dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 335 z 369
Pokaż wyniki od 6.681 do 6.700 z 7363
  1. #6681
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    No i co?
    To bardzo dobra inicjatywa, w krótce się rozszerzy na całą Polskę.
    Spalanie węgla w domach nawet w tych pseudoekologicznych kopiuchach 5klasa Ecodesing powoduje emisję rakotwórczego pyłu, benzoalfapirenu i innego syfu do atmosfery dlatego musi zostać jak najszybciej zakazane.
    Ja się zgodzę pod jednym warunkiem że drewno też , drewno źle spalane powoduje dużo większe spustoszenie w organiźmie niż węgiel ,

  2. #6682
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Węgiel w przemyśle, energetyce - TAK
    Węgiel w domach i mieszkaniach - NIE

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    drewno źle spalane powoduje dużo większe spustoszenie w organiźmie niż węgiel ,
    Jakieś badania? I ten porównywany węgiel jest też źle spalany czy dobrze?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #6683

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Węgiel w przemyśle, energetyce - TAK
    Węgiel w domach i mieszkaniach - NIE ?

    Chętnie odeślę swój węgiel do elektrowni a ona niech mi go odda w postaci prądu.
    Tylko jeden warunek - rozliczmy się uczciwie bez złodziei.
    W zeszłym roku dom ogrzałem prądem za 3500 -w tym dochody moje realne spadły o ponad 30 proc i poza wszystkim innym prąd podrożał o prawie 20 .
    Prąd zostanie na wypadek choroby- jadę węglem aż huczy i już widzę że do marca nie wydam więcej niż 1500. Węgiel też podrożał choć podobno nikt go nie kupuje więc pewnie znów ze 3500 za sezon wyjdzie. Gdzieś tam jeszcze na przyszły rok opony i plastik zacznę zbierać bo idzie ku lepszemu. Takie nośne hasełka to można sobie w normalnym kraju głosić a w tym wariatkowie jeszcze długo schemat postępowania wyznaczają złodzieje.
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 08-02-2021 o 17:55

  4. #6684
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Palenie oponami i plastikiem jest zabronione.

  5. #6685
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Takie nośne hasełka ....
    To nie nośne hasełka tylko moje zdanie na ten temat.
    Przecież nie oczekuję, że wszyscy będą mieli takie samo zdanie. To jest moje, twoje jest inne, itd.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #6686
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Najwięcej mają do powiedzenia gówniarze mieszkający z rodzicami w bloku ,oni donośni są bardzo .

  7. #6687
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Argumenty się skończyły na obronę węglowych trujących kopicuchów.

    ZAKAZAĆ WĘGLA

  8. #6688

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Argumenty się skończyły na obronę węglowych trujących kopicuchów.

    ZAKAZAĆ WĘGLA
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8022283

  9. #6689

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Palenie oponami i plastikiem jest zabronione.
    i kto to pisze ?

    Miszcz spalania opon i plastiku. Ja doskonale wiem że jest zabronione ale istnieje coś takiego jak stan wyższej konieczności To jest wtedy jak życie moje jest zagrozone przez nieodpowiedzialne idiotyczne i bandyckie działanie struktur państwa które ze swej strony nie oferuje nic ale to nic poza zakazami.
    Najpierw patrzę do portfela -jak mam hajs to moge wydziwiać - pompy ciepła, fotowolty ocieplenia i inne ekstrawagancje dla bogatych.
    Osobiście tam mi odp......o że zamontowałem bufor, pompe ciepła, kocioł elektryczny i na dokładke MPMa. I niestety ale tylko na mpma jeszcze mogę liczyć
    PC jest cienka poniżej zera za prąd każą pół pensji oddać więc został MPM i- węgiel. Jednak on pomimo że kilowatogodzina z niego najtańsza też podrożał i to ponad 15 proc. Więc co dalej ? bo zarobki nie dość że nie rosną to wydatki jak najbardziej i to nie o 10 czy 15 proc. Jak te trendy sie utrzymają, a idioci którzy pozwolili innym idiotom rządzić nie zmienią zdania to zostanie mpm i plastik karton plastik karton plastik opony. Osobiście dopytałbym kolegę mtdeusz jak spalał te opony o których niedawno jeszcze pisał bo ta wiedza lada chwila może uratować przed zamarznięciem. I między bajki włóżmy że to chore skorumpowane pełne niekompetentnych pajaców państwo cokolwiek zrobi dla normalnych ludzi. Fotowolty lada chwila o kant dupy bo trza bedzie mieć magazyn a kto zmagazynuje 10000 kwh przez pół roku ? Dotacja do pompy ciepła ? warunkiem jest wywalenie mpm a i każdego innego kotła spalacza- a prąd już w takiej cenie że zimowy COP pompy musiałby wynieść powyżej 3 żeby mpma na węglu dogonić, że o kartonach i plastiku nie wspomnę.Cóż tam w takim razie na horyncie ?
    Zimna fuzja atomowa albo karton plastik plastik karton plastik. A daliby durnie kasę na tani prąd elektrowniom i przynajmniej małe osiedla pozbyłyby sie smrodu.
    Mój węgiel spaliłaby elektrownia w warunkach o niebo lepszych niż u mnie a do atmosfery z dobrego filtra dostałby się pewno ułamek tego co teraz ten niby 5 klasowy mpm wypuszcza. Tylko ....... no właśnie.
    Dla kasy porzucili rozum etykę oraz cnotę
    niestety nic juz nie da że rozum jest z powrotem
    P.S.
    8 gwiazdek 5+3
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 09-02-2021 o 18:37

  10. #6690
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Najwięcej mają do powiedzenia gówniarze mieszkający z rodzicami w bloku ,oni donośni są bardzo .
    To do mnie?
    Czy tylko pod moim postem?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #6691
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    i kto to pisze ?

    Miszcz spalania opon i plastiku. Ja doskonale wiem że jest zabronione ale istnieje coś takiego jak stan wyższej konieczności To jest wtedy jak życie moje jest zagrozone przez nieodpowiedzialne idiotyczne i bandyckie działanie struktur państwa które ze swej strony nie oferuje nic ale to nic poza zakazami.
    Najpierw patrzę do portfela -jak mam hajs to moge wydziwiać - pompy ciepła, fotowolty ocieplenia i inne ekstrawagancje dla bogatych.
    Osobiście tam mi odp......o że zamontowałem bufor, pompe ciepła, kocioł elektryczny i na dokładke MPMa. I niestety ale tylko na mpma jeszcze mogę liczyć
    PC jest cienka poniżej zera za prąd każą pół pensji oddać więc został MPM i- węgiel. Jednak on pomimo że kilowatogodzina z niego najtańsza też podrożał i to ponad 15 proc. Więc co dalej ? bo zarobki nie dość że nie rosną to wydatki jak najbardziej i to nie o 10 czy 15 proc. Jak te trendy sie utrzymają, a idioci którzy pozwolili innym idiotom rządzić nie zmienią zdania to zostanie mpm i plastik karton plastik karton plastik opony. Osobiście dopytałbym kolegę mtdeusz jak spalał te opony o których niedawno jeszcze pisał bo ta wiedza lada chwila może uratować przed zamarznięciem. I między bajki włóżmy że to chore skorumpowane pełne niekompetentnych pajaców państwo cokolwiek zrobi dla normalnych ludzi. Fotowolty lada chwila o kant dupy bo trza bedzie mieć magazyn a kto zmagazynuje 10000 kwh przez pół roku ? Dotacja do pompy ciepła ? warunkiem jest wywalenie mpm a i każdego innego kotła spalacza- a prąd już w takiej cenie że zimowy COP pompy musiałby wynieść powyżej 3 żeby mpma na węglu dogonić, że o kartonach i plastiku nie wspomnę.Cóż tam w takim razie na horyncie ?
    Zimna fuzja atomowa albo karton plastik plastik karton plastik. A daliby durnie kasę na tani prąd elektrowniom i przynajmniej małe osiedla pozbyłyby sie smrodu.
    Mój węgiel spaliłaby elektrownia w warunkach o niebo lepszych niż u mnie a do atmosfery z dobrego filtra dostałby się pewno ułamek tego coteraz ten niby 5 klasowy mpm wypuszcza. Tylko ....... no właśnie.
    P.S.
    8 gwiazdek 5+3
    Ja tam żadnymi oponami nie palę
    W dolnym kopciuchu opony by kopciły lepiej niż na składowisku

    Więc muszę cię zmartwić nie popalisz, se w dolnym kopciuchu oponami bo będziesz wysoce wykrywalny i szybko dostaniesz mandat

  12. #6692

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Ja tam żadnymi oponami nie palę
    Ooo a to ci dopiero nowina – jeśli jest tak faktycznie – zapomniałeś dodać – że JUŻ.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    W dolnym kopciuchu opony by kopciły lepiej niż na składowisku
    Ooo a to ci dopiero nowina – skąd ta zmiana frontu – do tej pory wszędzie o tym pisałeś – że jest ODWROTNIE.
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    będziesz wysoce wykrywalny i szybko dostaniesz mandat
    Ooo a to ci dopiero nowina – czyżby cię w końcu wykryli i mandat wlepili - a jak to się odbyło – popiół do badania wzięli – komin wyskrobali – czy próbki gleby koło chałupy pobrali.

    To jak wy się teraz ogrzewacie przy tych mrozach ponad –10*C skoro piszesz, że masz w chałupie non stop +25*C – no i skoro #31 https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8022283 obliczeń nie chcesz podać a w zaparte idziesz, że węgla kamiennego też już nie spalasz i choć by cię ciął na paski które solą by sypał, to ty tylko dalej drzesz japę, że węgiel to syf i razem z takimi kopciuchami jak twój trzeba ZAKAZAĆ węgla spalanie w takich kopciuchach jak twój oraz że takie i te kopciuch jak najszybciej powinny zgodnie z NAKAZEM wylądować w hucie.

  13. #6693
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Kopciuchy 5 klasy (w tym dolne) do huty , węgiel do elektrowni.

    NIE DLA WĘGLA W DOMACH

    https://www.teraz-srodowisko.pl/aktu...arth-9794.html

    https://300gospodarka.pl/300klimat/e...k-zmiana-nazwy
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 10-02-2021 o 10:33

  14. #6694

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Kopciuchy 5 klasy (w tym dolne) do huty , węgiel do elektrowni.

    NIE DLA WĘGLA W DOMACH

    https://www.teraz-srodowisko.pl/aktu...arth-9794.html

    https://300gospodarka.pl/300klimat/e...k-zmiana-nazwy
    Zgadzam się w 100proc jednak nie przy pomocy zakazów. Najpierw węgiel do elektrowni a do mojego domu prąd po 15 gr za 1 kwh.
    Potem sam odwiozę kocioła na złom. Zmiana nazwy również ma sens bo ani z ekonomia ani z ekologia to nic wspólnego nie ma.
    Jest tylko jeden minus tego - jak już większość kraju wywali te kotły to złodzieje z rządu ustalą taką cenę prądu że nam w pięty pójdzie.
    Napisałbym więc :

    KOTŁY NA PALIWA STAŁE GWARANTEM BEZPIECZEŃSTWA

    P.S
    Jest gdzieś górniak piata klasa ?

  15. #6695
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Górniak 5 klasa toć to byłby cud panie , sam chętnie bym takiego zanabył .

  16. #6696

    Domyślnie

    pisze mtdeusz Kopciuchy 5 klasy (w tym dolne) do huty , węgiel do elektrowni.

    W tym dolne-skoro górnych nie ma to jakie inne kolega oponiarz miał na myśli ?
    Swoją drogą jest do wyobrażenia kocioł górnego spalania klasy 5 tej i lepszej. Tylko już nikomu się nie chce tego zrobić.
    Miałby zapewne jedną wadę - słabą regulację mocy przy stałych wymiarach komory zasypowej ale..... wszystko dałoby sie zapewne obejść
    np wkładkami - coś w podobie blachy zmniejszającej ruszt ino zmniejszające całą komorę a nie tylko ruszt jak w dolniaku.
    Moc kotla byłaby pochodną mocy opału i np szerokości komory zasypowej. A dobre spalanie przez palnik umieszczony u góry nie jest niemożliwe.
    Sie nie znam to wymyśliłem. I nie ma bata byłoby współprądowe co mtdeusza priorytetem jest a odpowiednio długi wymiennik i 3 2 lub jeden otwór dla PW umieszczone we właściwych miejscach dałyby pewnie większą kontrolę nad spalaniem niż w dolnym

    KOTŁY NA PALIWA STAŁE GWARANTEM BEZPIECZEŃSTWA
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 11-02-2021 o 06:11

  17. #6697
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Górniak każdy ma lepszą sterowalność oraz większą wydajność od dolniaka i to jest fakt niezaprzeczalny tylko ciutkę kopci zwłaszcza podczas mocnego odgazowania w pierwszej fazie potem z górki ,ale i tak lepszy od dolniaka jest ,to moje zdanie .

  18. #6698
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Górniaka piątej klasy a nawet wyższej bardzo łatwo by się dało zrobić na konstrukcji TLUDA, emisja pyłu była by znikoma.

    A o takie np. zgazowujące HG
    https://www.youtube.com/watch?v=C1nU...nVEdWV_pF_3ZWQ

  19. #6699
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Nie wiem o co tam chodzi ale fajnie to wygląda .

  20. #6700

    Domyślnie

    Ty @Chris Zielonka serio to gadasz czy tylko przykładem oponiarza OPONIARZUJESZ se.

    Jeśli o Gs-y idzie - w nich najwięcej widziałem białych wymienników czyli nie jako biały wymiennik w nim to nie problem.
    Na YT-i jest film o fabrycznym Gs-ie z dyszą na wierzch wielką jak kaszalota paszcza, która ogniem zionie jak silnik rakietowy – nadto też na YT-i jest inć mość jeden co też to w swoim Gs-ie ma – do tego jest jeszcze popiół który w podobny sposób wykorzystać można i też jest inć mość jeden co na YT-i pokazuje jak popiołem się posłużyć oraz opowiada o korzyściach z tego.
    Jeśli o modulację mocy Gs-a chodzi – to też nie problem, bo moc zależy od wielkości rusztu i rodzaju paliwa oraz od jego ilości – cegły i płytki szamotowe są w sam raz do tego.
    Z tym : ... A dobre spalanie przez palnik umieszczony u góry nie jest niemożliwe. ...to racji nie masz - w trzeciej modyfikacji Gs-a wymyśliłem coś takiego sobie se – jest o tym na FM-ie w moich postach pierwszych i dlatego temu inć mości tu pisałem o tym : #18 https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8009188 .
    Z tym to pojechałeś na maxa : ... I nie ma bata byłoby współprądowe co mtdeusza priorytetem jest ... - od kiedy to oponiarza priorytetem jest – on tak tylko o tym OPONIARZUJE czy raczej piepszy se – z resztą sam se zobacz o tym tu : https://forum.muratordom.pl/showthre...ycie-bez-smogu .

    Jeśli coś więcej na temat spalania w Gs-ie dowiedzieć się chcesz - luknij tu : https://forum.muratordom.pl/showthre...gla-kamiennego i na YT-i jest o tym filmów masa - a jeśli w Ds-ie to luknij tu : https://forum.muratordom.pl/showthre...w-sta%C5%82ych .

Strona 335 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony