dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 347 z 369
Pokaż wyniki od 6.921 do 6.940 z 7363
  1. #6921
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Nooo ja pitolę o rozpalaniu jakiego kominka prawisz – Nooo ale cóż – fakt jest faktem niepodważalnym w sytuacji takiej gdy ktoś się kreuje jak już pisałem o tym a z tych względów jak nic najlepiej na innych gadać, innych kląć, innych przeklinać i na innych pluć a samemu siebie i innych po cichu kominkiem truć.
    Te ppm-y to kiedy se mierzyłeś – Nooo chyba nie w tedy co w kominku rozpalałeś i później nim se i innym kopciłeś -Cooo?
    Tak jeszcze z ciekawości pytam – kominek znikąd jak z OBI – Cooo? - bo te z Castoramy które normy „ekoprojektu” spełniać muszą, to nie na każdą i każdego kieszeń. Stąd pewnie braki w tym : Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge. https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8101596.

    Piszesz w tak nieskładny sposób, iż doprawdy nie wiem, co z tym począć.
    Przecież nie raz pisałem, że posiadam kominek (pomyłka i niepotrzebnie wydany pieniądz).

    Rozpalam w nim jakieś 8-10 razy w sezonie, z czego połowa przypada na okres pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem. Po przycince brzozy mam trochę drewna i muszę coś z nim zrobić.
    Wkład kominkowy to BEF450

    Gdybym budował jeszcze jeden dom, to zrezygnowałbym z tego zbytku.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 29-12-2021 o 11:29
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #6922

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Gdybym budował jeszcze jeden dom, to zrezygnowałbym z tego zbytku.
    Nie pisz takich rzeczy , pomyśl, jak będzie przerwa w dostawie błękitnego paliwa ( z przeróżnych przyczyn) to tym zbytkiem podgrzejesz sobie w domu.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  3. #6923

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No właśnie, to było niedawno...

    Wiesz, jest takie hasło, kto gdzie był i co tam widział, ale w uwagi na kulturę wypowiedzi nie będę go cytował.
    Jednak zapamiętaj je, bo idealnie nada się na epifatium na twym nagrobku.
    To 1/8 czy 50:50?

  4. #6924
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mogę podgrzać też prądem.
    Wiesz, ile kWh możesz kupić za 15tys zł ?
    jakieś 20 000 kWh

    To ilość, która wystarczy na ogrzanie domu i wody przez trzy lata
    Natomiast komin i wyprowadzenie pod ew. prostą kozę mógłbym zrealizować...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 29-12-2021 o 11:51
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #6925

    Domyślnie

    Oooo kurna, bo jak dobrze jarzę też u Ciebie z uwagi na sejmiku prosmogowego postanowienie tego kominka są już godziny policzone i co zrobisz – zdążysz go do Nowego Roku wywalić, czy czekać będziesz aż wbiją Ci się na kwadrat po Nowym Roku i łagodnymi środkami twardej perswazji zmuszą Cię byś nim z salonu wyjechał.
    Nie przykro Ci jest z tego powodu, że ja jeszcze rok jarać se w bezklasowym będę a Tobie choć by :
    Cytat Napisał bobiczek Zobacz post
    Gaz również.
    Moje 2 ostatnie rachunki to jakaś porażka.
    Dostawca gazu wypowiedział mi umowę na dostarczanie, czujecie?
    Dostawca zrezygnował z dostarczania!
    Na moje pytanie dlaczego, stwierdził że nie jest w stanie zagwarantować jakiejś sensownej ceny.
    Pewnie zaraz ogrzewający energią elektryczną doświadczą podobnie
    to tylko prądem ogrzewanie zostanie. Z drewnem z brzozy problem żaden – sprzedasz lub oddasz ale co z faktem, że już brzozy spalać se w nim nie będziesz mógł. Jak nic zdrowa maszyna do produkcji ciepła – i co z tego – ani jej oddać ani sprzedać komu - a może jak ją od komina odłączysz, to za posiadanie głowy Ci nie urwą lub nie ukręcą.
    No chyba, że przyłapią Cię na tym, że zaś ją podłączyłeś i brzozę w nim spalasz z partyzanta, ot tak w imię zasad jak np. tutaj :
    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Tak może twierdzić tylko skrajny ignorant który kompletnie nie rozumie obecnej sytuacji. Dlaczego tak twierdzą wielbiciele trutek powietrznych wcale mnie jednak jakoś szczególnie nie dziwi.

  6. #6926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kilka miesięcy temu producent stwierdził, BEF450 stwierdził, że mając wyniki badań tego wkładu może wnioskować o wydanie mu ceryfikatu Ecodesign.
    Czy to zrobił, nie wiem - średnio mnie temat interesuje

    Najwyżej wyrzucę wkład i włożę w jego miejsce lodówkę na wino - przynajmniej będzie to przedmiot używane kilka razy w tygodniu

    Ne wiem, co ma na celu przytoczenie postu @bobiczek
    Nie wie, jakiego gazu używa, kto jest jego dostawcą.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 30-12-2021 o 11:00
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #6927

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ... może wnioskować o wydanie mu ceryfikatu Ecodesign. Czy to zrobił, nie wiem - średnio mnie temat interesuje. Najwyżej wyrzucę wkład i włożę w jego miejsce lodówkę na wino...
    Nooo Dooobbbrrraaa – ale za język ciągnąc Ci trzeba – Tooo Cooo zrobisz – sam nim na Nowy Rok z salonu wyjedziesz czy czekać będziesz, aż ci go z salonu wypiepszą za stosowną opłatą. ???
    Ps.
    Co tu do choroby ciężkiej się dzieje - tyle postów wczoraj było a dzisiaj już ich nie ma - ten co te posty usuwa może niech się za pisanie postów weźmie i sam ze sobą dyskutować zacznie lub niech to forum zamknie na chwałę tego przeciw czemu tu występujemy. !!!

  8. #6928
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Nooo Dooobbbrrraaa – ale za język ciągnąc Ci trzeba – Tooo Cooo zrobisz – sam nim na Nowy Rok z salonu wyjedziesz czy czekać będziesz, aż ci go z salonu wypiepszą za stosowną opłatą. ???
    A niech stoi, skoro do tej pory stoi bezużyteczny przez 355dni w roku, to może postać i 365dni.
    Jak będe robił jakiś większy remont salonu, to się go na złom zawiezie i na dobre wino będzie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #6929
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jednak będę mógł sobie palić na legalu te 10 dni po wejściu w życie ustawy antysmogowej


    Dziś dostałem certyfikat BimSch V2 na ten wkład.
    A skoro ma >80% sprawności można używać go nadal...
    Żegnaj, lodówko...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #6930

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jednak będę mógł sobie palić
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A skoro ma >80% sprawności można używać go nadal...
    No i fajnie, używaj sobie , drewna Ci nie zabraknie w tym kraju.
    Tylko nie chce już widzieć jak psioczysz na palących drewnem .
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  11. #6931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak ktoś będzie w mojej okolicy przeginał i palił 5-7x w tygodniu, to będę psioczył to to ma duży wpływ na jakość powietrza
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #6932

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    (...)
    Aaaa to ciekawe i wręcz nie bywałe – pomijając fakt w tym, że co dopiero pisałeś o tym, że certyfikat na Twój kominek Cię wali - aż tu nagle, że już jesteś w posiadaniu tego i zaś pomijając tu fakt, że od kiedy certyfikat tak wygląda oraz jakim sposobem certyfikat uzyskałeś na urządzenie które w czasie sprzedaży certyfikatu nie posiadało.
    Z tego mi wychodzi na to, że posiadacze mpm-ów, które certyfikatów nie posiadają – mogą walić do Ciebie jak w dym byś im takie certyfikaty załatwił – rzecz jasna prawdziwe i legalne a nie coś takiego jak tu wkleiłeś.
    Gdy byś zaś jakieś wąty miał do tego, to gadaj o tym z @animuss – on najlepiej Ci to wyjaśni, że kit żenisz w kwestii certyfikatu swego - co bezpośrednio koresponduje z tym coś na wypisywał i dalej wypisujesz w kwestii kominków jak i tej całej reszty o której prawisz w myśli zasady takiej : https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipokryzja.

  13. #6933

    Domyślnie

    Jak zabraknie gazu czy prądu, to myślicie że ktoś się będzie zakazami przejmować?
    Sam wykuję dziurę w kominie i wstawię zwykłą kozę by nie zamarznać.
    Bylem przed świętami w casto.
    Wszystkie butle i piecyki na propan/butan wykupione.
    W tv gadali o możliwości przerw w dostawach, więc zeszło do zera.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #6934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Aaaa to ciekawe i wręcz nie bywałe – pomijając fakt w tym, że co dopiero pisałeś o tym, że certyfikat na Twój kominek Cię wali - aż tu nagle, że już jesteś w posiadaniu tego i zaś pomijając tu fakt, że od kiedy certyfikat tak wygląda oraz jakim sposobem certyfikat uzyskałeś na urządzenie które w czasie sprzedaży certyfikatu nie posiadało.
    Z tego mi wychodzi na to, że posiadacze mpm-ów, które certyfikatów nie posiadają – mogą walić do Ciebie jak w dym byś im takie certyfikaty załatwił – rzecz jasna prawdziwe i legalne a nie coś takiego jak tu wkleiłeś.
    Gdy byś zaś jakieś wąty miał do tego, to gadaj o tym z @animuss – on najlepiej Ci to wyjaśni, że kit żenisz w kwestii certyfikatu swego - co bezpośrednio koresponduje z tym coś na wypisywał i dalej wypisujesz w kwestii kominków jak i tej całej reszty o której prawisz w myśli zasady takiej : https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipokryzja.
    Poczytaj jaki warunki powinien spełnić kominek wg uchwały antysmogowej obowiązującej w moim mieście.
    Doczytasz, wrócisz i możemy rozmawiać.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #6935

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Poczytaj jaki warunki powinien spełnić kominek wg uchwały antysmogowej obowiązującej w moim mieście. Doczytasz, wrócisz i możemy rozmawiać.
    W Nowym Roku wszystkim i też Tobie życzę wszystkiego dobrego.

    Tęskniłeś ???

    Skoro uprzejmości i konwenanse mamy już za sobą - Nooo Tooo Dooo RooBooTyyyy.

    Tak więc powiadasz, że masz :
    Wkład kominkowy to BEF450
    Całkowita moc grzewcza 5-7 kW przy : sprzyjających warunkach grzewczych wystarczających dla 120-180 m3 - mniej sprzyjających warunkach grzewczych wystarczających dla 70-130 m3 - niesprzyjających warunkach grzewczych wystarczających dla 50-80 m3.
    Temperatura spalin na wylocie 267 °C.
    Zużycie paliwa na godzinę 2,2 Kg/h
    Do tego :
    Powrót z wielkiej płyty", czyli dziennik budowy swoich indywidualnych, parterowych 106m2 parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge
    Jak i że :
    A ja za każdym razem czuję sie niekomfortowo, kiedy rozpalam kominek i temperatura wzrasta o 1.5, 2C
    Booo :
    Rozpalam w nim jakieś 8-10 razy w sezonie, z czego połowa przypada na okres pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem. Po przycince brzozy mam trochę drewna i muszę coś z nim zrobić.
    Czyli tak : to drewno z brzozy na bieżąco spalasz – i dla tego jest jeszcze mokre, a po zapaleniu tego w kominku przy powyższym temperatura tylko ciut, ciut Ci wzrasta czyli w tym kopciuchu się nie pali a kisi – jakie to szczęście dla wszystkich, że trującą i smrodliwą nawałnice robisz jak pisałeś
    z czego połowa przypada na okres pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem.
    Dziwne to dla mnie jest i niezrozumiałe, że bo niby co – do tego wszystkiego czym już się przyoblekłeś, to jeszcze tym się przyoblekasz : https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrow...z7vm-FMiw.html i dlatego mnie odsyłasz do Twojej antysmogowej – po mimo tego, że pisałeś w taki sposób o tym
    Oczywiście, a kominki w Polsce są szczytem techniki. zarówno te istniejące, jak i te wyjeżdzające na palecie z OBI, czy Castoramy, gdzie cena czyni cuda. I mało tego - świadomi problemu Polacy, posiadacze starych, żeliwnych spalarek drewna...
    Przy takim sposobie kopcenia przypadkiem nie próbuj go otwierać, bo coś takiego może Cię spotkać : https://www.youtube.com/watch?v=XDLMV6_M2O0 a od tego miernik ppm-ów szlak Ci może trafić – nie wspominając już o : dwóm małych oczyszczaczach Xiaomi i filtrach w rekuperatorze Kinetic 250.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 02-01-2022 o 10:17

  16. #6936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Gdzie wyczytałeś , że:
    brzozy na bieżąco spalasz – i dla tego jest jeszcze mokre,
    Człowieku, zamiast dopytać, kiedy przycinałem brzozę, to tworzysz jakieś teorie, czego efektem jest powyższy nieskładny elaborat.
    Brzoza została przycięta w lipcu 2020.
    W sezonie 2020/2021 paliłem jeszcze drewnem kupionym w 2016 roku, po wprowadzeniu się do domu
    Masz jeszcze jakiś problem ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #6937

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Masz jeszcze jakiś problem ?
    Pokaż jakie masz zapotrzebowanie na ciepło : https://cieplo.app/ i linka do wyników podaj.

  18. #6938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale nie muszę wypełniać jakiegoś przybliżonego internetowego kalkulatora, skoro mam obliczone OZC.
    Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 3477 W
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 4978 kWh/rok
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #6939

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 3477 W
    Dzięki serdeczne – teraz sobie, to porównaj z parametrami tego austryjackiego kominka – jak już pisałem / kopciuch / i do tego w ogrzewaniu komina nader mocny – możesz sobie jeszcze pp-my nad kominem zmierzyć a w tedy wątpliwości mieć nie będziesz, że lodówka na wino w tej sytuacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem lub może jak by lodówkę w ten kominek wstawić Oooo Tooo Byyy dopiero dwa w jednym było a kto wie co i kiedy stać się może – jak by co będzie jak znalazł a w sytuacji takiej i Ty już narzekać na innych nie będziesz mógł, że Ci kopcą kominkami.

  20. #6940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jakiego znowu austriackiego kominka ?
    Ty w ogóle ni ogarniasz tematu...

    Dlaczego w ogóle nazywasz go kopciuchem, skoro spełnia aktualne normy ?



    Natomiast w jednym przyznam rację - i od wielu lat to powtarzam - w małym, średnim ale dobrze ocieplonym domu z WM kominek to nieporozumienie.
    Moc 5 kW, jaką uzyskujemy przy typowym paleniu to o wiele za dużo na nasz klimat...
    A niektórzy ulegają jeszcze bezsensownej modzie na no przeszklenia narożne...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 347 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony