dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Oferta na instalację rekuperacji do oceny

    Witajcie,

    Właśnie zaczynam kryć dach i doszedłem do wniosku , że tak bezsensowny projekt wentylacji jaki mam w domu nie da się niczym innym naprawić jak rekuperacją.Pomieszczenia są tak porozrzucane ,że mam w projekcie 11 kominków wentylacyjnych, połowę z nich usunąłem ale został problem wentylacji pomieszczeń.Teraz wybieram okna i dalej mam problem bo jak tutaj kupić drogie energooszczędne okna i pomontować w nich wywietrzniki-masakra.

    Dziś dostałem ofertę rekuperacji i proszę o jej ocenę:

    Na podstawie dostarczonych danych o Państwa budynku oraz dokonaniu wstępnych obliczeń ustaliliśmy, iż:
    - zapotrzebowanie powietrza dla Państwa budynku wynosi 330 m3
    - krotność wymiany powietrza Państwa budynku wynosi: 1 wymiana/h /h.
    Elementy które wchodzą w skład oferty:
    • Projekt instalacji wentylacyjnej wraz opisem, obliczeniami i rysunkami – 1 sztuka.
    • Rekuperator ze sterownikiem – 1 sztuka.
    • Łączna ilość punktów wentylacyjnych wraz z czerpnią i wyrzutnią powietrza – 17 sztuk.
    • Kształtki wentylacyjne, np.: kanały, trójniki, kolana, redukcje oraz elementy połączeniowe
    i uszczelniające potrzebne do wykonania instalacji wentylacyjnej – 1 komplet.
    • Specjalistyczna izolacja przeznaczona do systemów wentylacyjnych – 1 komplet
    • Wykonanie przepustów przez stropy za pomocą wiertnicy diamentowej
    • Montaż instalacji
    • Montaż i uruchomienie rekuperatora
    • W ramach montażu, po skończeniu wszystkich prac instalacyjnych ekipa monterska sprawdza przepływy powietrza w instalacji specjalnym urządzeniem - anemometrem, potwierdzając wyniki odpowiednim protokołem.
    • Proponowane umiejscowienie rekuperatora : do uzgodnienia

    Opcja nr 1 Rekuperator Frapol Onyx Dream 400 1 szt 16700 zl netto

    Opcja nr 2 Rekuperator Brink Renovent 400 Excellent 1 szt 17200 zl netto

    Opcja nr 3 Rekuperator Zehnder ComfoAir 350 VV Basic 1 szt 17700zl netto

    Opcja nr 4 Rekuperator Zehnder ComfoAir 350 VV Luxe 1 szt.

    Kształtki wentylacyjne

    Instalacja obliczona w 100% na kanałach sztywnych .10 lat gwarancji na instalację.



    Jaka częścią tej ceny może być robocizna bo przyznam szczerze cena przyprawiła mnie o zawrót głowy i na tą chwilę raczej się nie zdecyduje

  2. #2

    Domyślnie

    zawsze mozna sie troche potargowac, ale mniej wiecej tak to wyglada
    najlepiej miec projekt rekuperacji juz w momencie stawiania murow i zostawic potrzebne przepusty przez stropy
    z instalacja i podlaczeniem rekuperatora jest troche roboty, rowniez z wyregulowaniem odpowiednich przeplywow na koncu
    Ostatnio edytowane przez Yaa ; 08-12-2013 o 20:41

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    ...najlepiej miec projekt rekuperacji juz w monencie stawiania murow i zostawic potrezebne przepusty przez stropy
    ...
    Też lubię sci-fi

    Po poście powyżej i innych postujących widać, że nadal jest to sci-fi w naszym kochanym kraju,... a szkoda

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Dlaczego szkoda?
    Jeszcze rok temu tak robiłem, czyli przygotowywałem projekty instalacji i inwestorzy we wskazanych miejscach zostawiali otwory; ale i tak na większości budów są ciągłe zmiany koncepcji, co skutkuje przestawianiem przygotowanych otworów bo tu będzie taki sufit, a tu wstawimy ściankę, itp. Teraz wchodząc na budowę wiercimy gdzie nam i inwestorowi pasuje, już po tynkach, gdy koncepcje już raczej się nie zmieniają Owszem jest trochę drożej, ale też mam mniej zawracania sobie głowy dwuetapowym projektowaniem, a potem poprawianiem. W tym roku ani razu nie miałem budowy, gdy nie trzeba było przenosić choć jednego z przygotowanych wcześniej otworów....
    A z wodą i centralnym to zmiany są dopiero do potęgi, model niemiecki gdzie można pozgrzewać / pozaciskać instalacje do np. łazienki na warsztacie według projektu i następnie po prostu wstawić w przygotowane przez inną ekipę bruzdy czy otwory montażowe to już zupełny sci-fi Może to i dobrze, że mamy naród z fantazją

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony