dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 274 z 369
Pokaż wyniki od 5.461 do 5.480 z 7363
  1. #5461
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    No... myślisz...
    Był czas, kiedy wymyślono, ze znacznie lepszym sposobem na utrzymanie w bezruchu powietrza w tych pustkach jest sieczka żytnia mocno przesypana wapnem palonym.
    Działało całe wieki!
    Zapomniano o tym...
    Przypomniano sobie i sieczkę zastąpiono pianką PUR.
    Dziurkę się robi koło dziurki do tej pustki i stopniowo ja wypełnia.
    To cała gotowa i dopracowana technologia termomodernizacji.

    PUSTKI W MURACH POD POZIOMEM GRUNTU SIĘ NIE WYPEŁNIA.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #5462

    Domyślnie

    wracając do tematu to myślę że w najbliższych latach nie będzie pełnego zakazu palenia węglem. Ale warto rozglądać się za alternatywnymi rozwiązaniami. Mój znajomy stosuje od tego roku pellet.

  3. #5463
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ja tam nie muszę rozglądać się za nowym źródłem ogrzewania,ponieważ nie kopce,węgie u mnie nie sprawia problemów,goś trzy domy dalej ma kocioł podajnikowy i kopci gorzej od mojego.

  4. #5464
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    A ile ma wietrzyć żeby było dobrze?
    http://muratordom.pl/galeria-artykul...69/9454/30410/

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Ale mur 50 cm to chyba z pustką powietrzną w środku co ? , ja mam 43cm i pustka 6cm , dociepliłem dom 12cm styro grafit i aż takiego skoku nie zauważyłem by to aż tak radykalnie poprawiło ale już założenie wełny pod dachem 30cm radykalnie zmieniło stan rzeczy .
    pustka powietrzna sama w sobie jest izolacją i akumulatorem ciepła
    Tak z pustą powietrzną oczywiście że dach jest podstawą żeby go dobrze ocieplić
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-11-2017 o 08:19 Powód: Łączenie postów.

  5. #5465
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Pod warunkiem że jest to powietrze nieruchome. Jak jest przeciąg w tej szczelinie to będzie wręcz odwrotnie ;]
    Pustka w starych grubych murach wcale nie służy do izolowania cieplnego.
    Robili tak, aby właśnie wentylować mur, czyli osuszać.
    Da się nieraz zauważyć otwory wlotowe od dołu i w okolicy dachu.
    Dolne otwory od wewnętrznej strony, górne na zewnątrz (czyli ZET-ka...)
    Przynajmniej tak jest w moim 140-letnim poniemieckim domu.
    Dziś niektórzy wpadają na pomysł, aby coś tam wcisnąć albo chociaż zaślepić, ale możliwe, że robią sobie (i murom) krzywdę.

    Ta wentylacja poniekąd wpływa na zmniejszenie strat ciepła, bo suchy mur lepiej izoluje...
    Ostatnio edytowane przez hes ; 26-11-2017 o 11:51
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

  6. #5466
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Aha, 4-6 minut. Jak często? Raz-dwa razy na dobę? Chodzić i co chwilę wachlować tymi oknami?
    Myślę że lepiej zadbać o to żeby była stała wymiana powietrza w optymalnej ilości. Wentylacja mechaniczna to zapewnia, ale i przy grawitacyjnej w zimowych miesiącach będzie działało bez zarzutu. Stały dopływ powietrza do mieszkania a nie 5 minut i potem kisimy się w tym co napierdzieliśmy ;p

  7. #5467
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    4-6 minut i to trzeba jeszcze upolować jak sąsiad nie dymi bo można sobie jeszcze pogorszyć stan zapierdzonego powietrza , o wentylacji mechanicznej to można tylko pomarzyć w starszym budownictwie nie każdy też chce mieć takie rozwiązanie
    Ostatnio edytowane przez marcus312 ; 26-11-2017 o 23:08

  8. #5468
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Oczywiście, nie każdy chce i nie każdy może mieć WM. Ale wietrzenie to półśrodek. Każdy może mieć stały dopływ powietrza w optymalnej wielkości. Jak jest kłopot z ciągiem w wentylacji to wystarczy zamontować wentylator z regulacją obrotów (żeby ustawić optymalny przepływ) i w przeciwległym pokoju/pokojach zostawić okna na mikrowentylacji. Na stałe. Działa niezawodnie i wbrew pozorom nie wyziębia mieszkania.

  9. #5469
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Po pierwsze elektrofiltry w kominach elektrowni łapią lotny popiół a nie sadzę.
    Po drugie nie śmierdzi,spalonym węglem czy drewnem,tylko nie spalonym węglem czy drewnem.
    Kiszonym węglem i drewnem śmierdzi ale czysto spalanym nie.
    Miałeś kiedyś kocioł DS z szamotem odpowidniej mocy?
    Filtry przed kominami elektro(ciepło)wni nie łapią tylko i wyłącznie popiołu, w przeciwnym razie kotły miałyby sprawność określoną na 100% -- a nie mają. Ergo, piece domowe tym bardziej nie posiadają sprawności 100%, ba, te najlepsze ledwo dociągają do 85%, więc min. 15% wywalają kominem, a jak wywalają, to śmierdzą. Żebyś nie wiem ja zaklinał rzeczywistość i nawrzucał do kotła nawet tonę szamotu w formie "fefnastu zawirowywywaczy" i spalin przepuszczonych przez "pinć" palników, faktów nie zmienisz. Kocioł pod strzechami generuje mnóstwo PMów, nawet jak tego po kominie nie widać, i innych związków -- siłą rzeczy z komina śmierdzi spalenizną (niezależnie czym i jak jest opalany).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #5470
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Jest ogień musi być dym i tego się trzymajmy

  11. #5471
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Jest ogień musi być dym i tego się trzymajmy
    Dlatego trzeba wyeliminować ogień i pozwolić go trzymać tylko tam, gdzie są filtry na kominach.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #5472
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    To pozakładaj filtry na wulkany...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #5473
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    To pozakładaj filtry na wulkany...

    Adam M.

  14. #5474
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jak się pali węgiel lub drewno z hukiem to nic nie śmierdzi.
    Ma się palić z hukiem a nie kopcić bo do ktołowni się nie chce pójsć.
    To kupywać podajniki.
    Byłem w elektrowni.
    Są jeszcze straty ciepła w postaci ciepła uciekającego do komina,niespalonu koks? CO.
    Jak ktoś ma GS to choćby nie wiem co w nim robił to i tak będzie kopcić i smrodzić.
    To dlaczego spaliny z poprawnie skonstruowanego pieca rakietowego nie śmierdzą.
    Podpal sobie jaksiś mały kawałeczek drewienka liścoastego i powąchaj czy śmierdzi?

  15. #5475
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Jak się pali węgiel lub drewno z hukiem to nic nie śmierdzi.
    Śmierdzi i truje -- a że jesteś ignorantem i masz niesprawny nos to już nie moja wina.

    BTW https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci...266-37530.html Jeszcze 10 lat... dla niektórych jednak za późno.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #5476
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Dlatego trzeba wyeliminować ogień i pozwolić go trzymać tylko tam, gdzie są filtry na kominach.
    O wreszczie znikną wszystkie znicze, które bezsensownie marnują energie i produkują CO2.
    Myjk ma się rozumieć że masz samochód elektryczny?
    Nareście nie będzie tych durnych papierosów.
    Zakaz kuchenek gazowych i kotłów gazowych bo nie ma filtrów ale to chyba nie przejdzie?

    Wiem,że twój górniak śmierdzi i truje.
    Ja czuje nawet najmniejszy smród więc na jakiej podstawie twierdzisz,że mam niesprawny węch?
    Owszem spaliny z czysto spalanego węgla mogą zalatywać kwaśnym zapachem SO2 ale nie śmierdzą dymeme.
    Obszedłem całe podwórze i wszystko w okolicy komina i nie śmierdzi.
    A na tej stronie co podklinowałeś to widać opłaconych baranów antysmogowych co siedzą sobie z tablicami i patrzą w telefony nie obchodzi ich co się dzieje ważne,że im płacą ża siedzenie i trzymanie tablic.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 30-11-2017 o 15:20

  17. #5477
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Owszem spaliny z czysto spalanego węgla mogą zalatywać kwaśnym zapachem SO2 ale nie śmierdzą dymeme.
    Obszedłem całe podwórze i wszystko w okolicy komina i nie śmierdzi.
    To się zdecyduj, bo dwa zdania wyprułeś z siebie i sam sobie zaprzeczyłeś. Ponadto przypominam, w najlepszym wypadku masz sprawność spalania na poziomie 85%, czyli 15% wywalasz kominem w postaci PMów, a oprócz tego innych syfów, w tym benzo(a)pirenów i innych SOxów i NOxów. W najlepszym wypadku, bo jak pokazuje doświadczenie jest tego znacznie więcej -- choćbyś tonę szamotu napakował do swojego kotła.

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A na tej stronie co podklinowałeś to widać opłaconych baranów antysmogowych co siedzą sobie z tablicami i patrzą w telefony nie obchodzi ich co się dzieje ważne,że im płacą ża siedzenie i trzymanie tablic.
    To jest strona czysto informacyjna jakbyś nie zauważył. Te "barany", po ponad 30 latach TRUCIA ludzi, w końcu popchnęli nas ku cywilizacji. I aby w ich ślady poszły inne "barany" z całej Polski.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 30-11-2017 o 17:00
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #5478
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    O wreszczie znikną wszystkie znicze, które bezsensownie marnują energie i produkują CO2.
    Jestem jak najbardziej za.

  19. #5479
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jak tona nie pomoże to może cały TIR 25 ton pomoże?
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 30-11-2017 o 18:10

  20. #5480
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jestem jak najbardziej za.
    Będą E znicze...
    Zamiast parafiny z knotem będzie bateria litowo jonowa z elektroniką , diodami i jakimiś panelem foto czy inną ładowarką...( Lub będzie jednorazowy ,jak padnie to do pojemnika na elektronikę...)
    To na pewno będzie ekologiczne...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 274 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony