dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Witajcie dziatki - tu inż. Święty Mikołaj

    Drogie dziatki, i jak – byłyście grzeczne dziatki forumowe? Kto zechce łaskawie odpowiedzieć oraz dodać, co go dzisiaj mikołajkowego spotkało albo co sam zrobił w tej sprawie - niech śle swój adres w prywatnej wiadomości na moją skrzynkę – pocztą puszczę jakąś miłą przesyłkę!

    Macha do Was ręką Wasz inż. Święty Mikołaj

    z pomocnikami z Ogniska Marymont...

    Nazwa:  dekoracja_swiateczna_mikolaje.jpg
Wyświetleń: 429
Rozmiar:  89,4 KB


    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 08-12-2013 o 10:53

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    taka niespodzianka mnie spotkała dzisiaj - kawał czasu mnie nie było na forum a jak już wpadłam to prosto na Świętego ( dobrze że nie z Świętym ) a z niespodzianek - nie wiem czy to Mikołajkowe - to jeszcze autobus sie zepsuł w drodze do pracy wiec dotarłam ze sporym opóźnieniem i posiedzę dłużej żeby odrobić. a byłam grzeczna, nawet mężowi czekoladę pod kołdrą zostawiłam ( i nie zeżarłam sama ). no to by było tyle w końcu jeszcze młoda godzina

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mgk
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witaj Święty Mikołaju,
    Same dobre rzeczy spotykają mnie od rana. W pracy szefowa przyniosła słodki upominek, klienci nie walą drzwiami i oknami, dzień upływa miło a że na dodatek piątek to czuć weekend. Czego można chcieć więcej. Spokojnej pracy Mikołaju i dużo zdrówka. I trzymaj mocno te renifery.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    U moich dzieci byłeś Mikołaju. Tradycyjnie odebrałeś listy, które napisały w kwestii prezentów gwiazdkowych. Przy okazji podobno przez okno patrzyłeś, czy są grzeczni, bo na parapecie znaleźli słodkości.

    Ja jestem taka grzeczna, że aż strach. Za próg nosa nie wyściubiam bo wieje okropnie. Właśnie robię ciasto na piernik świąteczny, które dojrzewa dwa tygodnie. Pachnie cudnie w całym domu - świętami.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  5. #5

    Domyślnie

    a ja zrobilam dzisiaj mezowi sniadanie ................i nic nie dostalam

    bowess, podaj przepis

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    U nas panuje zwyczaj, że 6.12 Mikołaj daje drobne upominki dzieciom i odbiera "listę życzeń" na Gwiazdkę. Upominki są wkładane do butów, dzieciaki dostały a ja nie bo po budowie nie wyczyściłem butów z gliny... ot taki pech

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Dla wszystkich, którzy nie pamiętali o pierniku dojrzewającym miesiąc.
    * pół kostki masła lub margaryny
    * szklanka miodu
    * 0,75 szklanki cukru
    To razem stopić w garnku i przestudzić.
    * trzy szklanki mąki
    * przyprawa do piernika
    * jedno duże jajko albo dwa małe
    * ćwierć szklanki mleka z rozpuszczoną w nim łyżeczką sody oczyszczonej
    Opcjonalnie można dodać garść mielonych orzechów włoskich, albo dwie łyżki kakao, albo trochę skórki pomarańczowej - wedle gustu. U mnie dzieci lubią z kakao, bo w ogóle lubią wszystko co kakaowe.
    Wszystko do gara z przestudzoną masą maślano-miodową i mieszamy drewnianą łychą na jednolitą masę.
    Przelać do mniejszego garnczka, pojemniczka plastikowego i zostawić w lodówce na dwa tygodnie.
    Ja z tego ciasta piekę około 20, 21 grudnia dwa blaty w standardowej blaszce, potem każdy przecinam wzdłuż na pół i mam wtedy taki podłużny, wąski ale wysoki piernik. Przekładam powidłami śliwkowymi, oblewam polewą czekoladową. No i taki gotowy sobie jeszcze te 3, 4 dni dochodzi. Wtedy jest na święta mięciutki.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Zawsze jestem grzeczna, ale dzisiaj to już byłam nawet i grzeszna. Zjadłam pół czekolady z dużymi orzechami. a tak w ogóle to czekam na Świętego i się martwię, czy do mnie trafi, bo Kswery - zazdrośnik nasypał pólmetrowych zasp i trudno drzwi czy okno otworzyć. Pozostaje tradycyjnie komin


  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Pozdrawiam Mikołaja wietrznego Śląska!
    Dzisiaj zrobiłem frajdę czterem dzieciakom (nie swoim), a na odmianę swojemu nie zrobiłem bo już duży i jakby mniej wierzący w Świętego Mikołaja.
    firewall (też inżynier)

  10. #10

    Domyślnie

    Ja grzeczna jak zwykle więc na Świętego Mikołaja czekam mam nadzieję że nie zawiedzie w tym roku, ale ślisko jest więc chyba przez to się spóźnia,
    a mój syn dwa dni temu gdy padał śnieg stwierdził
    że on wiedział na 100% że będzie padać
    a ja na to skąd ta pewność?
    a on; no a jak by Św. Mikołaj przyjechał ? widziałaś aby sanki po asfalcie jechały???
    No nie widziałam , śniegu co prawda jak na lekarstwo ale na Mikołaja czekamy, może jakoś da radę.
    anjas

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hektorek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Chylice - Jaktorów
    Posty
    94

    Domyślnie

    A ja grzecznie (choć nie było to łatwe, oj nie...) czekałam w szkole na powrót naszego synka z wycieczki szkolnej do stolicy, odległej raptem o 30 km. Czekałam grzecznie 2,5 h, tyle trwało pokonanie dziś tej trasy. Cóż, tłumaczę sobie niekorzystnymi wiatrami Więc drogiemu Mikołajowi życzę w dniu imienin samych pomyślnych, ciepłych i łagodnych wiatrów

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    U mnie dzień zdecydowanie obfitował w niespodzianki. Jak na jeden dzień to wydarzyło się nadspodziewanie dużo, ale po kolei:
    - kilka godzin temu dowiedziałam się, że moja mieszkająca na drugiej półkuli siostra zostanie mamą, czyli rodzina się powiększa
    - w związku z powyższym nasz niemal 90-letni dziadek postanowił przejść młodzieńczy bunt i stwierdził, że on ma to wszystko w nosie i nie zgadza się na bycie pradziadkiem
    - po pół godziny tłumaczeń osiągnęliśmy kompromis - od tej pory dziadka należy tytułować mężem prababci (jak to ustaliliśmy to się bardzo ucieszył z prawnuka)

    I trochę mniej ciekawie:
    - szalejąca wichura narobiła tyle szkód, że ręce opadają
    - a powrót z pracy do domu (ok 4km) zajął mi godzinę

    Na szczęście rano znalazłam na nocnej szafce książkę na którą polowałam od kilku miesięcy, więc przynajmniej plany na weekend się skonkretyzowały.

    I jeszcze na koniec prośba do Mikołaja - może odwiedzałbyś nas częściej? Tak chociaż z 2-3 razy w roku?

    Ostatnio edytowane przez nemi ; 06-12-2013 o 20:49

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja dziś nic nie dostałam ale i tak się ciesze, dotarlam calo i zdrowo do i z pracy, szef pozwolil się urwać godzinke wcześniej , szczęśliwie dojechal tez mój połowinek. i wreszcie dotarl prezent podchoinkowy dla mojej siostry a Ksawery nie wyrzadzil poważnych szkod w naszym obejściu, nie zabrakło pradu, wody, gazu i neta a forum smiga jak ta lala. wiec summa summarum dzień udany

    najlepszego

  14. #14

    Domyślnie

    ZAPRASZAM teraz na aukcję prac dzieci z Ogniska Marymont. Pomóżcie dzieciom. I w imieniu dzieci podziękowania

    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 08-12-2013 o 09:50

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    banga1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-668
    Posty
    9

    Domyślnie

    tez nic nie dostałam an mikołajki, ale mam nadzieje ze milokaj bdzie bogatszy 24tego

  16. #16
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    W imieniu Mikołaja: Przesyłki zostały wysłane...

  17. #17

    Domyślnie

    Bardzo fajna inicjatywa
    - - - - - -
    let's bang

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Dzięki Mikołaju za prezencik. Dotarł bardzo szybko - chyba pocztą mikołajową.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony