dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 349 z 369
Pokaż wyniki od 6.961 do 6.980 z 7363
  1. #6961

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale człowieku, już i tak zbyt dużo dla Ciebie zrobiłem (...) Aktualna uchwała to tylko półśrodek, liczę, że za 3-4 lata wymagania będą bardziej rygorystyczne.
    Jaj sobie z ciebie nie robie – strasznie rad jestem, że kominek ci spasił i zacząłeś swego kominka bronić jak niepodległości.

    Tak na marginesie nie ma źródła ciepła na paliwa stałe, które nic smoły by nie wytworzyło w czasie rozruchu. Dopiero jak się rozpali i się nagrzeje i jeśli są zachowane warunki ku temu, to i smoła będzie się spalać ale nigdy tak jak u twojego szwagra i innych kopciuchów którzy opał kiszą a nie spalają go. Smoły z sadzą w takich miejscach o których ci pisałem nie wypalisz nawet palnikiem ale można to wyskrobać (sadze się usuwa szczotką winylową) choć by z uwagi na to, że przepływ ogranicza i wymianę ciepła.

    Również się cieszę, że masz pewność w tym, iż twój kominek wymogi spełnia – choć ja jestem innego zdania, bo antysmogowa to jedno a do niej są jeszcze w uzupełnieniu inne akty prawne i do tego jak ktoś to subiektywnie czyta, to czego chce doczytać się może – ot trzeba wszystkie te akty przeczytać i dopiero na tle tego zakamuflowanego ogółu prawda staje się naga.

    Weź sobie na przykład pod rozwagę jak to może wyglądać gdy przebieraniec wbije ci się na chatę by papiery na kominek sprawdzić i ci zacznie wyciągać z tych wszystkich aktów - jeśli się oprzesz tylko na antysmogowej – to dla mnie poległeś razem z kominkiem swoim, bo on może ci nie odpuścić z uwagi na zamiar swój by twojego komika pozbawić życia. Przegoniłeś mnie trochę po tych aktach prawnych i wiedz o tym, że w nich też są tabelki : co, kiedy i ile wyemitować może zgodnie z normami jakie w nich są zawarte.

  2. #6962
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Weź sobie na przykład pod rozwagę jak to może wyglądać gdy przebieraniec wbije ci się na chatę by papiery na kominek sprawdzić i ci zacznie wyciągać z tych wszystkich aktów - jeśli się oprzesz tylko na antysmogowej – to dla mnie poległeś razem z kominkiem swoim, bo on może ci nie odpuścić z uwagi na zamiar swój by twojego komika pozbawić życia. Przegoniłeś mnie trochę po tych aktach prawnych i wiedz o tym, że w nich też są tabelki : co, kiedy i ile wyemitować może zgodnie z normami jakie w nich są zawarte.
    No i widzisz, tabelki zalazłeś, ale z danymi z certyfikatu nie porównałeś
    Jeśli będę miał chęć i nie zapomnę, to wyślę certyfikat do Wydziału Ekologii UM z zapytaniem, czy kryteria są spełnione.
    Na razie Święta minęły = kominek w odstawieniu
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #6963

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No i widzisz, tabelki zalazłeś, ale z danymi z certyfikatu nie porównałeś
    Luknij do tego : https://powietrze.malopolska.pl/baza...-paliwa-stale/ - przetłumacz se swój i porównaj.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 08-01-2022 o 17:14

  4. #6964

    Domyślnie

    No proszę ... Ekogroszek stał się bardziej ekologiczny. Nowy produkt PGG
    https://www.wnp.pl/gornictwo/ekogros...gg,525478.html

  5. #6965

    Domyślnie

    Może w elektrowniach i elektrociepłowniach zaczną stosować.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  6. #6966
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Może i ekologiczniejszy ale droższy .

  7. #6967

    Domyślnie

    Od 10 stycznia 2022 roku rusza sprzedaż nowego produktu w e-sklepie Polskiej Grupy Górniczej. Karolinka Ekogroszek to kolejna nowa pozycja w ofercie spółki i najbardziej przyjazna dla środowiska spośród ekogroszków PGG.

    Ceny mają dobre a inni nie, więc co, że ich węgiel jest lepszy czy raczej ich dilerzy swoją cenę trzymają??? https://sklep.pgg.pl/ - https://allegro.pl/listing?string=eko%20groszek

    PGG twierdzi, że Karolinka Ekogroszek gwarantuje 30 proc. redukcji zanieczyszczeń, w tym pyłu PM 2.5 i PM 10, benzo(a)pirenu oraz WWA (silnie rakotwórczych, wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych). Efekt użytkowania widać w ograniczonej do minimum ilości dymu z komina.

    https://pgg.pl/strefa-klienta/aktual...y-gor%C4%85co- Dzieje się tak za sprawą zastosowania w procesie produkcyjnym dodatku antysmogowego „Błękitny Plus”, który wytwarzany jest z polskiego węgla kamiennego poprzez odgazowanie. W ten sposób Karolinka Ekogroszek wpisuje się w działania na rzecz ochrony środowiska i staje się dostępnym, natychmiastowym rozwiązaniem problemu smogu.

    https://www.olx.pl/d/oferta/ekogrosz...8-IDNkqNB.html 1 250 zł za tonę przy patametrach które podają to dużo?
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 13-01-2022 o 13:19

  8. #6968
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    wytwarzany jest z polskiego węgla kamiennego poprzez odgazowanie.
    Dawno już stosuję taką metodę w warunkach domowych w kotle zgazowującym.
    1 250 zł za tonę przy patametrach które podają to dużo?
    Nie mówiąc o tym że do takiego typu paliwa trzeba inne konstrukcji kotła dla uzyskania efektu oszczędności.
    Regulamin forum

  9. #6969
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Od 10 stycznia 2022 roku rusza sprzedaż nowego produktu w e-sklepie Polskiej Grupy Górniczej. Karolinka Ekogroszek to kolejna nowa pozycja w ofercie spółki i najbardziej przyjazna dla środowiska spośród ekogroszków PGG.

    Ceny mają dobre a inni nie, więc co, że ich węgiel jest lepszy czy raczej ich dilerzy swoją cenę trzymają??? https://sklep.pgg.pl/ - https://allegro.pl/listing?string=eko%20groszek

    PGG twierdzi, że Karolinka Ekogroszek gwarantuje 30 proc. redukcji zanieczyszczeń, w tym pyłu PM 2.5 i PM 10, benzo(a)pirenu oraz WWA (silnie rakotwórczych, wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych). Efekt użytkowania widać w ograniczonej do minimum ilości dymu z komina.

    https://pgg.pl/strefa-klienta/aktual...y-gor%C4%85co- Dzieje się tak za sprawą zastosowania w procesie produkcyjnym dodatku antysmogowego „Błękitny Plus”, który wytwarzany jest z polskiego węgla kamiennego poprzez odgazowanie. W ten sposób Karolinka Ekogroszek wpisuje się w działania na rzecz ochrony środowiska i staje się dostępnym, natychmiastowym rozwiązaniem problemu smogu.

    https://www.olx.pl/d/oferta/ekogrosz...8-IDNkqNB.html 1 250 zł za tonę przy patametrach które podają to dużo?
    Redukcja silnie toksycznych zanieczyszczeń, w tym
    pyłu PM 2.5 i PM 10, benzo(a)pirenu oraz WWA (silnie rakotwórczych, wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych)
    z ilu % do % i ile po redukcji nadal będzie zanieczyszczeń silnie toksycznych zanieczyszczeń.
    Nie wspominając już o
    do takiego typu paliwa trzeba inne konstrukcji kotła dla uzyskania efektu oszczędności
    Linki do sklepu PGG pokazują "chwilowy brak towaru" a "Karolinki Ekogroszek" nie ma na stronie tego sklepu.
    Za to na linkowanej stronie allegro są też do kupienia "kapcie damski eko"
    Jesteś na prowizji??
    Bardziej się staraj.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 13-01-2022 o 14:35
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #6970

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Co twoje wpisy mają wspólnego ze schyłkiem węgla?
    Co twój wpis ma wspólnego z „Czy będzie zakaz palenia węglem???”

    W tym co zaprezentowałem – to faktycznie być musisz u dilerów na prowizji!!!
    Z doli odpalisz działę ??? Jak zauważyłeś chyba ? - jak chcę, to i spiąć się potrafię a w zależności od tego się spodziewam działy w stosownej wysokości do udziału mego!!!

    Ani czuć Ani widać, by do zakazu spalania dojść mogło (tona pelletu 1400 zł) – w między-słowiu czytaj : https://www.youtube.com/watch?v=-e9CVsAdzbI Środki unijne a hamowanie gospodarki w Polsce.

    Skoro ich forsa do niczego nam teraz nie potrzebna – to na chorobę ciężką w przyszłości mam po nią rence wyciągać – a niech w ramach tej wspólnoty się nią udławią, bo nam wystarczy tego co łożym na nich i z czego nas łupią!!!

    Świadectwo zaszczepienia się – masz - lub od egzorcysty zaświadczenie, że jesteś już czysty???

    Nie mam czasu tego szukać, więc proszę wskaż mi gdzie tak jest napisane o tym :
    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nie mówiąc o tym że do takiego typu paliwa trzeba inne konstrukcji kotła dla uzyskania efektu oszczędności.
    Jakiś czas czekać będę a jeśli się nie doczekam - odpłacę Ci na zasadzie - tak jak to miało miejsce z postem o tytule „Pies ogrodnika” w nadziei, że też dziękować mi będziesz - tak jak to się stało po usunięciu z Twojej stopki adresu internetowego!!!

  11. #6971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Co twój wpis ma wspólnego z „Czy będzie zakaz palenia węglem???”

    W tym co zaprezentowałem – to faktycznie być musisz u dilerów na prowizji!!!
    Z doli odpalisz działę ??? Jak zauważyłeś chyba ? - jak chcę, to i spiąć się potrafię a w zależności od tego się spodziewam działy w stosownej wysokości do udziału mego!!!

    Ani czuć Ani widać, by do zakazu spalania dojść mogło (tona pelletu 1400 zł) – w między-słowiu czytaj : https://www.youtube.com/watch?v=-e9CVsAdzbI Środki unijne a hamowanie gospodarki w Polsce.

    Skoro ich forsa do niczego nam teraz nie potrzebna – to na chorobę ciężką w przyszłości mam po nią rence wyciągać – a niech w ramach tej wspólnoty się nią udławią, bo nam wystarczy tego co łożym na nich i z czego nas łupią!!!
    Co ty zaprezentowałeś?
    Spalanie węgla jest trujące i szkodzi ludziom i środowisku.
    Lobby węglowe ma interes finansowy w promowaniu kolejnych nowych i "ekologicznych" z nazwy eko-groszków.
    Bez środków z Unii byłbyś jeszcze biedniejszy. Polska też.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #6972
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Spalanie węgla jest trujące i szkodzi ludziom i środowisku.
    Lobby węglowe ma interes finansowy w promowaniu kolejnych nowych i "ekologicznych" z nazwy eko-groszków.
    Bzdura, nawet węgiel można spalić czysto, brak tylko edukacji, promowania odpowiednich technik spalania oraz wydajnych konstrukcji kotłów.
    Bez środków z Unii byłbyś jeszcze biedniejszy. Polska też.
    Teraz jesteśmy jeszcze biedniejsi a Polacy będą pracować za miskę ryżu.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 13-01-2022 o 15:49
    Regulamin forum

  13. #6973
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jakiś czas czekać będę a jeśli się nie doczekam - odpłacę Ci na zasadzie - tak jak to miało miejsce z postem o tytule „Pies ogrodnika” w nadziei, że też dziękować mi będziesz - tak jak to się stało po usunięciu z Twojej stopki adresu internetowego!!!
    Nie nadążam za Twoim tokiem myślenia. Możesz to przełożyć na prosty język.
    Regulamin forum

  14. #6974
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Co ty zaprezentowałeś?
    Spalanie węgla jest trujące i szkodzi ludziom i środowisku.
    Lobby węglowe ma interes finansowy w promowaniu kolejnych nowych i "ekologicznych" z nazwy eko-groszków.
    Bez środków z Unii byłbyś jeszcze biedniejszy. Polska też.
    Pewnie masz rację ale jako wędkarz coś mi nie pasuje to żart co teraz piszę ale fakt niestety , w latach 70-tych w Rudzie Śląskiej mieliśmy 6 kopalni ,hutę ,koksownię ,walcownię i tysiące mniejszych firm , miast małe bo to kilka kilometrów tylko ale czytając gazetę waliły po niej krupy sadzy twardej ,smród syf a najlepsze że wszystkie stawy sadzawki i inne gnojówki były po prostu pełne ryb nawet rów kolejowy zalany wodą miał szczupaki metrowe jedny słowem masssa ryb były tysiące bażantów oraz ogromne ilości kuropatw , ludzie kłusowali ryby sieciami i zawsze było tego w bród , teraz czysto sterylnie a w wodzie zero życia bezrybie totalne bażanty czasem gdzieś a o kuropatwach zapomniano już ze 40 lat że takowe coś było . z punktu widzenia wędkarza tamte czasy były lepsze choć ryb do dziś nie jem

  15. #6975
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Ciekawe, komu to przeszkadzało?
    Kuropatwy pamiętam.
    Dawno ich już nie widziałem...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #6976

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Spalanie węgla jest trujące i szkodzi ludziom i środowisku.
    W związku z tym co napisałeś proponuję pozamykać wszystkie elektrownie i elektrociepłownie które używają tego trującego minerału.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  17. #6977

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    ludzie kłusowali ryby sieciami i
    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    w wodzie zero życia bezrybie totalne
    Ja tu dostrzegam związek przyczynowo-skutkowy...

  18. #6978

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nie nadążam za Twoim tokiem myślenia. Możesz to przełożyć na prosty język.
    BRUTUSIE – dokładnie tak jak Ci napisałem o tym!!!
    Napisał DUNIA.MD Nie mówiąc o tym że do takiego typu paliwa trzeba inne konstrukcji kotła dla uzyskania efektu oszczędności.
    Że bo co – mpm- wycofuje się z produkcji kotłów na węgiel i Ty teraz jak mtedeusz który węglem jarał i pluł na niego też pluć będziesz, bo Ci brzydło drewna spalanie w mpm-ie czy może cena tego ekogroszku Cię bodzie, bo dilerzy swoja cenę na swoje trzymają.

    Ciemny nie jesteś, więc proszę wskaż mi gdzie tak jest napisane o tym, że do takiego typu paliwa trzeba inne konstrukcji kotła dla uzyskania efektu oszczędności.

    I że co 1250 zł za tonę w porównaniu do 1500 zł za tone – to nie jest oszczędność za :
    Uziarnienie: 6 - 25 mm
    Zawartość wilgoci Wtr: 5.0 - 10.0 %
    Wartość opałowa Qir: 27 - 29 MJ/kg
    Zawartość siarki: ≤ 0.80 %
    Spiekalność RI: 0 - 14
    Zawartość popiołu: 3-8 %

  19. #6979

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Kuropatwy pamiętam.
    Może ptasia cholera je wytłukła – z zającami podobna sytuacja była acz już rzadko ale od czasu do czasu zdarza się wypatrzeć uszatego jak kica.

  20. #6980
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    W związku z tym co napisałeś proponuję pozamykać wszystkie elektrownie i elektrociepłownie które używają tego trującego minerału.
    Spalanie węgla w domowych piecach a spalanie węgla w elektrowniach i w elektrociepłowniach to zupełnie coś innego?
    Nie wiedziałeś czy udajesz?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 349 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony