dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 7363

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Odpisywałem już na to WIELOKROTNIE, ale widać niektórym trzeba powtarzać.

    Cytat Napisał mirekaudi Zobacz post
    -paliłeś, palisz papierosy?
    Próbowałem jak większość młodych. Nie podeszła mi jednak idąca za tym nałogiem utrata smaku, węchu, smród z ust, smród rąk, ciała, ubrań. Dlatego "paliłem" krótko, obecnie NIE PALĘ i palić nie zamierzam, a tamtą przygodę z tą trutką na ludzi uznaję za jedną z głupszych rzeczy w moim życiu.

    Cytat Napisał mirekaudi Zobacz post
    -mieszkasz w domu z ogrzewaniem na węgiel?
    Mieszkam w starym domu opalanym węglem -- nie mam alternatyw jak inwestorzy budujący nowe domy, dlatego też sam wydaję kupę kasy i buduję NOWY DOM. W starym "zamknie" się jeden lokal i wtedy zamontuje PC albo gaz.

    Cytat Napisał mirekaudi Zobacz post
    -jakim samochodem jeździsz?
    Jeżdżę Mazdą 6, którą wyjechałem z salonu by nie kupować starego trupa. Jest to diesel z DPFem -- i nie przyszło mi do głowy wycinać katalizatora, bo dzięki temu będę miał 5KM więcej. Jeżdżę takim samochodem (tylko gdy muszę -- nie mam w zwyczaju wyjeżdżać na nocne przejażdżki, palić gum na skrzyżowaniu, ścigać się, etc.), bo nie ma w PL ALTERNATYWY (jeszcze). Chętnie kupię sobie elektryczną Teslę, która jest w segmencie mojego obecnego auta (ba, już się nie mogę doczekać), gdy ta będzie w cenie auta ze swojego segmentu (dobrze, może być nawet droższa), będzie miała zbliżony zasięg (no, to akurat już prawie spełnione, mnie te 400km spokojnie wystarczy) i będzie więcej niż jedna stacja szybkiego ładowania (obecnie jest JEDNA 300km ode mnie). Jeśli chcesz to odnosić do ogrzewania w domach, to owszem, w przeciwieństwie do samochodów gdzie mafia paliwowa robi wszystko aby alternatyw nie było, w domach są OD DAWNA czyste i równie ekonomiczne ALTERNATYWY.

    Cytat Napisał mirekaudi Zobacz post
    -co zrobiłeś by w twoim otoczeniu gdzie mieszkasz było czystsze powietrze?
    Zmieniłem styl palenia w śmieciuchu dzięki czemu z mojego komina się nie kopci i uzyskuję rezultaty spalania jak w piecu na ekogroszek (pomijając dużo większą ilość czasu poświęcaną na obsługę, oraz brak komfortu, tj. huśtawki temperatur w domu). Zawstydziłem nawet jednego agresora z tego forum, co sobie notorycznie wmawia, że z jego "eko"komina pachnie fiołkami, i truję mniej niż on w swoim "eko"kotle. Napisałem dwa artykuły do lokalnych gazet jak czysto i ekonomicznie palić w śmieciuchach. Wykładam kupę własnej kasy, z własnej nieprzymuszonej woli i buduję nowy dom, aby uciec od palenia węglem. Co jednocześnie pozwoli w obecnym starym domu przestać palić węglem (ograniczenie ogrzewanej powierzchni). Ponadto piszę na tym forum i pomagam ludziom jak mają palić w śmieciuchach, aby mniej truć. Próbuję także na forum przekonać ludzi, aby nie popełniali największego błędu w swoim życiu jakim jest instalowanie "eko"pieca w nowym domu.

    Cytat Napisał mirekaudi Zobacz post
    oczywiście tamten mądrala nie odpowiedział, ty zrób to tak, by odpowiedź była tylko na pytanie, bez DZIECINADY
    Teraz twoja kolej.

    - Paliłeś, a może palisz papierosy?
    - Mieszkasz w domu z ogrzewaniem na węgiel?
    - Jakim samochodem jeździsz?

    I pytanie dodatkowe:
    - Co zrobiłeś by w twoim otoczeniu gdzie mieszkasz było czystsze powietrze?

    Zrób to tak, by odpowiedzi były konkretne na powyższe pytania, oczywiście z uzasadnieniem, bez DZIECINADY. Ale już czuję w kościach co się stanie. hehe
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 22-12-2015 o 08:56
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony