dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 350 z 369
Pokaż wyniki od 6.981 do 7.000 z 7363
  1. #6981

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Może i ekologiczniejszy ale droższy .
    Acz może Ty Waść się wypowiesz o co Waści chodziło w wypowiedzi swojej - Nooo Oooo Cooo, że cena wysoka w stosunku do innych tak jak pisałem już o tym czy może z nim jest jak @Dunia napisała, że by nim jarać, to trza o nadawyczajnej konstrukcji czerwonego pudła do tego, bo inaczej - Tooo Cooo Nooo Cooo???

  2. #6982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    ,... były tysiące bażantów oraz ogromne ilości kuropatw , ludzie kłusowali ryby sieciami i zawsze było tego w bród , teraz czysto sterylnie a w wodzie zero życia bezrybie totalne bażanty czasem gdzieś a o kuropatwach zapomniano już ze 40 lat że takowe coś było . z punktu widzenia wędkarza tamte czasy były lepsze choć ryb do dziś nie jem
    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Ciekawe, komu to przeszkadzało?
    Kuropatwy pamiętam.
    Dawno ich już nie widziałem...

    Adam M.
    Tak trudno jest pomyśleć.
    Najłatwiej zwalić wina na kogoś...na onego.
    Sami jesteśmy winni a nie mityczni "oni".

    Ptakiem Zimowego Ptakoliczenia 2021 jest kuropatwa. Jej liczebność na początku XXI wieku gwałtownie spadła, w tej chwili ów trend spadkowy zatrzymał się i wydaje się nie pogłębiać. Kuropatw jest znacznie mniej niż kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu i coraz trudniej zobaczyć je na łąkach i polach. Dotyczy to wszystkich terenów naturalnego występowania tego płochliwego ptaka. Szacuje się, że w latach 70. XX w. w Polsce żyło ok. 7 milionów par kuropatw, dziś mamy ich jedynie nieco ponad 100 tysięcy!

    Kuropatwy, fot. Jerzy Sikorski

    Jaka jest tego przyczyna? Jest ich kilka, w dodatku często nakładających się na siebie. Jedna z głównych przyczyn to przemiany w rolnictwie, prowadzące do tworzenia monokultur upraw i zmian w krajobrazie. Zanikają śródpolne miedze i nieużytki – miejsca, których kuropatwy potrzebują do zdobywania pożywienia, zakładania gniazd, wychowania potomstwa i… schronienia. Utrata takich urozmaiconych pod względem krajobrazowym i pod względem zróżnicowania biologicznego miejsc powoduje, że wiele kuropatw pada ofiarą drapieżników – nie tylko lisów, ale także psów i kotów, beztrosko wypuszczanych przez ludzi. Środki owadobójcze, używane w rolnictwie, powodują utratę tzw. bazy pokarmowej, co jest szczególnie niesprzyjające dla piskląt, których podstawą pożywienia jest pokarm białkowy (larwy i dorosłe owady). Coraz wcześniej kosi się trawy na łąkach, przez co ptaki związane z tego typu siedliskami tracą lęgi, a najczęstszy sposób koszenia – od brzegów do środka, zamiast na odwrót – odcina przebywającym wśród upraw kuropatwom drogę ucieczki.

    W końcu – pomimo tak drastycznego spadku liczebności, kuropatwa wciąż jest na liście gatunków łownych, a próby hodowania i wypuszczania kuropatw kończą się najczęściej porażką i nie przyczyniają się do odbudowy liczebności populacji.
    https://otop.org.pl/zimowe-ptakolicz...tak-zimy-2021/
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #6983

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Tak trudno jest pomyśleć.
    Najłatwiej zwalić wina na kogoś...na onego.
    Sami jesteśmy winni a nie mityczni "oni".
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Napisał d7d
    Wiesz ile razy już napisałeś na FM "Większość to Idioci" ?
    Jest tobie lżej i lepiej od takich wpisów?

    A najśmieszniejsze jest to, że nasz "fizyk akademicki" nie zdaje sobie sprawy, że ilość idiotów, geniuszy i ludzi zupełnie przeciętnych w społeczeństwie wypada dokładnie wg rozkładu normalnego (krzywej Gaussa)
    Nie mam ciśnienia, byś zaś lub za-ście mnie w ebolaborat władowali – ale zdzierżyć tego nie mogę jak dalej tą propagandę siejesz swoją : jak to nam dają – se na zające wymyślili wirusa tylko nie zaszczepili zajęcy naszych i skutkiem tego wytłukli swoje i przy okazji nasze – reparacji z tego tytułu nie było i nie będzie!!!

    Aaaa ja myślałem, że im płacimy za CO2 a nie spalanie w kotłach domowych. - Nie wiedziałeś czy udajesz?

    Biegły w te klocki jesteś, więc bez problemu nam podasz jaki był areał uprawiany z komuny a jaki jest teraz – Natura2000 – coś mówi ci to – Aaaa dotacje na to by areał uprawny odłogiem leżał – coś mówi ci to – Solidarność / stan wojenny / prywatyzacja – coś mówi ci to.

    Nooo bo juści, że za komuny mało co było uprawiane już o hodowli zwierząt wspominać nie będę, to kuropatwy były a teraz co olbrzymia część tego leży odłogiem i tak samo z hodowlą zwierząt jest (PIĄTKA DLA ZWIERZĄT) – to kuropatw nie ma!!!

  4. #6984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "Tak trudno jest pomyśleć.
    Najłatwiej zwalić wina na kogoś...na onego.
    Sami jesteśmy winni a nie mityczni "oni"."

    Czemu wyniszczyłeś kuropatwy, łobuzie?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #6985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał M_alice Zobacz post
    Ja tu dostrzegam związek przyczynowo-skutkowy...
    Niestety on nie. Myśli, że wszystko jest nieskończenie i bezwarunkowo odtwarzalne
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6986
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    BRUTUSIE – dokładnie tak jak Ci napisałem o tym!!!
    Że bo co – mpm- wycofuje się z produkcji kotłów na węgiel i Ty teraz jak mtedeusz który węglem jarał i pluł na niego też pluć będziesz, bo Ci brzydło drewna spalanie w mpm-ie czy może cena tego ekogroszku Cię bodzie, bo dilerzy swoja cenę na swoje trzymają.
    Dalej nie rozumiem Twoich wypowiedzi. Piszesz mądrze ale nieraz masz jakieś odchyły. Gdzie napisałem że węgiel jest zły lub plułem na niego?. Najlepszym paliwem jakie używałem jeszcze dwa lata temu był węgiel brunatny którego teraz już nie kupisz.

    Ciemny nie jesteś, więc proszę wskaż mi gdzie tak jest napisane o tym, że do takiego typu paliwa trzeba inne konstrukcji kotła dla uzyskania efektu oszczędności.

    I że co 1250 zł za tonę w porównaniu do 1500 zł za tone – to nie jest oszczędność za :
    Uziarnienie: 6 - 25 mm
    Zawartość wilgoci Wtr: 5.0 - 10.0 %
    Wartość opałowa Qir: 27 - 29 MJ/kg
    Zawartość siarki: ≤ 0.80 %
    Spiekalność RI: 0 - 14
    Zawartość popiołu: 3-8 %
    Logiczne jest że paliwo to jest pozbawione większej ilości części lotnych (odgazowane) więc co ma odbierać wymiennik kotła skoro większa część energii z paliwa będzie oddawać ciepło poprzez konwekcję.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 13-01-2022 o 19:53
    Regulamin forum

  7. #6987

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Logiczne jest że paliwo to jest pozbawione większej ilości części lotnych (odgazowane) więc co ma odbierać wymiennik kotła skoro większa część energii z paliwa będzie oddawać ciepło poprzez konwekcję.
    Ja wiedziałem, że rozumny jesteś i wiem, że z Tobą trzeba umieć gadać – ot tak : proście a będzie wam dane – kołaczcie a będzie wam otwarte.

    Tak więc chciał nie chciał jak mówią : umiesz liczyć to licz na siebie więc niech i tak będzie :
    Już jest! Karolinka Ekogroszek z dodatkiem antysmogowym "Błękitny Plus". Powitajmy gorąco!
    Od 10 stycznia 2022 r. rusza sprzedaż nowego produktu w e-sklepie PGG S.A. Karolinka Ekogroszek to kolejna, nowa pozycja w ofercie Polskiej Grupy Górniczej S.A., ale pierwsza tak wyjątkowa bo najbardziej przyjazna dla środowiska (spośród ekogroszków PGG S.A.). Gwarantuje 30% redukcji zanieczyszczeń, w tym pyłu PM 2.5 i PM 10, benzo(a)pirenu oraz WWA (silnie rakotwórczych, wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych). Efekt użytkowania widać już od razu w ograniczonej do minimum ilości dymu z komina.

    Dzieje się tak za sprawą zastosowania w procesie produkcyjnym dodatku antysmogowego „Błękitny Plus”, który wytwarzany jest z polskiego węgla kamiennego poprzez odgazowanie. W ten sposób Karolinka Ekogroszek wpisuje się w działania na rzecz ochrony środowiska i staje się dostępnym, natychmiastowym rozwiązaniem problemu smogu.

    Tym bardziej, że produkt można stosować niezależnie od klasy kotłów – zarówno w tych starej generacji, jak i najnowszych, automatycznych.

    To nie wszystko. Karolinkę cechuje również:

    wydajność – wysoka kalorycznośćzapewni dużo ciepła przy mniejszym zużyciu ekogroszku,

    wygoda użytkowania – łatwy zapłon, stabilny proces spalania, czy mniejsza ilość popiołu zaoszczędzą czas, który zapewne można spożytkować w przyjemniejszy sposób niż w kotłowni.

  8. #6988
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Tak trudno jest pomyśleć.
    Najłatwiej zwalić wina na kogoś...na onego.
    Sami jesteśmy winni a nie mityczni "oni"."

    Czemu wyniszczyłeś kuropatwy, łobuzie?

    Adam M.
    Ani łobuzie anie "wyniszczyłeś".
    Potrafisz samodzielnie myśleć?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #6989

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Czemu wyniszczyłeś kuropatwy, łobuzie?
    No tak się uśmiałem jak to zobaczyłem aż tu masz!!!
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Potrafisz samodzielnie myśleć?
    To przecież radosna groteska taka jest a nie złośliwość jakaś.
    Czyż byś już nie pomny był jak z naszymi stoczniami się porobiło.
    Zaś najarałeś się czy co - luzik - już nie długo spać pójdziemy - luli luli la.

  10. #6990

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Spalanie węgla w domowych piecach a spalanie węgla w elektrowniach i w elektrociepłowniach to zupełnie coś innego?
    Nie wiedziałeś czy udajesz?
    Ale że co , że kumin trochę wyżej ?

    O matko , a o co ta Twoja kochana Unia nas tak jebie ?

    O Kowalskiego że pali w cyganku czy że elektrownie na węglu idą.

    Zresztą poczytaj z jaką sprawnością działają nasze elektrownie .

    Nie wiedziałeś czy udajesz ?
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 13-01-2022 o 20:42
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  11. #6991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Nie mam ciśnienia, byś zaś lub za-ście mnie w ebolaborat władowali – ale zdzierżyć tego nie mogę jak dalej tą propagandę siejesz swoją : jak to nam dają – se na zające wymyślili wirusa tylko nie zaszczepili zajęcy naszych i skutkiem tego wytłukli swoje i przy okazji nasze – reparacji z tego tytułu nie było i nie będzie!!!

    Aaaa ja myślałem, że im płacimy za CO2 a nie spalanie w kotłach domowych. - Nie wiedziałeś czy udajesz?

    Biegły w te klocki jesteś, więc bez problemu nam podasz jaki był areał uprawiany z komuny a jaki jest teraz – Natura2000 – coś mówi ci to – Aaaa dotacje na to by areał uprawny odłogiem leżał – coś mówi ci to – Solidarność / stan wojenny / prywatyzacja – coś mówi ci to.

    Nooo bo juści, że za komuny mało co było uprawiane już o hodowli zwierząt wspominać nie będę, to kuropatwy były a teraz co olbrzymia część tego leży odłogiem i tak samo z hodowlą zwierząt jest (PIĄTKA DLA ZWIERZĄT) – to kuropatw nie ma!!!
    Taki lekki bełkot.
    Dobrze wiem co to Natura 2000 ...
    Wiem o co walczyła Solidarność...
    Wiem ile i ci jedli ludzie w czasach PRL a co jedzą teraz...
    W większości bo PMM chwali się że 8 milionów emerytów nie zapłaci podatku dochodowego bo otrzymują poniżej 2.500 brutto miesięcznie.ale nie chwali się że zapłacą 9% podatku zdrowotnego ...

    Poszukaj kto sprzedaje kto zarabia na prawach do emisji CO2

    Nie wiem co wymyśliłeś z "wymyśleniem wirusa na zające" i ale to może być coś ala "stonka ziemniaczana" zrzucana przez imperialistów.
    Unie wymyśliła wirusa na zające i Unia nie zaszczepiła naszych zajęcy?
    Ziemia leży odłogiem bo Unia nam zabroniła upraiawać ?
    A co z PIĄTKA DLA ZWIERZĄT ??
    Jesteś za czy przeciw?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 13-01-2022 o 20:45
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #6992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    No tak się uśmiałem jak to zobaczyłem aż tu masz!!!

    To przecież radosna groteska taka jest a nie złośliwość jakaś.
    Czyż byś już nie pomny był jak z naszymi stoczniami się porobiło.
    Zaś najarałeś się czy co - luzik - już nie długo spać pójdziemy - luli luli la.
    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Ale że co , że kumin trochę wyżej ?

    O matko , a o co ta Twoja kochana Unia nas tak jebie ?

    O Kowalskiego że pali w cyganku czy że elektrownie na węglu idą.

    Zresztą poczytaj z jaką sprawnością działają nasze elektrownie .

    Nie wiedziałeś czy udajesz ?
    Pamiętasz taką budowę promu?? ............
    https://www.money.pl/gospodarka/step...77484161a.html
    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...umiera/ejtx5ln
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #6993

    Domyślnie

    Czerpiesz informacje z takich stron ? Przecież tego się nawet otworzyć nie da, bo adblock nie pozwala.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  14. #6994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    To se wyłącz Adblock i nie marudź
    Nawet nie wiesz że to twoja wina
    Rany Julek !!
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #6995

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Taki lekki bełkot.
    Nooo widzisz z zającami jak z kuropatwami : https://tvn24.pl/polska/polskim-szar...206115-3494568 – Innowacyjne rolnictwo polegające na wielkoobszarowej uprawie pól powoduje znikanie miedz, krzewów i drzew w których chronią się zające.

    Wirusa sobie nie wymyśliłem – tylko od innych o tym słyszałem i ci wskazywali na to jak za Odrą wpadli na pomysł złoty by szkodnika wytępić u siebie. Na marginesie – już dawno temu w obozach koncentracyjnych zaczęli zgłębiać to zagadnienie.

    No i nie wiem czy od nich przez skutą lodem Odrę zaczęły z dobrobytu spiepszać do biedy u nas czy jakoś może nasze za chlebem czy na przemycie u nich były i z chlebem lub towarem tu zarazę zwlekły.

    Piątka dla zwierząt – same PIĄTKI i dla wszystkiego i dla wszystkich - wyłączając z tego Ukraińców oraz żytów - Nooo i co świat oraz UE z futerek zrezygnowała czy tylko świat i UE konkurencji się w ten sposób wyzbyła.

    Łobuzie!!! Czemu wyniszczyłeś kuropatwy i zające – Nooo czemu – takie miłe i słodkie a tyś łobuzie je wyniszczył!!!

    Swego czasu wiele było mówione o tym : https://dziendobry.tvn.pl/najnowsze/...LANDSCAPE_1280 Chemtrails, czyli smugi chemiczne. Czym tak naprawdę są białe ślady, które zostawiają samoloty?
    Nawet hamburgery/hot dogi w tym stanowisko zajęli swoje, że ćwiczą radarów ogłupianie – kolejna teoria spiskowa w przeddzień wybuchu C19 czy tylko d7d!!!.

    UE daje – limity połowów na Bałtyku i dotacje dla rolników – wspólnota i równość prawa we wspólnocie!!!

    Potrafisz samodzielnie myśleć?
    I z myślenia swego wnioski wyciągać???

  16. #6996
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    To tak jak z tymi dorszami , my mamy kompletny nan na połowy a Duńczycy mogą paszowcami zbierać wszystko co wlezie do sieci czyli wszelkie dorsze śledzie czy tam inne U-boty .ale mamy równe prawa w umiłowanej EU przecież .

  17. #6997

    Domyślnie

    Na każdego masz teczkę – o PC wspominałeś, że się rozglądasz i że jesteś zainteresowany – ile za likwidację moje chcesz – jak nie do PC, to do kredytu ci dołożę – podaj tylko cenę swoją!!! czy bez targów skierujesz sprawę od razu do „świętej inkwizycji”.

    Na sąsiadów i mieszkańców Rybnika, którzy palą zgodnie z zaistniały prawem (antysmogowa dla Rybnika) też donosisz - działając w tej waszej akcji społecznej „donieś na kopciucha” czy może jesteś operatorem dronów https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci...266-50970.html – więc to tylko taka praca.

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    – Panie marszałku, a jaki program tej partii?
    – Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio”
    UE daje - https://pl.wikipedia.org/wiki/Gazoci...%B3%C5%82nocny – i niech się święci 1 maja.

  18. #6998

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    To tak jak z tymi dorszami , my mamy kompletny nan na połowy a Duńczycy mogą paszowcami zbierać wszystko co wlezie do sieci czyli wszelkie dorsze śledzie czy tam inne U-boty .ale mamy równe prawa w umiłowanej EU przecież .
    Zapomniałeś dodać, że to wina Tuska!
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  19. #6999
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Zapomniałeś dodać, że to wina Tuska!
    O tym pajacu nawet nie warto wspominać ,mam takich typów serdecznie dość ale wtym czasie chyba kimś tam był jak takie decyzje wydawano ale czy on jest czy go nie ma na to samo wychodziło i wychodzi , nie chciałbym więcej o jakiś Tuskach czy Kaczyńskich gadać to zera .

  20. #7000

    Domyślnie

    To błękitne paliwo, to koks
    Pewnie spadłem z komina.
    Pamiętam jak JSW oferowała koks dla pracowników swojej grupy po 600zł/t na początku poprzedniego kryzysu z cenami węgla.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 350 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony