dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 301 z 369
Pokaż wyniki od 6.001 do 6.020 z 7363
  1. #6001
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Przecierz w Polsce socjalizm jest od zawsze.
    I ile razy trzeba do k#&wa m$ć do *** powstarzać,że do jasnej ch&#ry,że ci kotlarze obsługują kocioł zgodnie z instrukcją i kopcą,a że kopcą to już nie ich wina bo jakiś *** baran osioł dopuścił do obrotu kopcące pudła służące do smrodliwej utylizacji hurtowej ilości paliwa.
    Kto to dopuścił do obrotu niech teraz naprawia powietrza i płacie te kary.
    Jak by były dobre kotły to mogli by i oponami palić i z komina nic by nie wylatywało,żaden dym sadza czy smród ale jak są zjeb@#e kotły to kopcą z drewna i węgla.
    Po za tym te ustawy antysmogowe to buble prawne.
    Ale to jest Polska tu jest socjalizm i wszystko się robi od dupy strony.

  2. #6002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta, policzyć sobie każdy jak chce, z lokalnego składu wungiel .. cena .. wartość opałowa w MJ/kg i później przez 3,6 wyjdzie w kWh/kg.
    Wtedy wyliczyć wartość 1kWh w zł i dalszy rachunek jest prosty. Jeśli wungiel bez akcyzy kosztuje 970zł tona 29MJ/kg .. i ostatecznie jest to 12gr kWh ..
    to przy 50% sprawności wyjdzie 24 gr.. drożej jak gaz! jaki jest interes ? żaden!

    Niektóre uparte ludziki doprowadzają, do tego .. bo co inni powiedzą gazem pali. "bogaty" albo tak im się mit drogiego gazu wyrył w główce.. że nawet nie spróbują sprawdzić, czy faktycznie tak jest.. Bufor + drewno, to jedyne paliwo stałe które się opłaca i ma sens, że własną praca przyoszczędzi się parę zł na 1000kWh 150zł .. gaz 230zł..bez buforu .. drewno ?

    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 22-02-2018 o 22:28

  3. #6003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nauczyciel akademicki oraz członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Z jedynie słusznego nadania PiS rzecz jasna.


  4. #6004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Wtedy wyliczyć wartość 1kWh w zł i dalszy rachunek jest prosty. Jeśli wungiel bez akcyzy kosztuje 970zł tona 29MJ/kg .. i ostatecznie jest to 12gr kWh .. to przy 50% sprawności wyjdzie 24 gr.. drożej jak gaz! jaki jest interes ? żaden!
    Zerknij do wątku o RBR Ekouniwersal, niedawno uzytkownik się cieszył i chciał flaszkę stawiać swojemu instalatorowi (z tego forum), że go powstrzymał przed przewymiarowanym zakupem kotła 15kW i doradził mu 12kW. Po czym tenże "klient" podaje dane zużycia opału (na moją prośbę) i wychodzi że spalił jakieś 1,5T węgla ze średnią mocą... 2,4kW (wyliczone ponoć przy sprawności 60% -- co by się IMO zgadzało przy takiej mocy nominalnej kotła względem zużycia a gdy kocioł w ponad 50% pracuje na podtrzymaniu). No i wychodzi jak wyżej, koleś został nabity przez instalatora w butelkę, bo taniej byłoby grzać gazem przy niewiele większej inwestycji. Ergo, producenci trutek węglowych to jedno dziadostwo, instalatorzy to drugie dziadostwo. W rezultacie mamy co mamy. No ale wiadomo, piniondze nie śmierdzom, szczególnie jak klyent zadowolony na tyle, ze jeszcze flaszkę chce stawiać -- a jeszcze się wspiera polski dobra (węglowe) a nie putina i jego gaz albo niemiecki prąd.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #6005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Węgiel się zaorał sam 60%- 50% to już jest granica ..
    przy zasyspowocu, to już jest przekroczenie opłacalności! a dodać koszty zdrowia ? a czyszczenie ? pono się te kotły same czyszczą, popiół pakują do worka i sam się wynosi, a kotłownia ma 2m2 a komin przez ścianę
    Drewno na buforze, pelet od bidy, reszta out !

  6. #6006
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ide poszukać jakiejś opony.
    Tylko koło mnie nie ma żadnego nauczyciela akademickiego ani członka krajowej rady radiofoni i telewizji.

  7. #6007
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Węgiel się zaorał sam
    Niektórzy palacze się orają jeszcze bardziej. Nie chciał bym być na miejscu sąsiada - zbliżenie na 0:38


  8. #6008
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    O to daje czadu czaduuu.
    Lokomotywa przy nim wysiada.
    Stawiam na turbogurniaka zasypanego pod wierzch i właczeniu dmuchawy na maksa.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 06-03-2018 o 06:21

  9. #6009

    Domyślnie

    oj tam oj tam... konklawe zakończyli

  10. #6010
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Dam linka do tego wątku mojemu szwagrowi bo coś chyba zrobił nie teges. Założył w domu do centralnego super kocioł gazowy (gaz ziemny) no i elegancko. Dwie zimy palił i kupił zwykłego śmieciucha bo powiedział że by zbankrutował. Teraz ten kocioł gazowy grzeje tylko CWU.a śmieciuch węglem resztę no i w domu w końcu ciepło.)

  11. #6011
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jaki dom?
    Może nowy dom to i dużo wilgoci w nim=trzeba mocniej grzać.

  12. #6012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Dom z phorotermu + 10 cm styropian - dwie pełne kondygnacje (bez skosów) - grzeje coś koło 260 m2. Zapewne dla gazu dom musi być wykonany w technologi bardziej energooszczędnej.

  13. #6013

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Dom z phorotermu + 10 cm styropian - dwie pełne kondygnacje (bez skosów) - grzeje coś koło 260 m2. Zapewne dla gazu dom musi być wykonany w technologi bardziej energooszczędnej.
    stać go na dom za 700 tys. zł albo więcej, ale nie stać go na ogrzewanie. po co taki dom wybudował?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  14. #6014

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    stać go na dom za 700 tys. zł albo więcej, ale nie stać go na ogrzewanie. po co taki dom wybudował?
    Może nie aż tyle....diabeł tkwi w szczegółach, ale nawet zakładając, że wybudował duży dom na najmniejszej działce na jakiej można w najtańszej dzielnicy, to i tak wartość tego domu z pewnością przekracza 500tys. Co w sumie niewiele zmienia

    @czp01 - nie rozumiem stwierdzenia, że dla gazu dom musi być wykonany w technologii bardziej oszczędnej. Tak może napisać tylko ktoś, kto nie pochylił się nad żadnymi obliczeniami. Pochyl się nad tym, policz jaka wychodzi cena 1kwh z węgla i gazu (przy realnie uzyskiwanych sprawnościach i aktualnie uzyskiwanych cenach paliwa), policz lub oszacuj zapotrzebowanie domu na ciepło a potem pisz (ewentualnie) takie teksty. Możesz się bardzo zdziwić, jak to wszystko policzysz...

    Ktoś ostatnio porównywał/przeliczał koszt 1kwh z różnych nośników energii ??
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #6015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post

    Ktoś ostatnio porównywał/przeliczał koszt 1kwh z różnych nośników energii ??
    Gaz potaniał a węgiel podrożał. Różnica w cenie kWh przy sprawności kotłów, może być raptem kilka groszy na korzyść węgla.

  16. #6016

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Gaz potaniał a węgiel podrożał. Różnica w cenie kWh przy sprawności kotłów, może być raptem kilka groszy na korzyść węgla.
    wiem, ale mimo to chciałbym zobaczyć jakieś świeże wyliczenia. Nie chce mi się, więc mam nadzieję, że może ktoś wrzuci, jak to ostatnio robił
    Może do poniektórych dotrze, że skora jest niewarta wyprawki....

    Te mity są wiecznie żywe. Wczoraj byłem w starym domu-przeznaczonym do rozbiórki. Nowy dom już wybudowany, do miesiąca przeprowadzka. CO jest gazowe (całe szczęście) - ale jest bardzo mocna obawa, że CO będzie kosztować fortunę....to wszystko jest bardzo mocno zakorzenione, te obawy są bardzo silne.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #6017
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Fakt nic nie liczyłem - ale ileś lat temu zresztą i teraz nie rozważam u siebie gazu bo go tu nie mam. Zakładałem palenie ekogroszkiem i tak zrobiłem i mam w domu ciepło ( jak ktoś chce to i bardzo gorąco bo w części głównej do 23,5 st C) i drogo mnie to nie wychodzi.


    Jak mi ktoś zagwarantuje, że gazem będzie nie drożej a temperatury w domu będe miał takie same to już go biorę

    '
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stan.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	408677  

  18. #6018
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    No właśnie chodzi o to ciepło w domu. Jako że kupiłem dom (taki jak w sygnaturze) mam Junkers 25KW dwufunkcyjny i śmeciucha,Chciałem palić gazem ale za październik rok temu wyszło mi za gaz w sumie 860zł - gruba rurki no i miało być ciepło.... Bardzo chciał bym opalać gazem, ale mieć ciepło u mnie w domu, oznacza śmierć finansową. Palę jak na razie sezonowanym grabem, na wiosnę będzie montowany włoski pelleciak. Znajomy, dość zamożny pobudował teraz domek o powierzchni całkowitej 330m2, koszt zamknął się w graniach 700 000zł. Co prawda jest to jego pierwsza zima, ale za pierwsze półtora miesiąca opalania (a też lubi ciepło, min. 23 st.) wyszło mu 2800zł. Ja wiem że zaraz będziecie brali kalkulatory do ręki, ale kalkulacja kalkulacją a życie życiem. Gdyby mi gmina zwracała połowę kwoty za rachunki gazowe, również opalał bym tym paliwem a tak, zostaję przy paliwie stałym.

    Co do kopcenia węglem, w poniższym linku załączam filmik od rodziców którzy mają Defro Sigmę UNI R 16KW, która opala 240m2 domu (również próbowali palić gazem). Dom stoi w najwyższym poziomie miasta, w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych (zwłaszcza wiatr). Życzę każdemu opalającemu węglem, aby leciał taki dymek z komina. Widać że lekki i kompletnie go nie czuć.

    https://drive.google.com/open?id=1uP..._Ohg-p1C6ySxqg


    Aha., film kręcony przy -15,5 st.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  19. #6019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Gaz potaniał a węgiel podrożał. Różnica w cenie kWh przy sprawności kotłów, może być raptem kilka groszy na korzyść węgla.
    Wychodzi mi 7 gr więc sorry ale to sporo.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #6020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post

    Jak mi ktoś zagwarantuje, że gazem będzie nie drożej a temperatury w domu będe miał takie same to już go biorę

    '
    Gaz jest wyjątkowy 21*C i to wszyscy podają że to komfort.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 301 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony