dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 369
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 7363
  1. #2041
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Sugerujesz, że A. zarobił na tym interesie? A jeśli jednak tąpnie i się obudowa kominka pokruszy to zarobi czy straci?
    Sam napisał że działkę kupił 67 tysięcy taniej niż gdyby była poza rejonem szkód. Tyle że wyedytować zdążył, nie zdążyłem zacytować. Ale zapewne nie jestem jedynym, który to zauważył. No i 30 tysięcy dostał na zabezpieczenia. A i tak zamierzał budować od płyty. No to jest 97 tysięcy do przodu - albo ja liczyć nie umiem. No to obudowa marketowego kominka za 4 klocki to raczej pryszcz taki niewielki jest, nie?

  2. #2042
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Sam napisał że działkę kupił 67 tysięcy taniej niż gdyby była poza rejonem szkód. Tyle że wyedytować zdążył, nie zdążyłem zacytować. Ale zapewne nie jestem jedynym, który to zauważył. No i 30 tysięcy dostał na zabezpieczenia. A i tak zamierzał budować od płyty. No to jest 97 tysięcy do przodu - albo ja liczyć nie umiem. No to obudowa marketowego kominka za 4 klocki to raczej pryszcz taki niewielki jest, nie?

    Ale jaja
    Jestem do przodu o ponad 100tys.zl bo nie kupiłem działki w Gliwicach,również na szkodach po 300zl/m2
    Nie dostałem odszkodowania NA zabezpieczenia tylko ZA zabezpieczenia,które REALNIE poczynilem.

    kobra,ile kosztuje 3t stali i ze 30m3 betonu B30 ?
    O tyle jedynie tych dwóch elementów musiałem KUPIC więcej bo to są wlasnie ZABEZPIECZENIA NA SZKODY GORNICZE.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-12-2015 o 19:05

  3. #2043
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Powiem Wam jak ja to widzę. Kopalnia, jeżeli swoim działaniem naraziła tereny budowlane na szkody górnicze, powinna płacić odszkodowania właścicielom tychże terenów. W wysokości takiej, jaka jest utrata wartości tychże gruntów w stosunku do tych nie narażonych na szkody. Bo to oni tracą na działalności kopalni. I potem kopalnia powinna mieć już wszystko w dupie głęboko. Kupujesz taki teren po obniżonej cenie, otrzymujesz pozwolenie na budowę, ktoś Ci zatwierdza projekt wiedząc że teren jest " szkodowy ". Więc nakłada na Ciebie obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia i wzmocnienia konstrukcji. Przeznaczasz na to część kasy którą zaoszczędziłeś na zakupie gruntu. Albo nie kupujesz tego gruntu i bez dodatkowych zabezpieczeń i wzmocnień budujesz się na terenie bezpiecznym.

  4. #2044
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    ...
    Jestem do przodu o ponad 100tys.zl ....
    Sprawdź kalkulator. 97 nie jest większe od 100.

  5. #2045
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Sprawdź kalkulator. 97 nie jest większe od 100.
    Dlatego więcej "zarobiłem" niż ty napisałeś nie kupując działki na szkodach górniczych w Gliwicach po 300zl/m2

    Bo moją kupiłem jedynie za 150zl/m2 a tych metrów mam 670
    Policz ile zarobiłem teraz

  6. #2046
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    Ale jaja

    kobra,ile kosztuje 3t stali i ze 30m3 betonu B30 ?
    O tyle jedynie tych dwóch elementów musiałem KUPIC więcej bo to są wlasnie ZABEZPIECZENIA NA SZKODY GORNICZE.
    3 t stali - w okresie kiedy budowałeś jakieś 8500 pln. 2800 do 3000 kosztowała tona stali żebrowanej, przy większych zakupach można było i taniej wyrwać. A ceny betonu B30 nie licz - licz różnicę między ceną B30 a B20, który zastosowałbyś na terenie bez szkód i za który i tak musiałbyś zapłacić.

  7. #2047
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    3 t stali - w okresie kiedy budowałeś jakieś 8500 pln. 2800 do 3000 kosztowała tona stali żebrowanej, przy większych zakupach można było i taniej wyrwać. A ceny betonu B30 nie licz - licz różnicę między ceną B30 a B20, który zastosowałbyś na terenie bez szkód i za który i tak musiałbyś zapłacić.
    30m3 betonu B30 DODATKOWO jako zabezpieczenie na szkody.
    Na same rdzenie żelbetowe jako element zabezpieczeń poszło ze 20m3.

  8. #2048
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dlatego więcej "zarobiłem" niż ty napisałeś nie kupując działki na szkodach górniczych w Gliwicach po 300zl/m2

    Bo moją kupiłem jedynie za 150zl/m2 a tych metrów mam 670
    Policz ile zarobiłem teraz
    Sam napisałeś, że zaoszczędziłeś 67 tysięcy. Ale zdążyłeś wyedytować, zanim zacytowałem.

  9. #2049
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ...W promieniu 10km od Gliwic nie ma działek bez szkód,no może jedynie w stronę Kędzierzyna ale tam ceny dochodzą do 250zl/m2 a ja swoją kupiłem za 150zl/m2.

    ...
    o - w tym poście o tych 67 tysiącach pisałeś. Potem Ci się coś odwidziało - ale różnica 100 PLN na metrze jak widać została.

  10. #2050
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    30m3 betonu B30 DODATKOWO jako zabezpieczenie na szkody.
    Na same rdzenie żelbetowe jako element zabezpieczeń poszło ze 20m3.
    Dobra - to na dziś jest jakieś 8700 w mojej lokalizacji.

  11. #2051
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    o - w tym poście o tych 67 tysiącach pisałeś. Potem Ci się coś odwidziało - ale różnica 100 PLN na metrze jak widać została.
    No zgadza się,teraz licz ile "zarobiłem" nie kupując działki również na szkodach górniczych ale w Gliwicach w cenie 300zl/m2

  12. #2052
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    To całe liczenie i pierdzielenie nie zmienia faktów. Ty kupiłeś ten teren wiedząc że jest narażony na szkody. Dzięki temu kupiłeś go taniej. I to na Tobie powinien spoczywać obowiązek i ciężar odpowiedniego zabezpieczenia budowanego na tym terenie domu. A na PINB-ie obowiązek nałożenia na Ciebie rygoru wykonania tych zabezpieczeń. Odszkodowanie powinien dostać właściciel gruntu, bo to on poniósł konkretną stratę.

  13. #2053
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Dobra - to na dziś jest jakieś 8700 w mojej lokalizacji.
    Czyli masz już ponad 17tys.zl jedynie na 2 elementach.
    Dolicz do tego teraz wszystkie inne pierdoly dodatkowe czyli dodatkową robocizne,deski szacunkowe,konieczny projekt zabezpieczeń i kosztorys bo za darmo nikt Ci tego nie zrobi a kopalnia też za to zwraca i inne dodatkowe pierdoly.

  14. #2054
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    To całe liczenie i pierdzielenie nie zmienia faktów. Ty kupiłeś ten teren wiedząc że jest narażony na szkody. Dzięki temu kupiłeś go taniej. I to na Tobie powinien spoczywać obowiązek i ciężar odpowiedniego zabezpieczenia budowanego na tym terenie domu. A na PINB-ie obowiązek nałożenia na Ciebie rygoru wykonania tych zabezpieczeń. Odszkodowanie powinien dostać właściciel gruntu, bo to on poniósł konkretną stratę.
    Bzdura,wiedziałem jaki jest teren bo w MPZP jest to wyszczególnione,łącznie z kategorią szkód i w MPZP jest WYMÓG i NAKAZ odpowiednich do kategorii szkod zabezpieczen na te szkody.
    To MUSIAŁO być uwzględnione w adaptacji bo inaczej nie dostalbym pozwolenia na budowę.
    I nie kupiłem go taniej ze względu na szkody. Po prostu cena zależy od lokalizacji i oddalenia od Gliwic w tym przypadku.

  15. #2055
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Napisałem wyżej co o tym myślę. Ty - ani nikt inny kupujący działki i budujący domy na terenie szkód - nie powinieneś od kopalni dostać jednej złotówki. Te pieniądze w formie odszkodowań kompensujących utratę wartości się należą właścicielom tych gruntów, bo oni musieli je sprzedać po cenie niższej więc oni zostali przez kopalnię poszkodowani. To chyba jasne jest i proste.

  16. #2056
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Napisałem wyżej co o tym myślę. Ty - ani nikt inny kupujący działki i budujący domy na terenie szkód - nie powinieneś od kopalni dostać jednej złotówki. Te pieniądze w formie odszkodowań kompensujących utratę wartości się należą właścicielom tych gruntów, bo oni musieli je sprzedać po cenie niższej więc oni zostali przez kopalnię poszkodowani. To chyba jasne jest i proste.
    Dlatego napisałem Ci,że jest to bzdura co piszesz.
    Gmina przeznaczając swoj lub czyjś teren pod budowę domów jednorodzinnych znajdujący się na terenie szkód górniczych ZYSKUJE dużą kasę.
    Niestety to nie jest wieś na jakiej mieszkasz gdzie można się budować tylko to jest Śląsk gdzie po prostu działek pod budowę jest bardzo mało w okolicach miast.
    Swojej działki szukałem ponad 2 lata.
    Działki nie kupowałem od Gminy tylko od prywatnego faceta. Gmina raczej nie ma działek.
    Moja działka przed budową była polem w cenie 60zl/m2...
    A tak tracą,że dzisiaj obok jest działka do sprzedania za 180zl/m2
    Piszę Ci o cenach jakie występują w Gliwicach,300zl/m2.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-12-2015 o 19:50

  17. #2057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Powiem Wam jak ja to widzę
    Nie wiem jak innych, ale mnie to mało interesuje w wątku "Czy będzie zakaz palenia węglem". Po raz kolejny i jako kolejny zadymiarz rozpieprzasz wątek skupiając się nie na temacie, tylko na "jechaniu" Arturowi.

    Wyjaśnij w końcu co jest takiego cudownego w paleniu węglem pod strzechami, i dlaczego warto dla paru groszy zysku na "eko"węglu poświęcać swoje zdrowie i dlaczego niby miałby ten zakaz nie wejść w życie.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 12-12-2015 o 19:50
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #2058
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dlatego napisałem Ci,że jest to bzdura co piszesz.
    Gmina przeznaczając swoj lub czyjś teren pod budowę domów jednorodzinnych znajdujący się na terenie szkód górniczych ZYSKUJE dużą kasę.
    Niestety to nie jest wieś na jakiej mieszkasz gdzie można się budować tylko to jest Śląsk gdzie po prostu działek pod budowę jest bardzo mało w okolicach miast.
    Swojej działki szukałem ponad 2 lata.
    Działki nie kupowałem od Gminy tylko od prywatnego faceta. Gmina raczej nie ma działek.
    Moja działka przed budową była polem w cenie 60zl/m2...
    A tak tracą,że dzisiaj obok jest działka do sprzedania za 180zl/m2
    Piszę Ci o cenach jakie występują w Gliwicach,300zl/m2.
    No i sam sobie odpowiedziałeś. Skoro grunt był rolny, a gmina go przekształciła - to właściciel zapłacił na rzecz gminy stosowną opłatę. U nas jest to 10% różnicy w cenie gruntu rolnego i budowlanego. Następnie zapłacił również stosowną opłatę na rzecz Urzędu Marszałkowskiego z tytułu odrolnienia gruntu ( wyłączenia w produkcji rolnej ). Tą z kolei opłatę liczy się według ceny żyta - nie pamiętam już stawki. Wszyscy zarobili - a Tobie zapłaci kopalnia. No to jest do dupy.

  19. #2059
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    kobra....
    Wiem,że utrzymujesz się ze sprzedaży opału.Ty ,i kilka tysięcy innych średnich,małych działalności.Rozumiem tez że ,mocno bolą trendy NF 40 a nawet NF15.w budownictwie.Nic na to nie poradzisz.Ani to Twoja wina,ani formy działalności jaka prowadzisz.Tak będzie.Nie tylko Tobie,w tym pięknym i zakłamanym kraju,przyjdzie dodać coś więcej -do swej od lat prowadzonej działalności.Z konkurencja,boksujesz się nie tylko Ty.
    Temat węgla dla odbiorcy indywidualnego,jest już od lat zamknięty. Nie widzisz tego?.
    Agonie powstrzymują jeszcze dotacje na kotły eko,ale jak z nimi jest sam wiesz...
    Śmiałem się kiedyś z imrahila,sam buduję nieco większy kurnik.Przy większym nakładzie pracy własnej,można zadbać o wiele detali,budując dom.Detali,które pozwolą zagrzać się ,prądem.PC itd....Nie zaklinajmy rzeczywistości.Nowy dom,to brak kotła.
    Każdego kotła.

  20. #2060
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No i sam sobie odpowiedziałeś. Skoro grunt był rolny, a gmina go przekształciła - to właściciel zapłacił na rzecz gminy stosowną opłatę. U nas jest to 10% różnicy w cenie gruntu rolnego i budowlanego. Następnie zapłacił również stosowną opłatę na rzecz Urzędu Marszałkowskiego z tytułu odrolnienia gruntu ( wyłączenia w produkcji rolnej ). Tą z kolei opłatę liczy się według ceny żyta - nie pamiętam już stawki. Wszyscy zarobili - a Tobie zapłaci kopalnia. No to jest do dupy.
    Dlatego też powinien być wprowadzony zakaz palenia węglem

Strona 103 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony