dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hazyac

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie Renovent Excellent 400 i nowy sterownik eBus X1,prośba o wyjaśnienie kilku szczegółów

    Witam,
    Mam od roku Brink Renovent Excelent 400 ze sterownikiem nowego typu na złączu eBus X1. Zestaw nie zawierał instrukcji tego sterownika. Nie rozumiem kilku opcji w nim i poproszę kogoś kto zna lepiej ten sterownik i rekuperator o wyjaśnienie ich. Mam rekuperator ustawiony na 200m3h i zamknięty bypass
    1. Co oznaczają dwie ikonki na dole wyświetlaczu sterownika,
    a. ikonka wiatraka (bez żadnej cyfry obok), i 2.
    b. ikonka takiego prostokąta z takim jakby kominem (nie domek)?
    2. Co oznaczają następujące parametry w ustawieniach sterownika?
    a. Hist. by-passu? Mam że domyślnie 2.0, zakres 0.0 – 5.0
    b. CO+Rekuperacja (wył./wł.)
    c. Niezrówn. Tryb (wył./wł.)
    d. Niezrówn. Przepł. Zakres -100 – 100m3 (mam ustawione na 10 m3). Czy chodzi tu o silniejszy nawiew niż wywiew? w moim przypadku o te 10m3h (nadciśnienie)
    3. W ustawieniach samego rekuperatora mam „87” i ikonka Domka ze strzałką na zewnętrz i skrótem „Pa”, i „29” i ikonka Domka ze strzałką wewnętrz i skrótem „Pa”. Domyślam się że to ma coś z ciśnieniem, jeśli tak, to czy 87 i 29 są w normie?
    Dzięki i Pozdrawiam
    hazyac
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20131130_123603.jpg
Wyświetleń:	808
Rozmiar:	104,3 KB
ID:	227534

  2. #2

    Domyślnie

    Tutaj masz instrukcję obsługi sterownika o który pytasz.
    http://wioldar.pl/pliki-do-pobrania,93.html

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hazyac

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie

    dziękuję kerado28 za szybką odpowiedż, niestety to nie ten sterownik. znalazłem jednak instrukcję tego sterownika na stronie producenta tylko że z nową wersję softu, wcześniej szukałem ale nie było na ich stronie. napiszę do nich zapytanie czy można updatować soft.

    pozdrawiam
    hazyac

  4. #4

    Domyślnie

    Sterownik dedykowany dla rekuperatora Excellent jest tylko jeden - STB.
    Jest on umieszczony na stronie.
    Chyba, że masz inne cudo...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hazyac

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie

    sterowników jest kilka, ja przynajmniej znam 3 wersje.
    nie wiadomo jak czytać tą instrukcję. na stronie wioldar.pl dali tylko polską część instrukcji (wycięta z całości) a tam są obiaśnienia które odwołują prawdopodobnie do rysunków znajdujących się gdzieś może na samym początku instrukcji a ich nie dołączyli. na stronie bink systems znalazłem sterownik wyglądający tak samo, ale po głępszym czytanie okazało się że to system ogrzewania a nie wentylacji. nie które opcje pokrywają się z opcjami systemu wentylacji i już wiem co oznaczają np te ikonki
    dalej nie wiem co oznaczają
    Hist. by-passu, mam że domyślnie 2.0, zakres 0.0 – 5.0
    CO+Rekuperacja (wył./wł.)
    Niezrówn. Przepł. Zakres -100 – 100m3 (mam ustawione na 10 m3). Czy chodzi tu o silniejszy nawiew niż wywiew, w moim przypadku o te 10m3h (nadciśnienie)
    3. W ustawieniach samego rekuperatora mam „87” i ikonka Domka ze strzałką na zewnętrz i skrótem „Pa”, i „29” i ikonka Domka ze strzałką wewnętrz i skrótem „Pa”. Domyślam się że to ma coś z ciśnieniem, jeśli tak, to czy 87 i 29 są w normie?

    pozdrawiam
    hazyac

  6. #6

    Domyślnie

    czy ktoś z forumowiczów moze mi wyjasnić o co chodzi w ustawieniu Centralne ogrzewanie +
    rekuperacja wartość /on/off. Widzę taki parametr w instrukcji obsługi ale nie widzę go w menu rekuperatora, nie wiem za co jest odpowiedzialny i czy powinien być w położeniu on czy off
    dudo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony