dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 322 z 369
Pokaż wyniki od 6.421 do 6.440 z 7363
  1. #6421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Wejdę tu z nowinką. Prezydent podpisał ustawę antykopciuchową, więc nie będzie można w Polsce sprzedawać ani kupować pozaklasowych kotłów. Skontroluje to Inspekcja Handlowa. Co więcej nowe budynki będą miały obowiązek podłączenia do sieci ciepłowniczej, chyba że wybiorą pompy ciepła. Za jakieś 2 tygodnie będą obowiązywały te przepisy. Co wy na to?

  2. #6422
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    No proszę. Wielka Brytania planuje otworzyć pierwszą od dziesięcioleci kopalnię węgla!! Ma ona powstać w pobliżu starej kopalni zamkniętej w 1986r! Czyli Niemcy otwierają, Brytyjczycy otwierają a my mamy zamykać?
    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Trzeba nas zadusić fikcyjną ekologią aby oni mogli chapać

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    O kurła co to się staneło, że u niumców otwierają elektrownie na wungiel a u anglików pierwszą od dekady kopalnie wungla???
    ano zakończyli to co rozgrzebali wieki temu
    Jej budowa rozpoczęła się w 2007 roku i miała się zakończyć jeszcze w roku 2011, ale udaremniły to powodowane usterkami przestoje.
    https://biznesalert.pl/niemcy-elektr...el-energetyka/

    Co do GB, to wypadałoby poczytać co to za węgiel...
    ok pomogę.. to nie węgiel do kopciuchów , czy do 'robienia' prądu
    Kopalnia Woodhouse Colliery powstać ma w pobliżu brytyjskiego Whitehaven i wydobywać z dna morza 2,5 mln ton węgla koksującego rocznie, przez 50 lat. Ten zaś wykorzystywany będzie w hutach oraz zakładach chemicznych.
    https://www.fronda.pl/a/wielka-bryta...ty,135578.html
    Polska niedawno również otworzyła taka kopalnię .
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 05-11-2019 o 16:58
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #6423
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post

    Wniosek z tego taki że G11 nikomu się nie opłaca.

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Nieprawda.





    Potwierdzam

    Mnie się nie hu , hu nie opłaca


    .
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 05-11-2019 o 16:56
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #6424
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dziś Poznań wprowadził zakaz trucia nas wszystkich przez cwaniaków samobójców. Brawo!

    .
    i z czego się cieszysz , nie ma poprawy , to kolejny martwy zakaz , doczytaj najpierw co i jak...
    Mimo wprowadzonego zakazu, jakość powietrza w stolicy Wielkopolski nie ulega poprawie. W czwartek stężenie PM10 przekraczało normę bardziej niż w środę, wynosiło aż 74 µg/m3. W piątek wynosi ono 68 μg/m3. Według prognoz w sobotę będzie niewiele lepiej - 65 μg/m3. (http://www.tvn24.pl)
    Zakaz obowiązuje wyłącznie w budynkach wyposażonych w alternatywne źródło ogrzewania.

    Co więcej, kotły, piece i kominki niespełniające docelowych wymogów uchwały nie będą mogły być rozpalane danego dnia (od północy przez całą dobę), jeśli dzień wcześniej przekroczona była norma dobowa pyłu PM10 (poziom dopuszczalny wynosi 50 g/m3) i prognozowane jest utrzymanie przekroczeń. Przepis ten obowiązuje jednak, jeśli w danym obiekcie jest zainstalowane inne źródło ciepła spełniające wymogi uchwały.
    czyli ,co ? Jak ktoś odpali i będzie trzymał żar całą dobę to już może ?

    No qurła brawo ,

    Polacy w sporej części segregują śmieci oczywiście






    Chociaż u mnie w wiosce jest akurat coraz lepiej z roku na rok i ludzie nawet wykruszają się z palenia liści.
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 05-11-2019 o 16:55
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #6425
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Wejdę tu z nowinką. Prezydent podpisał ustawę antykopciuchową, więc nie będzie można w Polsce sprzedawać ani kupować pozaklasowych kotłów. Skontroluje to Inspekcja Handlowa. Co więcej nowe budynki będą miały obowiązek podłączenia do sieci ciepłowniczej, chyba że wybiorą pompy ciepła. Za jakieś 2 tygodnie będą obowiązywały te przepisy. Co wy na to?
    dopalaczy również nie można produkować i wprowadzać do obrotu , są również służby odpowiedzialne za kontrolę rynku i co
    Jest coraz lepiej , ale by zmienić Polską mentalność , potrzeba jeszcze dużo czasu .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #6426
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    i z czego się cieszysz , nie ma poprawy , to kolejny martwy zakaz , doczytaj najpierw co i jak...





    czyli ,co ? Jak ktoś odpali i będzie trzymał żar całą dobę to już może ?

    No qurła brawo ,

    Polacy w sporej części segregują śmieci oczywiście







    Chociaż u mnie w wiosce jest akurat coraz lepiej z roku na rok i ludzie nawet wykruszają się z palenia liści.
    A po co segregować śmieci toż to dużo roboty,przecież każde można palić w dzień.

  7. #6427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Co wy na to?
    Na szczęście wolne działki pod budownictwo jednorodzinne z dostępem do sieci ciepłowniczej to jakiś promil. Do tego nie musi być PC - może być kocioł na biomasę. Więc to pozorne działanie i na smog nie ma żadnego wpływu.
    A kocioł nawet 5 klasy można przerobić łatwo na pozaklasowy śmieciuch.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 06-11-2019 o 18:07

  8. #6428
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Zakazy , zakazami , a co z wysypiskami ?
    https://www.tvn24.pl/krakow,50/falko...7F_OAZ9FYvA770
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #6429
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Przecież ci mówią, że dym nie zagraża dla zdrowia więc co oni pie@#$lą o tym smogu?

  10. #6430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Wejdę tu z nowinką. Prezydent podpisał ustawę antykopciuchową, więc nie będzie można w Polsce sprzedawać ani kupować pozaklasowych kotłów. Skontroluje to Inspekcja Handlowa. Co więcej nowe budynki będą miały obowiązek podłączenia do sieci ciepłowniczej, chyba że wybiorą pompy ciepła. Za jakieś 2 tygodnie będą obowiązywały te przepisy. Co wy na to?
    A co ma być?
    NIC!
    Byliśmy w dupie a będziemy w czarnej dupie.
    Wyobrażasz sobie to powszechne budowanie blokowisk podpiętych pod PC lub ciepłownię?
    Mieszkanie + by było, ale ten prezyden nie pozwala...

    Chyba trzeba będzie zrobić watek - KOPCIUCH TYMI RĘCAMI...
    Ot zasrane szczęście nasze...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #6431
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A co ma być?
    NIC!
    Byliśmy w dupie a będziemy w czarnej dupie.
    Wyobrażasz sobie to powszechne budowanie blokowisk podpiętych pod PC lub ciepłownię?
    Mieszkanie + by było, ale ten prezyden nie pozwala...

    Chyba trzeba będzie zrobić watek - KOPCIUCH TYMI RĘCAMI...
    Ot zasrane szczęście nasze...

    Adam M.
    Ja bym zrobił wątek kocioł tymi rękami bo żadne barany co produkują te kotły nie umiá zrobić dobrego kotła.

  12. #6432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Taki prwdziwy śmieciuch co bierze jak leci wszystko?
    Palenisko tak z 1200stC...
    Prawie rakietówka.
    Wtrysk mgły wodnej, wydajny wymiennik za powietrzem wtórnym i dodatkowym...
    Domowa spalarnia high-end.


    Dobre by było, ale...
    Opony odpadowe by podrożały!
    Stara papa i kalosze - też...
    Butelek PET nigdzie byś nie znalazł.
    Toż to skok na kasę śmieciarzy!
    Nie przejdzie... za duża kasa.
    No i... cement by ostro podrożał (jak opon by brakło).

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #6433
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Dobrze gada polać mu.
    Chyba z lasu by wszystkie opony i papy poznikały.
    Jeszcze olej by podrożał.
    Podkłady kolejowe też by podrożały.
    I folii po kiszonce też byś nigdzie nie znalazł.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 05-11-2019 o 18:41

  14. #6434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Sam widzisz!
    Nierealne... Zamknęli by nas...
    Taka kasa!!!

    No i - faktycznie!
    W lesie co najwyżej gruz jakiś i... grzyby.

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 05-11-2019 o 18:48
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #6435
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Trzeba zrobić incognito.

  16. #6436
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    dopalaczy również nie można produkować i wprowadzać do obrotu , są również służby odpowiedzialne za kontrolę rynku i co
    Jest coraz lepiej , ale by zmienić Polską mentalność , potrzeba jeszcze dużo czasu .
    To ze wszystkim tak można powiedzieć, każdy przepis można obejść. Kontrole będą też pewnie tylko wyrywko, ale moim zdaniem takie przepisy uświadamiają ludzi i powoli będą zmieniać ich mentalność. A przecież nawet w Czystym Powietrzu można jeszcze uzyskać dotację na wymianę kopciucha na kocioł na węgiel co samo w sobie jest nieco absurdalne i też powinno zostać zmienione. Masz rację, mentalność ludzi, ale coś musi ją motywować, a motywuje często pieniądz. Jak przyjdzie komuś zapłacić karę kilka tysięcy złotych, to może się zastanowi czy jest sens inwestować w kopciucha.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A co ma być?
    NIC!
    Byliśmy w dupie a będziemy w czarnej dupie.
    Wyobrażasz sobie to powszechne budowanie blokowisk podpiętych pod PC lub ciepłownię?
    Mieszkanie + by było, ale ten prezyden nie pozwala...

    Chyba trzeba będzie zrobić watek - KOPCIUCH TYMI RĘCAMI...
    Ot zasrane szczęście nasze...

    Adam M.
    Myślę, że w tym wypadku sieć ciepłownicza wydaje się bardziej możliwa. Żadnego problemu nie rozwiąze się pstryknięciem palców, ale dobrze że jakieś kroki zostały poczynione. Przynajmniej nas stawiają w lepszym świetle na arenie międzynarodowej
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #6437
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    To ze wszystkim tak można powiedzieć, każdy przepis można obejść. Kontrole będą też pewnie tylko wyrywko, ale moim zdaniem takie przepisy uświadamiają ludzi i powoli będą zmieniać ich mentalność. A przecież nawet w Czystym Powietrzu można jeszcze uzyskać dotację na wymianę kopciucha na kocioł na węgiel co samo w sobie jest nieco absurdalne i też powinno zostać zmienione. Masz rację, mentalność ludzi, ale coś musi ją motywować, a motywuje często pieniądz. Jak przyjdzie komuś zapłacić karę kilka tysięcy złotych, to może się zastanowi czy jest sens inwestować w kopciucha.



    Myślę, że w tym wypadku sieć ciepłownicza wydaje się bardziej możliwa. Żadnego problemu nie rozwiąze się pstryknięciem palców, ale dobrze że jakieś kroki zostały poczynione. Przynajmniej nas stawiają w lepszym świetle na arenie międzynarodowej

    Na arenie międzynarodowej gdzie niemcy otwierają kolejne elektrownie węglowe

  18. #6438
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Na arenie międzynarodowej gdzie niemcy otwierają kolejne elektrownie węglowe
    Kolejne (liczba mnoga) czy jedną budowaną od 2007 roku?
    Mam, może niesłusznie, nadzieję że taka elektrownia węglowa mniej truje niż domowe paleniska węglowe.

    Pewnie zamykają elektrownie jądrowe.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #6439
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jak mniej truje jak więcej truje.

  20. #6440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    To ze wszystkim tak można powiedzieć, każdy przepis można obejść. Kontrole będą też pewnie tylko wyrywko, ale moim zdaniem takie przepisy uświadamiają ludzi i powoli będą zmieniać ich mentalność. A przecież nawet w Czystym Powietrzu można jeszcze uzyskać dotację na wymianę kopciucha na kocioł na węgiel co samo w sobie jest nieco absurdalne i też powinno zostać zmienione. Masz rację, mentalność ludzi, ale coś musi ją motywować, a motywuje często pieniądz. Jak przyjdzie komuś zapłacić karę kilka tysięcy złotych, to może się zastanowi czy jest sens inwestować w kopciucha.



    Myślę, że w tym wypadku sieć ciepłownicza wydaje się bardziej możliwa. Żadnego problemu nie rozwiąze się pstryknięciem palców, ale dobrze że jakieś kroki zostały poczynione. Przynajmniej nas stawiają w lepszym świetle na arenie międzynarodowej
    Bajki i pobożne życzenia!
    Może na jakim zadupiu, gdyby po zadupiach ciepłownie budowali (a nie budują).
    W TAKIM KRAKOWIE GDZIE BY ŁOPATY NIE WBIŁ WYCHODZI ZARDZEWIAŁE UCHO OD NOCNIKA I WCHODZI ARCHEOLOGIA SKARBY ZABEZPIECZAĆ.
    Przez jakie 300 lat może by tę sieć tam wprowadzili...

    Żywiołowo nie cierpię idiotów, którzy dobrobyt ustawą wprowadzają i za wszystko chcą karać.
    Kilka tysięcy radośnie wydam na dobrą sztukę broni i amunicję.
    Przed idiotami trzeba się bronić coraz mocniej.

    Nie bronię nikomu wymiany kopciucha nawet na reaktor jadrowy, jak go stać.
    Nie poważam rządu, który grabi ludzi aby powszechną szczęśliwość i zdrowie wprowadzać.
    Rząd tak powinien działać aby ludzie sami chcieli i mieli za co zyć lepiej i czyściej.
    Tego zakazami, nakazami i karami się nie zrobi!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 322 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony