dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 369
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 7363
  1. #1041
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    No całkiem,całkiem kolego KvM. Widzicie koledzy tam biedny emeryt nie może głodować.Tam nawet ten co całe życie nic nie robił dostanie zapłacone mieszkanie,leki i do życia ok. 350 €,oraz inne przywileje,a życie tam nie jest droższe jak u nas.Skąd to wiem mieszkałem tam 20 lat i dalej tam pracuję,bo w tym kraju,biedny emeryt żyje na granicy ubóstwa.
    Ostatnio edytowane przez miedziannik ; 18-02-2015 o 21:28

  2. #1042

    Domyślnie

    nigdy nie wprowadza zakazu palenia weglem teraz 90 % wsi nawet nie ma dostepu do gazu np u mnie i do 2050 nie jest nawet przewidziane dociagniecie gazu wiec niby skad mam go wziac

  3. #1043
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    i o gaz coraz trudniej bo ciągną tam gdzie sie opłaca a mało ludzi chce gaz bo wiadomo że śmieciuchy rządzą, wrzuci sie gumofilca i jest tanie palenie

  4. #1044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalaf5

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poddębice
    Kod pocztowy
    99-200
    Posty
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    i o gaz coraz trudniej bo ciągną tam gdzie sie opłaca a mało ludzi chce gaz bo wiadomo że śmieciuchy rządzą, wrzuci sie gumofilca i jest tanie palenie
    A wiesz , u mnie nitka jest dość blisko,Jakieś 250metrów , razem z przebiciem koszt niebotyczny.
    Mieszkam w mieście a jak na wsi taki sam dostęp do gazu mam.

  5. #1045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    To co?
    Niemcy też skreślić czy zostawić na razie?
    Szwecja niezła, bo honorują nasze uprawnienia, podobno.
    Skreślić czy też na razie zostawić?
    Zimno tam trochę...dzień krótszy...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #1046

    Domyślnie

    Szwecji nie znam. Z krajów które znam Niemcy są najlepsze. Jest względnie tanio, blisko do Polski. Na północnym wschodzie mentalność ludzi bardzo zbliżona do polskiej. Można się nawet natknąć na Niemców mówiących nieźle po Polsku. Kraj bardzo zróżnicowany społecznie i kulturowo. Bawaria i północ to dwa różne światy, czasami Niemcy nie mogą się dogadać po niemiecku. Coś jak u nas Ślązak z kaszubem . Jednak czekaja Cię tu bardzo duże obciążenia podatkowe, znacznie większe niż w Polsce. Z czegoś trzeba ten socjał utrzymywać. Co ciekawe jest bardzo duża kwota wolna od spadków. Skala podatkowa jest progresywna, ale kwota wolna dość wysoka ok 8 tysięcy euro. Jakis czas temu uznano, że nie można płacić podatkow poniżej dochodow zapewniających minimum egzystencji. Praca minimalna 8,5 euro za godzine. Ale często pracodawcy jednak zatrudniają na czarno mimo wysokich kar. Bezrobocie bardzo niskie, jak się skończy zasiłek dla bezrobotnych to płacą zasiłek socjalny ok 350 euro. Ciężko za to przeżyć, ale można dostać inne dodatki. Książki za darmo dla dzieci w szkole podobnie leki (zależy od kasy chorych).
    Do 2008 roku można było prowadzić tanio działalność gospodarczą, bo nie było obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Obecnie sama składka zdrowotna to minimum 200-250 euro dla młodego, zdrowego człowieka przy założeniu że pierwsze 750 euro w roku płacisz z własnej kieszeni. Służba zdrowia miejscami gorsza niż w Polsce. Na specjalistę czasem trzeba równie długo czekać. Jakosc podstawowych porad lekarskich średnia, raczej na poziomie tego co w Polsce albo i gorzej.
    To bardzo bogaty kraj, ale w niektórych aspektach przestarzały. Duży problem z infrastruktura. Bankwosc w porównaniu z polska jest w epoce króla Ćwieczka, podobnie telekomunikacja. Na wielu wioskach nie ma Internetu ani zasięgu 3g. W numerach telefonów maja totalny burdel. Dopiero niedawno wprowadzili jednolite numery kont bankowych. Za to kredyty hipoteczne mogą być wzorem dla nas. Nisko oprocentowane i zwykle że stała stopa procentowa na cały okres. Jak każdy kraj ma swoje wady i zalety.

    Dla młodych i ambitnych chyba lepsze będzie uk.
    Ostatnio edytowane przez KvM ; 18-02-2015 o 22:53

  7. #1047
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał KvM Zobacz post
    Na północnym wschodzie mentalność ludzi bardzo zbliżona do polskiej.
    a to wada czy zaleta?

  8. #1048

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    a to wada czy zaleta?
    Zależy dla kogo. Nie maja wszyscy idealnych wymuskanych domków, niemieckiego porządku i sztywności . Często kombinują podobnie jak w Polsce. Oferowanie usług bez rachunku i VAT możesz spotkać częściej niż w Polsce. Są dość otwarci i towarzyscy. Sporo piją i palą, niektórzy popadaja w alkoholizm. Generalnie w porządku jako sąsiedzi.

  9. #1049

    Domyślnie

    Cytat Napisał KvM Zobacz post
    Dokładnie.
    myslałem o tym
    http://zus.pox.pl/pit/podatki-w-pols...ajach-unii.htm
    możesz się jakoś do tego odnieść??

    i jeszcze aktualniejsza wersja:
    http://augustowskireporter.pl/artyku...-tanzanii.html
    Polak osiągający roczny dochód w kwocie 45 876 zł zapłaci aż 7701 zł podatku dochodowego. Anglik od tego samego dochodu nie zapłaci podatku w ogóle.

    I znowu, by uniknąć zarzutów o porównywanie Polski jedynie do krajów bogatych, zestawiliśmy Polskę również z krajami najbiedniejszymi. Przykładowo, obywatel Namibii (gdzie obowiązuje taka sama 18% stawka podatku jak w Polsce), od kwoty 45 876 zł zapłaci podatek sporo niższy niż w Polsce. Dlaczego? Właśnie z powodu kwoty wolnej od podatku, która nawet w biednej Namibii jest prawie 5-krotnie wyższa niż w Polsce.
    i

    Sytuację potęguje fakt, iż niemal we wszystkich krajach kwota wolna od podatku jest corocznie waloryzowana, czyli każdego roku wzrasta co najmniej o wskaźnik inflacji. W Polsce jednak kwota wolna zwiększona została po raz ostatni w roku... 2007. W 2008 r. kwota wolna została zamrożona. Od 7 lat nie zmieniła się i pozostaje wciąż na tym samym, niewiarygodnie niskim poziomie.

    Dla porównania, w ciągu tych samych 7 lat, w Wielkiej Brytanii kwota wolna od podatku wzrosła dwukrotnie, z 5200 GBP do 10 000 GBP, a brytyjski rząd już zapowiada kolejne jej zwiększenie do 10 500 GBP.
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 19-02-2015 o 07:17

  10. #1050
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    KvM,co do służby zdrowia,telekomunikacji,banków w Niemczech pleciesz głupoty .Żywność porównując sklepy aldi w Polsce o ok.25% drożej i o wiele mniejszy wybór.U nas oprócz podstawowych produktów : owoców,chleba,cukru,mąki,wszystko droższe,tylko że tam zarabia się średnio 4-razy więcej.
    Pozdrawiam.

  11. #1051

    Domyślnie

    Nasi "przyjaciele" czyli Amerykanie, Brytyjczycy i Francuzi wpompowali w niemiecką gospodarkę miliardy dolarów no bo nasi zachodni sąsiedzi tylko chcieli podbić świat, ale im się nie udało.
    A nam jak zwykle dostało się po d..e.
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  12. #1052
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Bluepb
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Łódzkie :)
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    62

    Domyślnie

    JTKirk
    I to jest dobry powód do wyjścia na ulice i strajku.
    Górników i rolników jest kilka procent ale osób płacących dochodowy cała masa.
    Ale lepszy temat strajku to Zagórowski & Sawicki musi odejść..

  13. #1053

    Domyślnie

    http://www.cenynaswiecie.pl/porownan...olsce,144,250/

    JTKirk - takie wycinkowe porównanie systemu podatkowego nic nie mówi, to tylko demagogia.
    Trzeba porównać sumę obciążeń. Kwota wolna jest wg mnie niesprawiedliwa, bo jest kwotowa, czemu ktoś zarabiający 50tys ma oszczędzić dzięki niej 7tys, a ten zarabiający 20tys tyko tylko 3, skoro jest biedniejszy...?
    Ostatnio edytowane przez owp ; 19-02-2015 o 08:47

  14. #1054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    zakazu węgla prędko nie będzie, ale zakaz prądu do ogrzewania, nie formalnie już jest.
    EP 120 docelowo 70 wg mnie nawet spełnienie standardu pasywnego nie da zielonego światła w 2021 roku na grzanie czystym prądem
    przez właśnie wskaźnik EP.

  15. #1055
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Ludzie będą chcieli?
    Jak budowałem, sąsiad mnie ostrzegał, tylko nie gaz, bo pójdę z torbami, jak bratu mówię, żeby się zastanowił nad ogrzewaniem elektrycznym, to 'dyskutanci' śmieją się i pukają w głowę - wszyscy magistrzy, część inżynierowie, a Wy chcecie, żeby 'przeciętny' Kowalski 'chciał' ekologicznego ogrzewania...
    Ludzie będą "chcieli" ekologicznego ogrzewania pod warunkiem, że będzie to miało wymierne korzyści (np. dopłaty do instalacji). Jeśli natomiast spowoduje to wzrost obciążeń to ja tego nie za bardzo widzę ... no chyba, że wejdzie jakaś dyrektywa unijna i Polska "dobrowolnie, pod przymusem" się na nią zgodzi. Dobry przykład to stosowany w dieselam filtr cząstek stałych - jak mawia mój mechanik "wymysł ekoterrorystów", który powoduje obniżenie komfortu użytkowania pojazdu i wzrost kosztów zakupu/serwisu.
    P.S. A jaki jest status uchwały o zakazie palenia węglem w Krakowie? Ostatnio byłem na etapie, że decyzję uchylono, bo jest niezgodna z prawem. Coś się zmieniło?

  16. #1056

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    P.S. A jaki jest status uchwały o zakazie palenia węglem w Krakowie? Ostatnio byłem na etapie, że decyzję uchylono, bo jest niezgodna z prawem. Coś się zmieniło?
    ja czytałem, że uchylenie nie jest prawomocne, także uchwała nadal obowiązuje

  17. #1057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    zakazu węgla prędko nie będzie, ale zakaz prądu do ogrzewania, nie formalnie już jest.
    EP 120 docelowo 70 wg mnie nawet spełnienie standardu pasywnego nie da zielonego światła w 2021 roku na grzanie czystym prądem
    przez właśnie wskaźnik EP.
    Mając kominek łatwo to obejsc, głupie prawo trzeba niestety omijac, ktos wymuslił tzw energie pierwotną i odpowiednie wsp. nakładu a zapomniał o czystym pradzie do ogrzewania. Dla Ep=70 kWh/m2/a i gazem praktycznie nie do spełnienia, gdyz załozono odgórnie w nowej metodologii zuzycie na cwu niezalezne od ilosci mieszkanców

  18. #1058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    A nie zastanawia was, że na temat węgla i drewna, mnóstwo jest opracowań i dowodów "przestępstwa"? Natomiast trudno znaleźć cokolwiek na temat wyziewów z kominów gazowych.

  19. #1059
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    A nie zastanawia was, że na temat węgla i drewna, mnóstwo jest opracowań i dowodów "przestępstwa"? Natomiast trudno znaleźć cokolwiek na temat wyziewów z kominów gazowych.
    Gaz ma dobrą prasę, ciekawe dlaczego?
    P.S. Pamiętacie, nie tak dawno ekolodzy oprotestowali wydobywanie łupków... Później okazało się, że tą organizację ekologiczną finansuje największy na świecie eksporter gazu ziemnego ...

  20. #1060

    Domyślnie

    Najważniejsze, jest fakt, że:
    1. kotły miałowe czy ekogroszki III klasy należało by wyeliminować w nowych domach oraz istniejących.
    2. nowe budowy można łatwo załatwić nowym prawem i inwestor budujący dom za 300 000zł i więcej to bez problemu przełknie.
    3. trzeba pomyśleć o starych domach. Będzie tego ponad 3 miliony.
    4. Trzeba gigantycznej kasy w Systemie. Ale ta kasa jest! Dziś wydajemy rocznie ok 1 000 000 000 zł za spalanie biomasy w elektrowniach - OZE po Polsku. Oczywiście płacimy to w rachunkach.
    5. Skoro elektrownie mają filtry itp i dużo mniej trują od miałowców to może ten 1 mld zł rocznie wydać na wymianę 200 000 kotłów z dopłatą po 5 000zł na 1 inwestora?

    chyba jutro glosowanie nad stawkami OZE w Sejmie?Ciekawe kto wygra: ludzie i środowisko czy kopalnie i elektronie - strasznie przestraszone wizją OZE w Polsce w domach indywidualnych.
    Jak pisałem wczoraj energia NOTOWANA na rynku Niemiec czy Szwecji dzięki OZE była tańsza od tej w Polsce. tylko czytajcie -notowana- nie sprzedawana. A to było z raportu PGE S.A. to chyba oni się nie pomylili!!!
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

Strona 53 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony