dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    junior1981

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    wielkopolska
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    14

    Domyślnie ocieplenie

    witam to moje pytanie nie licząc się zbytnio z kosztami oczywiście rozsadek ma tu działać jak byście zrobili poddasze mam pełne dekowanie na to papa łaty i dachówka karpiówka dach 450 metrów krokwie 18cm i chce to bardzo dobrze docieplić jestem za wełną ale ile i jak czy muszę mieć szczelinę miedzy deskami ocieplenie z styro z zewnatrz mam podciągnięte pod same deskowanie ale mam nacietom papę w szczycie kalenicy
    pozdrawiam

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał junior1981 Zobacz post
    witam to moje pytanie nie licząc się zbytnio z kosztami oczywiście rozsadek ma tu działać jak byście zrobili poddasze mam pełne dekowanie na to papa łaty i dachówka karpiówka dach 450 metrów krokwie 18cm i chce to bardzo dobrze docieplić jestem za wełną ale ile i jak czy muszę mieć szczelinę miedzy deskami ocieplenie z styro z zewnatrz mam podciągnięte pod same deskowanie ale mam nacietom papę w szczycie kalenicy
    pozdrawiam
    To masz źle. Bo szczelina w kalenicy jest do wylotu powietrza które przejdzie przez dach, a gdzie jest wlot powietrza ?
    Napisz mi czy u Ciebie aż tak ważne są cm ? jak u Kolegi seb-tom czy raczej najważniejsze są dla Ciebie małe koszty ogrzewania.
    Później skocz do :

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...epnym-papa-jak

    p.s. coś mi się wydaje, że ten wylot też mam źle zrobiony ale krakać nie chce . . .

    żebyś nie musiał szukać, w przypadku wykonania nadbitki

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4734247
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zeusrulez ; 17-12-2013 o 00:09

  3. #23

    Domyślnie

    a da rade na moje pytani aodpowiedzieć

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Jakbym się na tym znał, to bym Kolego pomógł :/ a nie chce Ci źle doradzić, chyba lepiej jakbyś skoczył do działu izolacje . . .

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    junior1981

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    wielkopolska
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    To masz źle. Bo szczelina w kalenicy jest do wylotu powietrza które przejdzie przez dach, a gdzie jest wlot powietrza ?
    Napisz mi czy u Ciebie aż tak ważne są cm ? jak u Kolegi seb-tom czy raczej najważniejsze są dla Ciebie małe koszty ogrzewania.
    Później skocz do :

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...epnym-papa-jak

    p.s. coś mi się wydaje, że ten wylot też mam źle zrobiony ale krakać nie chce . . .

    żebyś nie musiał szukać, w przypadku wykonania nadbitki

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4734247
    Pozdrawiam
    Witam i dziękuję za odpowiedz priorytet to jak najcieplej
    pozdrawiam

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał junior1981 Zobacz post
    Witam i dziękuję za odpowiedz priorytet to jak najcieplej
    pozdrawiam
    Zdecyduj sam,bo to Ty znasz ilość metrów do ocieplenia oraz cenę którą wytargujesz u dostawcy.

    - 15 cm między krokwie Isover profi - mata. 0,035 , 18 cm pod krokwie Super Mata 0,033 -> U = 0,109
    - 15 cm między krokwie Super Mata 0,033, 18 cm pod krokwie Super Mata 0,033 -> U = 0,107
    - 15 cm między krokwie Profi - mata 0,035, 20 cm pod krokwie Profi - mata 0,035 -> U = 0,106

    Ze względu na koszta supermaty brałbym 3. opcję, ewentualnie 1. opcja . . .

    Tak jak rafał2011 pisał szczelina między deską a wełną - 3 cm. sznurek załatwi sprawę.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Zdecyduj sam,bo to Ty znasz ilość metrów do ocieplenia oraz cenę którą wytargujesz u dostawcy.

    - 15 cm między krokwie Isover profi - mata. 0,035 , 18 cm pod krokwie Super Mata 0,033 -> U = 0,109
    - 15 cm między krokwie Super Mata 0,033, 18 cm pod krokwie Super Mata 0,033 -> U = 0,107
    - 15 cm między krokwie Profi - mata 0,035, 20 cm pod krokwie Profi - mata 0,035 -> U = 0,106

    Ze względu na koszta supermaty brałbym 3. opcję, ewentualnie 1. opcja . . .

    Tak jak rafał2011 pisał szczelina między deską a wełną - 3 cm. sznurek załatwi sprawę.
    zeus daj przykład jak oblicza się te nędzne U, pytałem Tomka ale przykładu nie podał i jestem już wk.....y że tego nie umiem.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    zeus daj przykład jak oblicza się te nędzne U, pytałem Tomka ale przykładu nie podał i jestem już wk.....y że tego nie umiem.
    Liczę to w tym samym programie co on.
    Build Desk Energy Certificate Professional.
    Zakładka Budynek -> np. budynek mieszkalny jednorodzinny (np.) -> zatwierdź
    Wybierasz metoda dokładna -> zatwierdź
    Możesz później wybrać szczegóły gdzie stoi dom bla bla bla (w jakiej stronie klimatycznej itd, itd. dużo spraw jak się bawisz w projektowanie) ja to omijam
    u góry zakładka przegrody -> (po lewej przegrody wielowarstwowe) -> dodaj nową przegrodę -> wybierasz np. dach skośny -> i już jesteś w edycji przegrody -> pierwsza zakładka (u góry ) - parametry przegrody -> druga zakładka (najważniejsza !) gdzie wklepujesz wszystko, rozstaw krokwi, czy dach pełno deskowany i po prawej budowa połaci . . .

    Z resztą już sobie poradzisz.

  9. #29

    Domyślnie

    na wstępie chciałem wszystkim wesołych świąt życzyć
    dzięki ZEUS za wszystkie pomocne uwagi wełna kupiona profile itd teraz po świętach się roboty zaczynają
    jeszcze jedno pytanie czy jak będe kładł płyte z KG na scianie na profiluCD to czy UD moge przykręcić do krokwi lub do deskowania a później profil ud ten "sufitowy" do profili CD sciennych?

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Żadnych CD i UD tylko do ścian działowych są profile CW i UW
    Rozumiem, iż chcesz postawić ściankę działową na poddaszu z płyt , tak ?
    Do deskowania to nie, do krokwi już tak. Jeśli ścianka wypada Ci między krokwiami to montujesz wymian między krokwie/jętki, wymiany montujesz w odległości między nimi max 1m. Do stworzonej "konstrukcji" montujesz UW później CW. Wełna między profile CW, płytujesz, później dojeżdżasz z sufitem skosów do ścianki.
    Profile CW montujesz orientacyjnie w UW, kiedy zaczynasz płytowanie pierwszej "strony" ściany, ustawiasz odstępy oraz piony.
    Chociaż większość wykonawców usztywnia takie konstrukcje - istnieją specjalne szczypce do łączenia profili, lub używają pchełek
    Jaka wełna została kupiona ?

    Również życzę Ci zdrowych spokojnych świąt i cierpliwości przy poddaszu

    Pozdrawiam
    Z
    Ostatnio edytowane przez zeusrulez ; 23-12-2013 o 12:32

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał seb-tom Zobacz post
    ja tam tynków nie mam zamiaru kłaść tylko płyte i wełne na ścianie.Z prac mokrych planuje wylewke pod łazienke zrobić ale to kawałem będzię.
    a co do podłogi możesz powiedzieć 2 słowa-
    1.czy dawać folie pod legary a beton,
    2.wełna czy styropian,
    3.starczy 5cm szerokości legara,
    4.dawać 5cm cy 10cm żeby ocieplić wygłuszyć
    5.pod i na legar dajemy jakiś filc tak?
    6.czy legary mocować do podłogi?
    7.czy płyty na sciane mocować na listwach profilach czy kleić jak lepiej?

    ocieplenie chce dać na podłoge dlatego,że za jakiś czas może chwilami tam nikt nie mieszkać(na poddaszu) więc na wszelki wypadek chce troszke ocieplić.
    Ad.1. W stropach międzykondygnacyjnych rozdzielających pomieszczenia o zbliżonych temperaturach i wilgotnościach nie ma konieczności układania folii.
    Ad.2. Układając ocieplenie z wełny możesz szczelniej wypełnić przestrzenie między belkami i uzyskać lepsze efekty izolacyjności akustycznej.
    Ad.3. Szerokości legara 5cm wystarczy, gdy rozstaw nie będzie większy niż 60cm.
    Ad.4. Lepszym ociepleniem będzie grubość 10cm. Jak poddasze ma być też ogrzewane to pod względem akustycznym proponuję wełnę SUPERRCOK gr.5cm.
    Ad.5. Taśmy tłumiące mają odcinać dźwięki uderzeniowe głównie przenoszone przez legary. Warto je zastosować, mogą być z filcu, gumy, itp. Wymyślono specjalne podkładki pod drewniane legary catStep www.bowade.at/catStep.php
    Ad.6. Zdecydowanie lepiej jest ułożyć legary bez mocowania do stropu betonowego. Usztywnieniem będzie dla nich górne poszycie z płyty OSB lub desek.
    Ad.7. Lepiej zastosować technologię montażu na sucho, z profilami i okładzinami z suchego tynku np. płyty g-k. Łatwiej prowadzić instalację i ewentualnie zastosować paroizolację.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  12. #32

    Domyślnie

    dziekuje Panie Tomku za odpowiedz na poprzednie pytania!! wesołych świąt.
    ZEUSRULEZ nie dokładnie o to mi chodziło nie mówie o sciance działowej, tutaj nie mam problemu i sie zgadzam z tym co powiedziałeś.
    chodzi mi o położenie płyty na sciany budynku(nie ścianki działowe).początkowo chciałem zrobić tak że zrobić sufit -CD i dookoła ud na pustak ale z pewnych wzgledów chce dojechać płytą która będzie na scianie do samych krokwi(wcześniej by się kończyła 10cm pod krokwią).
    i moje pytanie robiąc stelarz pod płyte(na dole UD-od góry do dołu CD- na górze UD) czy górny profil UD moge zamocować to krowi,desek rozumiem że nie,czy ewentualnie musze go odsunąc 2 cm od sciany i do niej do przymocować.Profil też będzie szedł pod kątem równolegle do dachu.
    mniej więcej o coś takiego mi chodzi tylko przy dachu skośnym.

    coś takiego tylko przy skośnym dachu http://www.norgips.pl/index.php?hps=...na_cd60_a#film
    ewentualnie tak http://www.norgips.pl/index.php?hps=...ana_oslonowa_a

    wiem że to troche zagmatwane

    co do wełny to 12cm uni i 10 super maty
    Ostatnio edytowane przez seb-tom ; 23-12-2013 o 14:50

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Liczę to w tym samym programie co on.
    Build Desk Energy Certificate Professional.
    Zakładka Budynek -> np. budynek mieszkalny jednorodzinny (np.) -> zatwierdź
    Wybierasz metoda dokładna -> zatwierdź
    Możesz później wybrać szczegóły gdzie stoi dom bla bla bla (w jakiej stronie klimatycznej itd, itd. dużo spraw jak się bawisz w projektowanie) ja to omijam
    u góry zakładka przegrody -> (po lewej przegrody wielowarstwowe) -> dodaj nową przegrodę -> wybierasz np. dach skośny -> i już jesteś w edycji przegrody -> pierwsza zakładka (u góry ) - parametry przegrody -> druga zakładka (najważniejsza !) gdzie wklepujesz wszystko, rozstaw krokwi, czy dach pełno deskowany i po prawej budowa połaci . . .

    Z resztą już sobie poradzisz.
    Dzięki wielkie, po Twoich wskazówkach doszedłem i już wiem ,jak obliczyć U. Powiem szczerze że te programy do obliczania przegród, to dla mnie czarna magia. Jeszcze raz dzięki.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Dzięki wielkie, po Twoich wskazówkach doszedłem i już wiem ,jak obliczyć U. Powiem szczerze że te programy do obliczania przegród, to dla mnie czarna magia. Jeszcze raz dzięki.
    Nie ma za co !!

    Pozdrawiam !

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    patryk_z

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał seb-tom Zobacz post
    jak najbardziej krokwie zalezy mi na miejscu a kasy nie chce wywalić w błoto nie potrzebnie dlatego o tym wspomniałem.
    musze się zmieścić w tych 15 albo 20cm. tylko czym?i jakiej firmy bo isover o lepszych parametrach kosztuje sporo więcej niż np ursa czy schwenk o lepszych parametrach i tu jest główne moje pytanie.
    a o szczelinie swoją drogą pamiętam.
    To może dobra wełna 15cm + pianka pir 5cm w poprzek? Tyle że to droga wersja. Ale za to masz te upragnione 20cm max i dobre parametry izolacyjne.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał seb-tom Zobacz post
    dziekuje Panie Tomku za odpowiedz na poprzednie pytania!! wesołych świąt.
    ZEUSRULEZ nie dokładnie o to mi chodziło nie mówie o sciance działowej, tutaj nie mam problemu i sie zgadzam z tym co powiedziałeś.
    chodzi mi o położenie płyty na sciany budynku(nie ścianki działowe).początkowo chciałem zrobić tak że zrobić sufit -CD i dookoła ud na pustak ale z pewnych wzgledów chce dojechać płytą która będzie na scianie do samych krokwi(wcześniej by się kończyła 10cm pod krokwią).
    i moje pytanie robiąc stelarz pod płyte(na dole UD-od góry do dołu CD- na górze UD) czy górny profil UD moge zamocować to krowi,desek rozumiem że nie,czy ewentualnie musze go odsunąc 2 cm od sciany i do niej do przymocować.Profil też będzie szedł pod kątem równolegle do dachu.
    mniej więcej o coś takiego mi chodzi tylko przy dachu skośnym.

    coś takiego tylko przy skośnym dachu http://www.norgips.pl/index.php?hps=...na_cd60_a#film
    ewentualnie tak http://www.norgips.pl/index.php?hps=...ana_oslonowa_a

    wiem że to troche zagmatwane

    co do wełny to 12cm uni i 10 super maty
    Zasada ta sama jak przy stawianiu ścianek działowych, tylko pomyśl jak zamocować wymian do ściany . . .
    Przesyłam Ci zdjęcia Kolegi Rom - Kon'a może pomogą . . .
    http://www.fotosik.pl/u/rom-kon/zdjecie/27/album/675992
    i zdjęcie z isovera, pomyśl bo nie chce mi się rysować ( przyznaje szczerze )
    http://www.isover.pl/Dla-projektanto...w-mieszkalnych

    pdf
    DACHY SKOŚNE- pobierz pdf [aktualizacja grudzień 2012] strona 12

    W te ściany szczytowe, dajesz wełnę ?

    Pozdrawiam !!
    Z.

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk_z Zobacz post
    To może dobra wełna 15cm + pianka pir 5cm w poprzek? Tyle że to droga wersja. Ale za to masz te upragnione 20cm max i dobre parametry izolacyjne.
    W jego przypadku najlepsza byłaby nadkrokwiowa ale już po ptakach skoro ma deskowanie oraz papę . . .

  18. #38

    Domyślnie

    patrzyłem już ten katalog isovera.za fotki dziękuje sporo można sobie wyczytać z nich.
    tak wełne kłade na wszystkie 4 ściany 5cm dlatego też pytam którym sposobem jest łatwiej zrobić taką okładzine,na to wychodzi narazie że wszystko jedno.
    ścianką działową się nie martwie specjalnie będzie miała 3m i 2m mniej więcej ,nie jest to raczej wielkie obciazenie dla stropu.
    na tą chwile zdązyłem położyć wełne miedzy krowkie.

    jak widzisz koncepcja wełny też troszke inna niż pierwotna.
    Ostatnio edytowane przez seb-tom ; 30-12-2013 o 10:38

  19. #39

    Domyślnie

    dziękuje wszystkim za pomoc poddasze już ocieplone opłytowane i pomalowane teraz podłogi

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony