dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jak sprawdzić zużycie prądu?

    Witam

    Chciałem sprawdzić ile prądu ciągnie mi instalacja oswietlenia ogrodowego. Mam w domu włącznik jak do żyrandola w przedpokoju i on odpala prąd w ogrodzie.

    Czy można między włącznik a kabel wstawić licznik prądu żebym mógł widzieć ile kilowatów idzie?

    Proszę o pomoc

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ermua Zobacz post
    Witam

    Chciałem sprawdzić ile prądu ciągnie mi instalacja oswietlenia ogrodowego. Mam w domu włącznik jak do żyrandola w przedpokoju i on odpala prąd w ogrodzie.

    Czy można między włącznik a kabel wstawić licznik prądu żebym mógł widzieć ile kilowatów idzie?

    Proszę o pomoc
    Można, ale to kosztuje, pewnie tyle co kwartał albo i pół roku świecenia lampek w ogrodzie. Taki podlicznik za darmo nie jest. Jak chcesz mniej-więcej oszacować koszt to zrób takie doświadczenie :

    - wyłącz wszystkie inne obwody w domu
    - spisz stan licznika
    - uruchom oświetlenie ogrodu na godzinę / dwie
    - spisz stan licznika
    - oblicz różnicę, podziel przez czas pracy (najlepiej pewnie w godzinach)

    W ten sposób masz całkiem niezłe przybliżenie ile kilowatogodzin prądu potrzebuje Twoje oświetlenie w danej jednostce czasu. Wyniki mogą się pewnie lekko wachać latem i zimą - temperatura.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    m.biruta

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-388
    Posty
    47

    Domyślnie

    Zamiast popadać ze skrajności w skrajność to ja proponuję kupić licznik zużycia prądu za 40 zł i wpiąć w instalację

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A nie prościej po prostu policzyć palcem żarówki zainstalowane w ogrodzie, posprawdzać ich moc, a następnie wykonać obliczenia na poziomie bodajże trzeciej klasy podstawówki?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Tak też można połączyć moc i dodać ale ja też się zastanawiam nad czymś do mierzenia kWh jestem poprostu ciekawy jak piszą na opakowaniu od żarówki Led ze pobiera 5 W to czy tak jest lub czy pobiera 10 W

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.biruta Zobacz post
    Zamiast popadać ze skrajności w skrajność to ja proponuję kupić licznik zużycia prądu za 40 zł i wpiąć w instalację
    ja też myslalem o czym takim. licznik taki z aledrogo kupic i wpiac za wlacznikiem swiatla

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    glorusek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    23-345
    Posty
    25

    Domyślnie

    Moim zdaniem policzyc moc zarowek dodać itp itd, nie wydaje mi sie zeby zarowka ktora powinna miec 5w, pobierala 10w, jak juz klamia to klamia do tylu czyli kupujac zarowke 5w kupujesz 4w, sprawdzalem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony