 5 cm na ogrzewanie podłogowe (rurki 3 cm). Po tygodniu (moja 2 wizyta na budowie po wylaniu) zauważyłem, że widoczne są kontury rurek ogrzewania podłogowego w niektórych pomieszczeniach. Zaniepokoiłem się tym faktem, bo kompletnie się na tym nie znam i stąd moje pytanie:

    Czy jest to wadliwie wykonana posadzka anhydrytowa, czy może jest to dopuszczalnego dla tego typu wylewki??
    takie ślady powstają w wyniku wyciskania się powietrza z pod rurek ku powierzchni. Czy jest już twardy? Poza tym nad rurkami masz 5cm czy cała jego grubość wynosi 5cm?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dani102

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kędzierzyn
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    takie ślady powstają w wyniku wyciskania się powietrza z pod rurek ku powierzchni. Czy jest już twardy? Poza tym nad rurkami masz 5cm czy cała jego grubość wynosi 5cm?
    Posadzka jest już twarda, a 5 cm to cała grubość wylewki.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dani102

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kędzierzyn
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nikt więcej w tym temacie nie ma nic do powiedzenia, poradzenia???

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał dani102 Zobacz post
    Nikt więcej w tym temacie nie ma nic do powiedzenia, poradzenia???
    rurki sa ułożone co 10-15cm lub więcej. Anhydryt wysycha w krótkim okresie procesu schnięcia. Nad rurkami ze względu na ich chłodniejszą temperaturę, proces ten się wydłuża. Poza tym nad rurkami masz grubość wylewki 3cm, więc temperatura rurki ma wpływ na wylewkę i i jej schnięcie w tym miejscu. Dodatkowo anhydryt jest "białawy", wilgoć na takim tle jest "szarawa" . Jeżeli w tym miejscu wylewka jest równie twarda (jak twarda?), to raczej nic się nie dzieje!
    Jeżeli jest np. jeszcze wilgotna lub bardzo wilgotna i niezbyt twarda, to kłopot. Nie jestem w stanie, na odległość doprecyzować sytuację z Twoją wylewką. Mam nadzieję, że to wszystko odpowiednio oceni profesjonalista, jeżeli trafisz na takiego.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony